Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, ha "kilátástalanna...

Mit tegyek, ha "kilátástalannak" látom az életem?

Figyelt kérdés
Szóval röviden leírva... 21 éves srác vagyok, gépészmérnök hallgató a BME-n, most leszek harmadéves. Az egyetem finoman szólva is kikészít. Jó érzés belegondolni, hogy egyszer majd mérnöknek mondhatom magam, meg persze hogy rengeteg pénzt kereshetek majd, viszont egyre kevésbé tudom elviselni azt a brutális mennyiségű szop.tást, amit nyomnak itt orrba-szájba. Persze mindenki ugyanazt kapja itt, de én sajnos nem vagyok egy különösebben erős személyiség, tanulásra is elég nehezen tudom rávenni magam. Közepesen-jól (változó) megy a tanulás, a szervezetem viszont már teljesen kivan a rengeteg éjszakázástól, elaludni már csak úgy tudok, ha iszok előtte (szinte minden este) egy kis alkoholt, hogy "bekábuljak". Ezenfelül is gyakran járok kocsmába, hogy kompenzáljam a szánalmas életem, újabban néha már egyedül is berúgok itthon. Tudom most ez elég rinyálásnak hangzik és végső soron tényleg az... barátnőm nincs, de nincs is kedvem egyáltalán csajozni, pedig általában elég sikeres vagyok a lányoknál. De már a szex sem kell. Teljesen leépültem, 100 kilóról (enyhe túlsúly) lefogytam kb 80-ra pár hónap alatt, ami nálam már elég kevésnek számít, mert nagydarab vagyok genetikailag. Jelenleg nyári munkán vagyok egy fos irodában, amit persze ki nem állhatok. Az egyetlen motivációm az élethez az, hogy egyszer majd lesz jobb, de napról napra kevésbé látom, hogy ez mikor fog eljönni. De mivel már a végén vagyok az egyetemnek, nem akarom feladni vagy otthagyni. Egy filmben hallottam, hogy egy srácnak minden napja rosszabb volt az előzőnél, tehát mindig az aktuális nap volt a legrosszabb az életében... na én is így vagyok ezzel. Vannak barátaim, ahogy mondtam csajozhatnék is, de egyszerűen már nem látok értelmet semmiben, mert ezek a dolgok nem tesznek boldoggá. Hobbiaimmal is teljesen felhagytam, tinédzserkori álmaimmal ellentétben már nem akarok gyereket se, rengeteget iszok és cigizek. Megkeseredett ember lettem ilyen fiatalon. Mit tehetnék, hogy ez megváltozzon?

2018. máj. 31. 01:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
5%
Nagyon sajnállak. Szörnyű az életed tényleg.
2018. máj. 31. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Na elmész a pcsába... Tanulsz, diákmunkázol, vannak barátaid, sikeres vagy a lányoknál... Mi a bajod neked?????? 20 vagyok, egyedül nevelem a húgomat a szüleink elhunytak 1 éve autóbalesetben, nagyszülők nincsenek... Pár rokon besegít de az semmi. Ott hagytam a sulit, hogy eltartsam a húgom.... Most robotolok egy gyárban mert csak így tudok érte menni a suliba meg elvinni reggel (elsős) fizetem a hitelt a számlákat.... Csajozni???? Mikor?? Ki akarna velem lenni amikor egy káosz az életem. És akkor látom ezt a kérdést, mondom magamban megnézem, hátha tudol erőt adni és akkor itt rinyálsz.... Menj a francba kedves kérdező...
2018. máj. 31. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Még hozzáírhattad volna hogy a lottón is nyertél csak nincs kedved elkölteni
2018. máj. 31. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%
Összességében egészséges vagy? Akkor örvendezzél, bontsál pezsgőt, ünnepelj! Mások betegen is dolgoznak. Nincs kedved csajozni? Ó, Istenem, majd ha lesz egy kis időm, akkor megsajnállak.
2018. máj. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
9%

Van olyan, aki az egyetem mellet (BME VIK) gyakornokként dolgozik, elmegy mindennap edzeni, fent tart egy jó szociális életet és este a pár órájában önmagát fejleszti olyan dolgokkal amiket még semelyik elfoglaltsága sem követel meg és így is jó tanuló.


A kommentek alapján láthatod, hogy az átlaghoz képest jó helyzeben vagy, de még sem csinálsz semmit sem vele.

2018. máj. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nem kéne ennyire letámadni a kérdezőt. Mindenkinél lehet ilyen korszak, hogy elege van mindenből és nem vár már semmit. Például a bátyámnál most ugyanez a helyzet és fogalmam sincs hogyan segíthetnék neki.

Talán próbálj meg új hobbit keresni vagy ha esetleg találkoznál egy normális lánnyal az teljesen megváltoztatná az életed. Tesómban is főleg a barátnője tartja a lelket.

2018. máj. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

Utolsó, igazad van. Ha azt érzékeltetjük vele, hogy mások sokkal rosszabb helyzetben sokkal jobban teljesítenek csak jobban elszomorítjuk.


Ajánlom a Pomodoro Technikát. Lényegében azt jelenti lebutítva, hogy 25 percen át koncentrált munkát végzel, amiben ténylegesen semmivel sem foglalkozol csak az adott dologgal. Ekkor kikapcsolod a mobilodat és a számítógépedet is ha a feladat megoldása nem kívánja meg a használatát, még zenét sem hallgathatsz.


Majd 5 perc pihenőt tartasz. Ki sétálsz, elmész wcre, iszol, eszel, lenyomsz 20 fekvőtámaszt ... akármit csinálhatsz és az 5 perc elteltével folytatod a munkát.


Ezt a ciklust annyiszor megismételed, amíg nem végzel vagy tovább nem bírod.


Ezzel egy kicsit egyszerűbb a tanulás...


A depresszió kezelésére tökéletes a testmozgás, a leírtak alapján más miatt is fontos lehet. Mindenkinek más vállik be, de érdemes egy rendszeres hajnali vagy esti futást beiktatni és hetente párszor eljárni edzőterembe vagy otthora súlyokat venni és azokkal edzeni.


Ha ezet a 2 szokást adaptálod jól fogsz teljesíteni az iskolában, az az nem kell azon stresszelned, hogy mi lesz holnap. A mozgás miatt kicsit nyugodtabb és jobb kedvű leszel plusz sokkal jobban fogsz kinézni pár hónap elteltével.

2018. máj. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%
Napi 5-10 Pomodorás ciklus szinte mindenre elég. Ez 2-4 óra koncentrált tanulás ... Kb 5-10 óra olyan tipikus tanulással ér fel, amikor facebookozol közben, zenét hallgatsz, random felállsz, mert úgy tartja kedved stb... Sokkal jobb ha mindent gyorsan elintézel. Így már lesz időd több dologra és jobban fogsz teljesíteni.
2018. máj. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
41%

Depressziora eleg jo gyogyszerek vannak, jobb mint az alkohol es a cigi.

Ha meg nem vagy az akkor kerj ket knagy pofont es legyel ferfi, ne rinyalj.

2018. jún. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%

Lol 2 választ írtam, amiben próbáltam segítőkész lenni és tényleges megoldást javasolni, így kaptam 24%ot, de az a válaszoló aki elküldte a kérdezőt a k -.va anyjába, az 75%...


Nem érdekel a pontozás, de érdekes látni, hogy az emberek hogyan gondolkodnak.

2018. jún. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!