Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, ha minden ok...

Mit tegyek, ha minden ok nélkül öngyilkos akarok lenni?

Figyelt kérdés
Lehet nem hiszitek el, de már 9 éves koromban is meg akartam halni. Folyton visszatartottam a levegőt (akkor még nem tudtam, hogy nem lehet így meghalni, mivel az ember akaratlanul is lélegzik), így abban állapodtam meg magammal, hogy egyszer majd megteszem. El is jött az az idő. 15 éves koromban... Hadd ne kelljen leírnom, hogy milyen módszerrel csináltam, mert rosszul lennétek. Na de mindegy is, kapok az öngyilkossági kísérletem óta gyógyszereket, de semmi hatásuk nincs. Nem vagyok depressziós, mert mindig jókedvem van, nem vagyok magamba roskadva, szóval mosollyal az arcomon halnék meg. :D Erős bennem a halál iránti vágy, de nem akarom, hogy a szüleim eltemessenek, mert tudom, hogy az nagyon rossz lenne nekik. Csak valamiért késztetést érzek arra, hogy meghaljak. A mamám skizofrén, lehetséges, hogy emiatt van ez? Egyébként a családból már 2-en kinyírták magukat, még a mamám is próbálkozott öngyilkossággal, meg az anyámnak is megfordult már a fejében a dolog... Hogyan tudnám ezt a halál iránti vágyat ,,kiűzni" magamból?
2018. júl. 19. 23:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagyon bonyolult helyzet... először is tisztázd magadban azt, hogy miért szeretnél meghalni. Megérné vajon? Lehetséges, hogy tényleg van valami mentális betegséged, hiszen nem a depresszió következménye, hogy megakarsz halni. Kicsit aggasztó egyébként. Pszichológushoz jársz? Egy jó pszichológus talán segítene ezen.
2018. júl. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
5 éves korom óta (azaz 12 éve lassan), hogy pszichológushoz és pszichiáterhez járok. De nem tudtak rajtam eddig segíteni. És mint írtam, fogalmam sincs, miért akarok meghalni...
2018. júl. 19. 23:24
 3/13 anonim ***** válasza:

"de nem akarom, hogy a szüleim eltemessenek, mert tudom, hogy az nagyon rossz lenne nekik"


Akkor ne legyél öngyilkos! Én is csak azért nem lettem még öngyilkos, mert sajnáltam volna a szüleimet, meg félek hogy a pokolra kerülnék.

2018. júl. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Pokol... Hagyjuk már. :D És én nem azt írtam, hogy öngyilkos akarok lenni...
2018. júl. 20. 00:07
 5/13 anonim ***** válasza:

#4 Ezt írtad: "Mit tegyek, ha minden ok nélkül öngyilkos akarok lenni?"


Most akkor mégsem akarsz öngyilkos lenni?

2018. júl. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De.
2018. júl. 20. 00:16
 7/13 A kérdező kommentje:
Csak nem teszem meg.
2018. júl. 20. 00:16
 8/13 anonim ***** válasza:
kamugyerek vagy. Unatkozol.
2018. júl. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Utolsó. Mégis miért kamuznék? Gondolkodj már el, mielőtt valami butaságot írsz. Elhiszem, hogy divat lett itt mindenre azt írni, hogy ,,kamu'', de ilyen ,,kitaláció'' eszembe nem jutna, semmi értelme nem volna...
2018. júl. 21. 22:31
 10/13 anonim válasza:

Nem tudom, ez mit kérdezhetnénk. Miért jutott ilyen eszedbe?


Szerintem nyugodtan öngyilkos lehetsz.

2018. júl. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!