Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért haragszik az ember arra...

Miért haragszik az ember arra akinek csak "megszületni volt nehéz"?

Figyelt kérdés

Tehát aki nehéz körülmények között nőtt fel és valamire vitte, miért haragszik ösztönösen arra az emberre, akinek megvolt mindene, nem szenvedett semmiből sem hiányt?


Irigység?


2018. máj. 31. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, irigység.
2018. máj. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem nem csak irigység (bár nagyban hozzájárul) hanem az is, hogy azok az emberek is panaszkodnak, hogy milyen rossz, ezt meg azt kell csinálni, stb.

Pl. A volt szobatársamnak a szülei mindent megvettek, mindent kifizettek neki és ezt egyáltalán nem értékelte. Nekem közben a szüleim semmit nem álltak, mindent egyedül, saját erőből kellet megteremtenem.

2018. máj. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szerintem is irigység. Sajnos az emberek nagyon rosszindulatúak tudnak lenni. De egyébként sosem értettem, hogy mire jó ez.

Én szerencsésnek mondhatom magam, mert szerető szülők közt nőttem fel, jó anyagi körülmények közt, mindig mindenem megvolt. Azonban azt már általános iskolás koromban megtanultam, hogy ez sok ember szemében szálka.

Volt, hogy néhány osztálytársam pénzt kért tőlem kölcsön, hogy tudjon csokit venni a büfében, meg meghívatta magát melegszendvicsre, de soha nem kaptam vissza. Mikor szóvátettem, annyit mondtak hogy "minek adjam vissza, nektek úgyis sok pénzetek van, mit számít". Meg előfordult az is, hogy tesióra alatt ellopták a pénzemet, és amikor a tettes elkerült, szintén azt mondta, hogy azért lopta el, mert tudja hogy gazdagok vagyunk és nekünk ez semmi.

Amikor kaptam egy új biciklit a születésnapomra, hetekig nem mertem azzal iskolába menni, mert ha a többiek meglátják, akkor cikizni fognak.

Sosem dicsekedtem semmivel, mert a szüleim megtanították, hogy nem szép dolog, de mégis sokan ismeretlenül is utáltak, amikor látták, hogy márkás ruháim vannak, meg apukámnak jó kocsija.

Szóval ez az egész már gyermekkorban kezdődik, és ahogy felnőnek az emberek, sokkal rosszabb lesz.

Szerintem irigység. Irigykednek arra, hogy másnak jobb sora van, pedig aki beleszületik az nem tehet róla, hülyeség is csak ezért utálni valakit. Persze ha az illetőnek nagy arca van és folyton dicsekszik, az már más téma.

Szerintem mindenkinek inkább azzal kellene foglalkoznia, hogy a saját életét rendbe tegye, és akkor nem lesz kire irigykednie.

2018. jún. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

# 3

Leírtad az egész gyerekkorom és a gimis éveimet :D

2018. jún. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!