Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért lehet az, hogy félek...

Miért lehet az, hogy félek megszólalni és hogyan tudok rajta túllendülni?

Figyelt kérdés

Finnországban élek kicsit kevesebb, mint egy éve és természetesen nem tökéletesen de tudok valamennyit finnül. Ugye ezt úgy lehetne fejleszteni, ha nekiállnám használni a nyelvet de félek a nyelvtani és kiejtésbeli hibáktól az anyanyelviek előtt.

Van valami tanácsotok, hogy hogyan lendüljek túl a saját gátaimon?


2019. febr. 26. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Valaki egyszer úgyis leszólít majd, pl útbaigazításért. Akkor vele beszélhetsz.
2019. febr. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Zsazsamira válasza:
100%
Szerintem csak úgy fogsz ezen túllendűlni ha beszelgetsz. Nem kell felni ha valamit nem jól mondasz legfeljebb kijavítanak és akkor tudni fogod hogyan mond helyesen. Én is így voltam a némettel kevertem a fiú lány ( sie er ihm seine stb) de kijavították és mostmár nincs vele bajom. Szóval azt tanácsolom igenis merj megszólalni mert senki sem szopja ki az anyatejjel az idegen nyelveket igaz? Egyébként is tudják hogy nem vagy finn szóval nem gaz ha nem tökéletes.
2019. febr. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A japánok sajátja ez a szokás. Ők humorral gyógyítják:

egyszer láttam egy youtube videót, amiben japán tanítja angolra az angolt:

JAP: - Inü dzá reemon.

ANG: - Woác?

- Inü dzá rájmon.

- Oh, uell, in dö lemön?

- NOOOO!!! Inü dzá rájmon!

- Ou, szári... :( Inyjűűű dzsá rüiajjmönnn??

- NOOOO!!! Inü dzá rájmon!

2019. febr. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!