Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Úgy érzem mindennel kapcsolatb...

Úgy érzem mindennel kapcsolatban le vagyok maradva, és már sohasem fogom tudni utolérni magamat. Hogyan tovább? más is érezte már így magát? Sikerült helyre hozni a dolgokat?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, érettségim még mindig nincsen meg, mert már harmadik éve készülök megbukni.

Kb általános iskola óta nem tanulok, és már ha kell is nagyon nehezen megy a koncentrálás.


Úgy érzem elvesztegettem az éveim, és nem koncentrálhatok arra, hogy a jelenben tudjak élni, mert nincs meg hozzá a kellő tudásom, és nagyon sok mindennel el vagyok maradva.


Legszívesebben bepótolnék minden elmaradt megtanulandót, vagy alap dolgot amit a korombeliek tudnak, de úgy érzem akkor sosem tudnék a jelenben élni.


Vannak terveim, tudom mit szeretnék dolgozni, de minden területre kell az érettségi (amit igazából meg is szeretnék szerezni, de sajnos ez megint el fog csúszni egy évvel)


Szégyenkezve érzem magam egy átlag társaságban, feszélyez ez a lemaradottság pl egy párkapcsolat elkezdésében, mert emiatt mindenkihez kevésnek érzem magam.


Van két barátnőm, ők is ugyan így vannak mint én, se érettségi se semmi ennyi idősen, de őket szerintem ennyire sem érdekli az, hogy így semmire nem fogják tudni vinni.


Úgy érzem már lenne elég kitartásom végigcsinálni akármit, ha tudnám van fény az alagút végén, és sikerülni fog elérni a célom pár éven belül, és fel tudok zárkózni..


Egy nem tanulással kapcsolatos könyv olvasása is már komoly bűntudatot ébreszt bennem, mert úgy érzem nem érdemlem meg, hogy azzal foglalkozhassak amit szeretek, mert az életben rendkívül le vagyok maradva.


Ez a tudat miatt állandóan gyötör a bűntudat, szomorúság, elkeseredettség.


Azt érzem így sosem lehet saját családom, lakásom, olyan munkám amit igazán szeretnék, sosem lehetek már értékes ember.



Van olyan aki hasonlóan járt de sikerült kimásznia a gödörből?


Minden tanácsot szívesen fogadok!


Hogyan tovább?

Rendbe lehet ezt hozni?

Mi legyen az első lépés?


19L



2018. máj. 3. 23:59
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Rendbe lehet. Viszonylag gyorsan ės akkor nem lesz elcseszett ėleted. A legelső lėpės az, hogy ne legyėl lusta tanulni. Mėg nem vagy lemaradva semmivel sem. Csak 19 vagy...
2018. máj. 4. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Fejezd be a tavoli jovod tervezgeteset, a kozeljovot tervezd meg es mindig csak az adott problema megoldasan dolgozz. A sikeres ember titka a sok kis siker osszessege. Ertelmesnek tunsz, helyesen irsz, meg tudod fogalmazni a mondadodat es olvasol is magadtol, szerintem nem kene lenezned magad. Egyebkent normalis hogy 19 evesen keresed az utad es onmagad, ezen mindenki atmegy kozepiskola vegen.

Most dolgozol vagy meg kozepiskolaba jarsz?

2018. máj. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Első lépés, hogy a telefon mellett töltött időt csökkented drasztikusan, mert az elvesztegetett idő. Tanulj, művelődj, olvass wikipédiát, keress hobbit, hasznos elfoglaltságot. Találj olyan barátot, aki felhúz, motivál, serkent.
2018. máj. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1., Ne stresszelj, értelmetlen! Ez még nem oldott meg semmit!

2., Ne érdekeljen mások véleménye. Az ő bajuk, ha valami nem tetszik nekik veled kapcsolatban.

3., Értelmetlen a múlton rágódni, már úgysem változtathatsz rajta!

4., Annyi dolog van az életben, ami jó. A rossz dolgok helyett a jó dolgokra is koncentrálhatnánk, nem?

5., Nem érdemes túl komolyan venni az éltet, egyszer úgyis vége lesz mindennek, nem tart örökké.

6., Annyi minden van az életben, hogy bele lehetne őrülni, ezért inkább magadra figyelj, mert az egy biztos pont!

7., Rengeteg lehetőség van az életben, merj élni! Próbálj ki újat!

8., Vedd lazán a dolgokat! Nekem sokszor bevált, ha azt mondtam: Tök mindegy! :)

9., Nem kell félni a változásoktól, sem a kudarctól, hisz semmi sem állandó.

10., Ne ragaszkodj tárgyakhoz, vagy épp rossz gondolatokhoz!

11., Lazíts!

2018. jún. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!