Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan fogadjam el önmagam?

Hogyan fogadjam el önmagam?

Figyelt kérdés
Undorodom magamtól. 180 cm-re 96 kg vagyok és még csak 16 éves. Depressziós vagyok és nagyon ronda. Számítógép függő és visszataszító mind belülről, mind kívülről. Öngyilkos hajlamaim vannak. Egy nagy hájas szerencsétlenségnek érzem magam. Nem tudom mi tévő legyek. UI: Nincs kitartásom fogyókúrához, próbáltam, 3 nap után elkezdtem nap szinten újra csokit zabálni.

2016. júl. 6. 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A fogyókúrára van egy nagyon hatásos módszer: önts a csokira sót, aztán már nem is kívánod.

Beszéld meg szüleiddel és látogass el egy pszichológushoz, ő majd segít:-)

2016. júl. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A szüleimmel nem nagyon tudok beszélni, mert egész nap dolgoznak reggel 6-tól éjfélig, nem is érdeklik őket, hogy velem mi van. Magamtól meg nem mehetek el pszichológushoz.
2016. júl. 6. 14:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia. Először is. A depresszió, ha tényleg a nagybetűs betegség áll fenn, nagyon nem játék.(Tapasztalat!!!) Pláne, úgy nem, hogy említetted, hogy öngyilkos hajlamaid is vannak. Azt javaslom minel elobb fordulj szakemberhez. Vagy ha ezt nem teheted meg(emlitetted, hogy a szüleid nem igazán foglalkoznak veled), akkor beszélj ezekről a problémákról egy bizalamas barátnőddel, unokatesóval, tanárral, bárkivel akivel fizikai kontaktusba tudsz kerülni, és lehetőleg nagykorú.(Ha esetleg valóban pszichológushoz kéne menni.)

A ''tesetem-téma'' szerintem a kamasz lányok 80%-át érintő probléma. Ha tényleg zavar az, amit a tükörben látsz, és, hogy a szavaid idézzem, hájasnak látod/érzed magad, akkor gyökeres változás kell, nem egy-két napig tartó fogyókúra. Ki kell iktatni a cukrot, lisztet, rengeteg zöldség, gyümölcs, és tiszta víz. Nagyvonalakban.. Teljesen át kell alakítani az étrended és az életmódod. És ha elkezded érezni a változást, lehet, hogy az önbizalmad is megjön, nem fogod már magad annyira csúnyának érezni, magabiztosabb leszel. Persze, ehhez rendkívül sok türelemre és akaraterőre van szükség, de nem lehetetlen és egyedül Rajtad múlik!

Ha bármilyen további kérdésed van, írj nyugodtan! :)

19/L

2016. júl. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönőm szépen a segítő szavakat :) fiú vagyok amúgy :)
2016. júl. 7. 01:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!