Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen ember az, aki állandóan...

Milyen ember az, aki állandóan önsajnálkozik?

Figyelt kérdés

Az unokatesóm állandóan hívogat mobilon, nekem mindig panaszkodik, hogy ilyan sz@r az élet meg olyan, állandóan önsajnálkozik. Már férjnél van 6 éve, a férje egy biztosítónál dolgozik az unokatesóm meg hivatalban.

Meg van mindenük, van egy 5 éves kislányuk, lakásuk, kocsi,hitelük nincs, de mindig hívogat, hogy másnak miért megyen jobban, más építkezik, új kocsit vett stb. , mindig ez az önsajnálat, már nem bírom hallgatni. Ha rossz kedvű akkor legyek én is, ha jó kedvű akkor legyek az is! Néha azt gondolom, hogy jobb lenne neki egy orvost felkeresni és bombázza őtet a millió panaszáradattal!

Nem szeretnék vele rossz viszonyban lenni, de nem tudom mit mondjak már neki, egyszerűen nem lehet lecsitítani. Nagyon zárkózottak, nem járnak sehova, senkihez csak otthon gyötrődnek. Olyan egoista, telhetetlen, mindig többre vágyik, sosem becsülte meg ami jelenleg van neki!


2010. jún. 25. 11:08
 1/10 anonim válasza:
100%
Mit jelent az hogy őtet?
2010. jún. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ŐT xD
2010. jún. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Tipikusan olyan ember lehet, aki ahogy írtad megvan mindene és nemigazán kell küzdenie semmiért, de mégis többre vágyik. Sajnos az egyik közeli ismerősöm pont ilyen. Precízkedik, nem igazán lát értékeket, mert ami kell meg tudja venni gond nélkül, és mivel mindig otthon van nem érik új ingerek. Befásult. Ezért látja rossznak az életet. Valószínűleg fiatalabban sokkal másabb volt (szegényebb, társaságibb, esetleg egészségesebb) és ezért ezeket az időket sírja vissza tudat alatt vagy fölött.


Az ilyen emberek nagyon nehéz esetek, mindenképpen a körülötte lévők szeretete az ami helyre tudja billenteni. Ha sűrűben megölelik, elbeszélgetnek vele és családi programokat szerveznek vele. A jó, rendszeres nemi élet is rettentően fontos. Ha ezek megvannak akkor jó esély van arra, hogy helyére billenjen a belső egyensúlya.


Remélem tudtam segíteni.


27/F

2010. jún. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Emlékeztetned kéne unokatesódat, hogy azok a "mások", akiknek adott esetben több van, azok valószínűleg meg is dolgoztak érte. Nem fog azonnal a sült galamb a szájába repülni. Bár szerintem a probléma mélyebben gyökeredzik. Nem tudok semmit róluk, szóval remélem nem leszek tiszteletlen, de ha tippelnem kéne azt mondanám, hogy ez a két ember (unokatesód és a férje) már rég nem szereti egymást őszintén. Az asszony kompenzál azzal, hogy ha több anyagi javuk lesz akkor biztos jobb lesz és ez a boldogtalanság forrása, pedig már idegenek egymás számára és csak a gyerek és a közös ház tartja őket össze, no meg a megszokás. A férj pedig gondolom hallgat. Meg kéne kérdezned az unokatesódat, hogy mikor beszélt utoljára a férjével őszintén az érzéseiről, és hogy mióta csapja be önmagát azzal, hogy más dolgokra fogja a boldogtalanságát.
2010. jún. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

*őt* bocs!-)

Köszönöm a válaszokat!-)

Hát elég nehéz természetü emvber, rosszkedvű mindig és depressziós. A család megtesz mindent az ő érdekében ill. a családja érdekében is, amit lehet besegítünk mindenben, szeretetből nincs hiány.-)

2010. jún. 25. 11:35
 6/10 A kérdező kommentje:
Lehet amit leírtam, mások máshogy értelmezik, de mindketten nagyon erkölcsösek, törvénytisztelő emberek. Mindent megbeszélnek egymás között. Ők mndig a hangsúlyt az anyagi dolgokra teszik és ez hosszú távon, már idegesítő és néha szinte elviselhetetlen!
2010. jún. 25. 11:41
 7/10 anonim ***** válasza:
A biztosító szó linké alakult, milyen szánalmas reklám. :)
2010. jún. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem semmi se sikerül amibe bele kezdek, mégse sajnáltatom magam...
2010. jún. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
(reklám)biztosító biztosító biztosító biztosító (reklámot láttak) xD
2010. jún. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi!-)

D

2010. jún. 25. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!