Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért stresszelek rá?

Miért stresszelek rá?

Figyelt kérdés
Angolul már 7 éve tudok/tanulok beszélni, van is belőle középszintű nyelvvizsgám, mégis nehezemre esik megszólalni..elkezdtem járni egy normál intenzitású tanfolyamra, és félek megszólalni amikor a tanár felszólít és olyankor majdnem teljesen leblokkolok, annak ellenére hogy otthon hiába mondtam fel magamnak a szöveget kívülről amit meg kellett tanulni..és mindig ez van, hogy leblokkolok. A németül kb 4 hónapja kezdtem el tanulni teljesen az alapoktól...kiejtésem teljesen olyan mint egy kezdőé de amikor az órákon meg kell szólalni németül akkor mondom amit kell és nem érdekel a kiejtésem se, a lényeg hogy merek beszélni, pedig tudom hogy a kiejtésem se jó (még:P) és kb biztos hogy van valami kis ragozási stb hibám...de miért van az, hogy angolból sokkal nagyobb a tudásom és mégse merek beszélni? (pedig szerintem, ezen a nyelven kellene magabiztosabbnak lennem), míg németül alig tudok de mégis merem mondani? Mit csináljak hogy angolból is merjek magabiztosan beszélni és ne stresszeljek be hogyha felszólít a tanár? Mindig félek, hogy rosszul mondok valamit, vagy rossz szerkezetbe rakom a dolgokat..pedig tudom, hogy az órákon lévők között is vannak olyanok akiknek annyi tudásuk van mint nekem, sőt még kevesebb is...Kérlek segítsetek :'(

2015. febr. 24. 08:06
 1/3 anonim válasza:
Az okát nem tudom annak, hogy miért nem mersz megszólalni, viszont szerintem próbáld ki azt, hogy a szöveget nem magadnak, hanem mondjuk a szüleidnek mondod fel. Amikor már ez is megy elkezdhetsz a baráti körödben angolul beszélni egy kicsit, megy hasonlók, és akkor szerintem szépen lassan majd megtudsz szólalni órán a többi diák előtt is. :)
2015. márc. 1. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Hogy tettél középfokút, ha nem mersz megszólalni? :D
2015. márc. 1. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Juliusz48 ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy míg a németből kicsi a szókincsed ezért a mondanivalódat eleve zanzásítva, az imert szókincsből akarod elmondani, addig az angolt ugyanúgy szeretnéd használni mint az anyanyelvedet, de a nyelvi finomságokhoz, már kevés a lényegesen nagyobb szókincs is.
2015. márc. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!