Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetnek gyakorlatiasabb?

Hogyan lehetnek gyakorlatiasabb?

Figyelt kérdés

Sajnos az a helyzet, hogy tulsagosan erzelmi alapokon dontok es hatarozok meg dolgokat. Tul lelkis vagyok mindent magamra veszek, nem tudok epkezlab donteseket hozni es ha feladatom van, nem tudom jol elvegezni. Pl.: Kaptam egy uj munkat egy forgalmasabb kavezoban es annyira kistresszelt, hogy ejjel nem tudtam egy percet sem aludni. Az eletem nem tortenhet mindig ugy ahogy az erzelmeim diktalnak, es ahol a komfort zonam hatara veget er ott szorongas, rossz kozerzet, menekulesi kenyszer kezdodik. Hogyan tudok ezen valtoztatni? Tenyeken alapulo megallapitasokat akarok tenni es sokkal strapabirobb akarok lenni de ahanyszor belefogok mindig az a vege, hogy felmentem magam valamivel. Meg magamnak is meg tudom magyarazni miert nem jo ez nekem. Valaki tudna segiteni abban hogy ez ne igy legyen? Konyveket is szivesen olvasok.


27 n



2018. szept. 19. 18:21
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát én is hasonló helyzetben vagyok, nekem az a fontos hogy valami célokat tűzzek ki. Persze így sem mindig sikerül, és általában el is bukok de csak így tudom én is átlépni ezt a belső komfortzónát.

Viszont most úgy látom hogy amikor mégis sikerül elérni a célt, az belül erősebbé, és kitartóbbá is tesz.


Az is jó hogy Te elég jól látod hogy milyen tulajdonságokban akarsz változni. Így csak Neked is tovább kéne lépned ezeken a pontokon, és ha ezt kitartóan csinálnád az szerintem elég eredményes lenne egy idő után. Szóval eléggé rajtad múlik - próbálj kicsit erősebb lenni. A nehéz helyzetekben próbáld eszedbe juttatni hogy itt most tovább akarsz menni, bármi is legyen! Ha szorongás vagy félelem jelenik meg, akkor is próbálni kell a pillanatban maradni (pl figyelni a légzésre), és nem elmenekülni onnan. Vedd úgy hogy ezek az élethelyzetek feladatok miket ha megoldasz egyre jobb, és jobb lesz... Szóval szerintem valahogy ezt kéne realizálnod, és nem mindig kifogásokat keresni.

Egyébként még megpróbálhatsz valamilyen meditációt is, az segíthet abban hogy jobban tudj haladni ;)

2018. szept. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!