Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek ha nem tudom...

Mit tegyek ha nem tudom elviselni a változást? Mások is éreznek így?

Figyelt kérdés
Tegnap érettségiztem le, és ma láttam utoljára az osztálytársaimat egy osztályként. Nem voltak jók a gimis éveim,sőt kifejezetten nehéz időszak volt ez számomra. Mégsem tudom abbahagyni a zokogást és ùgy érzem nem vagyok képes ezt kibírni, nem tudom elfogadni azt hogy semmi közöm nem lesz ahhoz az iskolához,ahova 13 évig jártam. Hatalmas fàjdalmat érzek, nem tudom mit tehetnék, hogy ez enyhüljön.

2018. jún. 20. 00:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez ilyen. Nem vagy ezzel így egyedül. Azok az emberek, akik éveket töltenek börtönben, sokszor a szabadulásuk után visszakívánkoznak a rácsok mögé.

Foglald le magadat valamivel. Tölts minél kevesebb időt egyedül és idővel - hamarabb is, mint gondolnád -, elmúlik ez a lehangolt érzés.

2018. jún. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a mondás tartja, kutyaharapást a szőrével kell gyógyítani. Vagyis első hallásra mégnagyobb változással. Ha egy olyan új életbe kezdesz ami jobb mint a régi, akkor el fogod felejteni a megszokott iskolád. Nem tudom mi dobna fel, mondjuk trópusi üdülőparadicsomban állás és új ismeretségek, stb. És akkor kicsi lesz az esélye annak hogy vissza fogsz vágyni a gimi egyik ködös téli napjába hogy ismét átéljed a nehéz éveket. Persze idehaza is lehet olyan életet kialakítani hogy ne a megszokott iskolára gondolj. Ha jobb életed lesz mint a gimiben volt akkor eszed ágában sem lesz visszagondolni rá. Sőt azt fogod érezni hogy milyen jó hogy már nem vagy diák.
2018. jún. 20. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
menjél egyetemre, meglátod, mennyire gagyi dolog a középiskola
2018. jún. 20. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Mindenki így érez ilyenkor, én is. Nem mi voltunk a világ legösszettartóbb osztálya, de hiszem, hogy valamiért nekünk egy osztálynak kellett lenni.
2018. jún. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem sem voltak jók a gimis éveim de én nem birtam várni érettségiig ezért 11.-ben eljöttem.Eletem legjobb döntése volt :D


Igazából szerintem számodra azért megterhelő ez ,mert speciel 13 évet töltöttel ott ,ami nem kevés idő.

2018. jún. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Idővel enyhül, csak ennyit tudok biztatásként mondani.

Én csak 5 évig jártam gimibe, de imádtam, jó közösségünk volt, jó barátaim, imádnivaló tanárok, mindnek a nyakába borultam és nem bírtam abbahagyni a sírást egész szerenádon, ballagáson is szomorú voltam. Aztán ahogy elkerültem egyetemre, még hiányzott, vissza-visszajárkáltunk ellátogatni az iskolába. Most is fáj még, mert nekem az egyetem kisebb élmény, mint a gimi volt. De két év távlatából már korántsem olyan rossz, mint akkor érettségi után volt.

2018. jún. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Minden ember más, tehát természetes ez is, hogy így érzed. Én pl: Egyáltalán nem vagyok szomorú, nem foglalkozom azzal, hogy abbahagytam a középiskolás éveimet, nem érdekel. Örülök, hogy nyár van. Pedig jó volt ez a 4 év.
2018. jún. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
69%

1., Ne stresszelj, értelmetlen! Ez még nem oldott meg semmit!

2., Ne érdekeljen mások véleménye. Az ő bajuk, ha valami nem tetszik nekik veled kapcsolatban.

3., Értelmetlen a múlton rágódni, már úgysem változtathatsz rajta!

4., Annyi dolog van az életben, ami jó. A rossz dolgok helyett a jó dolgokra is koncentrálhatnánk, nem?

5., Nem érdemes túl komolyan venni az éltet, egyszer úgyis vége lesz mindennek, nem tart örökké.

6., Annyi minden van az életben, hogy bele lehetne őrülni, ezért inkább magadra figyelj, mert az egy biztos pont!

7., Rengeteg lehetőség van az életben, merj élni! Próbálj ki újat!

8., Vedd lazán a dolgokat! Nekem sokszor bevált, ha azt mondtam: Tök mindegy! :)

9., Nem kell félni a változásoktól, sem a kudarctól, hisz semmi sem állandó.

10., Ne ragaszkodj tárgyakhoz, vagy épp rossz gondolatokhoz!

11., Lazíts!

2018. jún. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!