Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan szüntethetném meg a...

Hogyan szüntethetném meg a kényszergondolataimat? WALAKI SEGÍTSEN!

Figyelt kérdés
Már vagy 2 éve tart ez nálam és beleőrülök.Tudom magamról hogy hetero vagyok,de valahogy a fejembeférkőznek olyan gondolatok hogy meleg vagyok.És tudom valahol hogy ez nem igaz,de amikor rámtör ez az érzés,és a gondolataim akkor nemtudok uralkodni magamon...Teljesen elhiszem amit a fejem diktál.Elvonulok a szobámba,nem beszélek senkivel depressziós vagyok ráadásul.Mindig ellenőrizgetem maszturbálással hogy vajon igaz-e...egyre többször csinálom ezt és nagyon fárasztó.De aztán persze jön a világosodás,hogy nem vagyok az.És akkor olyan ostobának érzem magam hogy elhittem ezt magamról.AKkor bizots vagyok benne,ha mégegyszer jön a kényszergondolat képes leszek megfékezni...de nem.A másik kényszergondolatom beszennyeződéssel kapcsolatos.Állandóan porszívózok és takarítok a szobámban,mert azthiszem ha nemcsinálom beteg leszek.Utálom a koszt.ELőre is köszi a segtíségeket.17f
2010. jún. 23. 23:44
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem egyik gyakorikerdesek felhasználó sem végzett orvosi egyetemet...


[link]


A pszichiáterek sem igazi segítségek,de ők tudják csökkenteni vagy valami...

2010. jún. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Nos, nem végeztem de jelenleg tanulom.Ez a két kényszergondolat amit leírtál elég gyakori eset.Tulajdonképpen azért alakulnak ki mert túlságosan félsz ettől a két dologtól, hogy pl homokos leszel/vagy.

Ezt kéne megbeszélni magaddal hogy a félelmed szükségtelen.Ha jön a gondolat egyszerűen tereld el, hesegesd el.... Pont nem jó ha elvonulsz a szobádba és nem beszélsz senkivel mert akkor még jobban csak azon van az agyad.Depresszió közbe meg aztán végképp csak az adott problémával foglalkozol.. és egyre jobban beleőrülsz.Szerintem 100%osan nem lehet megszűntetni pszichológus nélkül.De csökkenteni biztosan lehet.Fogadd meg hogy ha jön a gondolat nem foglalkozol vele!!!

2010. jún. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm.Igyekezni fogok:)
2010. jún. 24. 01:11
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Aki W-vel írja a valakit, az meg is érdemli, hogy seggbekúrják!
2010. jún. 24. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
fáradt voltam tegnap,fogalmam sincs miért úgy írtam:DDD de azért köszi
2010. jún. 24. 11:46
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

Ezzel, hogy leírtad a problémát, már tettél egy lépést a gyógyulás felé. de attól még kellene egy állandó személy, akivel rendszeresen meg tudod beszélni a problémáidat.

az a baj, hogy annyira félsz attól, hogy meleg leszel és meg fog vetni a társadalom, hogy már ezmiatt képzelődsz. Nem szabad belelovalnod magad abba, hogy depressziós vagy, inkább próbáld lebeszélni magad erről. úgy ártasz legjobban magadnak, ha sajnálod magad. mond el magadnak minden nap minél többször, hogy "hetero vagyok, nem vagyok depressziós" meg hasonlókat!

2010. jún. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
12%
... Zoli?
2010. jún. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!