Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hol ismerkedhetem furcsa/külön...

Hol ismerkedhetem furcsa/különc/üres/kissé talán beteg emberekkel? Te nem vagy ilyen? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Egyedül érzem magam... Most jutottam el arra a pontra, hogy nem bírom így tovább, találni akarok legalább egy embert, aki társam lehet ebben. (Nem pont párkapcsolatra gondolok).

Keresgélek, ismerkedem de a legtöbb emberben nincs meg az, ami bennem rejtőzik.

Szörnyetegnek érzem magam a sok átlagember között. Már amikor vannak valamiféle érzéseim és nem csak ösztöneim, vágyaim egyéb gondolataim. Találni akarok valakit aki olyan, mint én vagy legalább hasonló.


Senkivel sem tudok önmagam lenni, nincs kivel megbeszélnem a (nem éppen átlagos) gondolataimat. Vannak haverjaim de nem értik meg a valódi énem, és ez nem is olyan dolog amit csak úgy elmondhatok bárkinek.

Barátaim sem látnak az álarc mögé (amit önkéntelenül is viselnem kell, a túlélés érdekében).

Most nem szeretném kifejteni ezt részletesebben, de legyen annyi elég, hogy van bennem valami ami a többi emberben nincsen.

Többször felfedtem magam, de rossz vége lett megijedtek tőlem vagy nem vettek komolyan esetleg nem fogták fel miről beszélek.


Tudom, ez kissé rejtélyes lehet de abban bízom, hogy aki olyan mint én az érti így is.

Lehet ismerős érzés amikor félsz a saját agyadtól vagy legalábbis nem érted meg azt.


Esetleg ha valaki magára ismer írhatna magáról akár itt, akár privátban ha úgy biztonságosabbnak érzi.

Hátha van bennünk valami közös. Hátha meg tudjuk egymásnak könnyíteni, hátha tudunk egymástól tanulni. Ketten lehet könnyebb lenne túlélni és lenne legalább egy ember aki előtt nem kell színészkedni, aki az álarc mögé lát és mégsem riad meg.

Én is jobb szeretem magamban tartani és úgy hiszem magányosan kisebb a kockázat, de most vágyom valakire aki tartogat meglepetéseket (személyiségét tekintve).


Én most nem a meg nem értett de amúgy teljesen átlagos emberekre gondolok, hanem valami másra, vadabbra.


Az átlag embereknek mondom: szakember (pszichológus stb.) kizárva mert ők nem látnak belém. Túlságosan összetett vagyok. Többnél is jártam mert régen nem tudtam elfogadni önmagam és menekülni akartam. Ma már nem akarok. Nem is tudok.



Ha kicsit is magadra ismertél tudod mit kell tenned.

Engem nem fogsz megijeszteni én nem fogok furcsán nézni rád. Ha nem pont úgy értelmezted az írásomat ahogy én gondoltam akkor max. közlöm, hogy úgy érzem nem egyezik a megközelítésünk, és inkább ne folytassuk.


Félek, hogy ebből nem fogja megérteni az a célcsoport akihez amúgy szólni szeretnék.

De muszáj védekeznem, nem adhatom ki magam rögtön. Ahhoz pedig, hogy árnyaltan megfogalmazzam most túlságosan kiégett és fáradt vagyok.


A lényeg tehát, hogy ne gondold, hogy túlságosan is furcsa vagy beteg vagy. Nekem talán pont ez kell.


Ha olyan titkod van amit nem mondhatsz ki nyíltan, de sokszor már tehernek érzed vagy nem érted meg akkor már van bennünk valami közös. Ebben az esetben is ismerkedhetünk, úgy vélem akkor is megéreznénk mi játszódik le a másikban ha csak burkolt célzásokat tennénk eleinte...

Azt gondolom ha valóban olyan vagy amilyet keresek és mellé még intelligens is akkor úgysem nyílnál meg rögtön, ezzel is bebiztosítva magad.

Hidd el, én sem fedem fel rögtön a lapjaimat.



Még annyit, hogy nem valami szexjátékra keresek partnert, arra vannak különböző oldalak. De olyan jellegű társkereső amilyenre nekem szükségem van nem létezik.


2010. jún. 23. 04:30
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Egyébiránt pedig akkor is itt vagyok ha te inkább elmenekülnél és akkor is ha már elfogadtad és irányítani akarod.

Mindegy melyik utat választod.


Felemelő érzés lenne végre olyannal megismerkedni, aki lát engem. (És nincsenek egymás előtt titkaink.)



*** Fontos számomra a tisztelet. Ostoba, gyerekes, túlságosan meggondolatlan és hazug emberekkel nem foglalkozom.

2010. jún. 23. 04:53
 2/14 A kérdező kommentje:

Az okoskodók pedig saját érdekükben kerüljenek el.


Nincs szükségem arra, hogy valaki elemezgessen. Szánalmas próbálkozás az egész, ha benned nincs meg ami bennem sosem fogod megérteni. Maximum azt hiszed.



