Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Más is ennyire szenved az...

Más is ennyire szenved az egyetemmel, vagy csak én vagyok buta?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, műszaki egyetemre járok. Úgy érzem minden életerőmet kiveszi belőlem, főleg így a zh időszak. Ezt a felevet is úgy kezdtem, hogy most aztán jó átlagot hozok, minden meglesz, de ahogy közeledik a félév vége, érzem hogy a motivációm mind elszállt, és egyetlen célom, hogy napról napra túléljek. Alig alszom, mert rengeteget tanulok, fáradt vagyok és stresszes.

Mi a megoldás, hogyan kezeljem lazábban? Nem jó éveken át stresszelni, nem mellesleg gondolom a munka is hasonló hatással lesz majd rám, mert idegeskedős típus vagyok eleve.

Azt veszem észre, hogy a rokonaimat, páromat egyre gyakrabban bantom meg, mert türelmetlen vagyok és stresszes.

Amúgy az eredményeim nem rosszak, az erős átlagba tartozom, de sokszor érzem hogy tőlem ez a max.


2018. nov. 21. 02:11
 1/3 anonim válasza:

Engem meg a szüleim b.ztatanak, mert nem hozom a kitűnő szintet, mint amit megszoktak tőlem...


Ez van, amúgy én is minden félév végére úgy érzem, hogy elegem van...

2018. nov. 21. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%

Ha nem vagy rászorulva a jó tanulmányi átlagért járó pénzekre, akkor ne tanulj annyi rengeteget, hogy rámenjen az egészséged is, mivel a tanultak nagy részét a munkahelyeden soha életedben nem is fogod használni.

Üdv, 1 már végzett mrénök.

2018. nov. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy lehet megoldani, de nem vagy egyedül, mintha csak én írtam volna a kérdést. Nekem bőven afelett vannak az eredményeim, mint amit hoznom kellene (ösztöndíj, szülők, vagy bármi miatt), mégis saját magamat képes vagyok ennyire bestresszelni.

A munka szerintem abból a szempontból jobb lesz, hogy van egy kb. fix munkaidő, utána felállsz és leteszed a tollat, nem erre megy rá az életed minden perce (legalábbis én ilyen munkakörben szeretnék dolgozni).

2018. nov. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!