Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnám kevésbé túlreagá...

Hogyan tudnám kevésbé túlreagáli a dolgokat?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre magamon, hogy nagyon sok problémám abból adódik, hogy túlreagálom a dolgokat, méghozzá negatív irányba, és van, hogy a dolog egyáltalán nem negatív, csak épp átlagos, vagy nem is volt rossz. Egy egyszerű dologból könnyen csinálok egy hatalmas negatív elefántot. Mégis, hogyan tudnék változtatni ezen?

2019. jan. 19. 15:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Én is sokszor szoktam pl. Olyan helyzetekbe élni magam, hogy biztos nem fog megtörténni, de jól felidegelem magam vele.

Ilyenkor szerintem mielőtt kimondanál valamit vagy gondolnál rá fúj ki egy nagy levegőt és kérdezd meg magadtól: Ennek mennyi értelme van? Nagyvalószínűséggel semmi és ekkor rájössz. Még a jóga, ami segít, hogy ne legyél feszült, vagy szedj néha magneb6-ot az segít még a feszült helyzeteken, hogy ne reagáld túl. :)

2019. jan. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!