Az sem hoz tűzbe, hogy egy átlagos(értsd: teljesen normális) emberrel folytassak unalmas eszmecserét csak azért mert számára érdekes vagyok és ez neki újdonság.

2010. jún. 23. 04:59
 3/14 anonim ***** válasza:
32%
Te is egy "átlagos, teljesen normális" ember vagy, elég komoly problémákkal és személyiségtorzulással.
2010. jún. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Mindenkinek vannak titkai. Van, hogy ezek a titkok kimondhatatlanok, mert hiányoznak hozzá a megfelelő szavak. Van, hogy azért kimondhatatlan, mert elkezdenéd mondani, de megakadsz, megijedsz a saját hangodtól. Lehet, hogy az a bajod, hogy még te magad sem érted eléggé, miről van szó; mert úgy látszik, hogy a világ nem ismeri azt a jelenséget, amiben részesülsz.
2010. jún. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
17%
Mindenki ugyanolyan, hidd el. Mindenkiben megvan ugyanaz mint benned vagy másban, ezt is hidd el .. csak mindenki másképp tapasztalja meg az életet, másképp fog fel dolgokat. Az egyetlen különbség az emberek között az,hogy mit választ. A választáson és annak megpapasztalásában különbözünk csupán, de előbb utóbb mindenki megtapasztal mindent amit meg akart ( természetesen több élet során )és akkor eljut egy bizonyos szintre. Mindenki ugyanabból az anyagból van, a lelkünk egy és ugyanaz. Lehet vitatkozni de ez akkor is így van.
2010. jún. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Az a bajom nekem ezzel hogy semmi konkrétumot nem irtál.

Szóvel nem tudom, milyen jellegű személyiséget keresel, és azt sem tudom, milyen vagy Te..


Az egy dolog hogy különcnek érzed magad meg másabbanak a többi embernél.


De nem lehetne valami kicsit konkrétabbat irni?

Valamit, amiből el lehetne indulni.

Mert nem érteni teljesen.

Sztem ebből nem ismer magára senki. :(

2010. jún. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy egy olyan jelenséget tapasztalsz, amit a környezetedben senki sem ismer.

Ezek közül lehet az egyik:


[link]

[link]

[link]

2010. jún. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hol ismerkedhetem furcsa/különc/üres/kissé talán beteg emberekkel? - www.gyakorikerdesek.hu - Szex, Szerelem kategória


Találsz ott annyit...

2010. jún. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia. Nagyjából megértettem, amit itt irtál. Nekem is vannak hasonló gondjaim, talán ha beszélnék róla valakinek, bolondnak néznének. Tudom milyenek az emberek, talán nem úgy kellene megitélnem őket, hogy mit várnék tőlük, hanem értékelni olyanoknak amilyenek. És nem elitélni őket, amiért valami nincs meg bennük, amit mi ismerünk és ami bennük nincsen, ami bennük, meg ki tudja még hány meg nem értett ezer meg ezer furcsa emberben megvan a Világon. Van valami szupertehetségem, hogy rábukkanok a fura emberekre,(vagy ők rám)akik voltaképpen nem éppen tartoznának az átlaghoz, és valamiképpen igy lettek barátaim. ((De hozzám képest persze mind szupernormális az egész)).

Csak annyit mondok, A kerek világon nem vagy egyedül ezzel a problémával. nem tudom ki vagy, de ha akarsz irj vissza privátban, lehet lesz 1-2 közös témánk

2010. jún. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

06-23 07:04


Ezzel nem mondtál újat.

Csak nem jutott eszembe úgy kiírni a kérdést, hogy "Hol találok hozzám hasonló személyiségtorzulással rendelkező embereket?"


14:09 Nem értelek pontosan, én ki merem mondani és meg is tudom magamnak fogalmazni csak másoknak nem tehetem.

Voltak már erre próbálkozásaim de sosem sültek el jól.

Illetve talán kétszer volt pozitív végkifejlet. De azt inkább nem írnám le milyen emberek voltak ők és miért is értettek meg.


06-23 14:13 Nem fogok veled vitatkozni, egyszerűen csak nem hiszem el. De köszönöm, hogy megtiszteltél a válaszoddal.


06-23 18:24 Azóta már én is rájöttem, hogy ez így egy ostoba, kósza gondolat volt. Rosszul fogalmaztam meg + nem is itt kellene keresgélnem.


06-23 18:27


Szinesztéziát ismerem, de engem ez nem érint.


A hiperérzékenység nagy százalékban az ellentettje annak, ami velem történik.


Az Asperger-szindrómára már évekkel ezelőtt is gondoltam, az sanszos, hogy fennáll nálam is. De akkor is rengeteg megválaszolatlan kérdés marad, mert az Asperger nem húzható rá minden különbözőségemre.


06-24 17:57 Én csak szexuálisan aberrált vagy alacsony intelligenciájú egyéneket találtam, illetve tudatlan tinédzsereket. Pedig szoktam olvasgatni ott is...


06-26 20:01 Élni fogok a lehetőséggel, hamarosan írok privátot.

2010. jún. 29. 02:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!