Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek mit kéne csinálnom?

Szerintetek mit kéne csinálnom?

Figyelt kérdés
10.es vagyok és most kellessz leadnunk, hogy milyen fakultációs tantárgyat választunk. Én mindig is orvos szerettem volna lenni, de most, hogy nagyobb lettem rájöttem, hogy elég nehéz pálya. Ráadásul a kémia sem az erősségem, bár az inkább a tanár miatt van, mert nem tud magyarázni. Plusz nem birom a vért és fogalmam sincs hogyan reagálnék, ha meg kéne boncolnom kéne valakit például. Mit tanácsoltok? Egyrészt érdemes effelé a pálya felé mennem, meg lebet e szokni a vért stb. Másrészt mennyire kemény az orvosi?

2019. márc. 6. 22:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Meg tudod kérdezni, hogy a faktot melyik tanár tartja, mert lehet, nem ugyanezt a tanárt kapnád, hanem mást, aki értelmesen magyarázza.


A vért meg lehet szokni. Ezen a téren nincs gond. Magát a gondolatot is, hogy egy ember élete vana kezedben. Azt is el tudopd fogadni, hogy egyes betegek sajnos meghalnak.


Viszont az orvosi eléggé kemény és nehéz. Nem egy ismerősöm hagyta ott.


Maga a szakma is.


Én már azért se vállalnám, mert beesik valaki, akinek várnia kellett, már ezért idegbeteg, amúgy ő már diagnosztizálta magát és ő tudja a gyógymódot is és igazéból csak kötekedni jött be.


A neten is láthatod, mennyien szidják az orvosokat.


Plusz a pénz, ami igen alacsony.


***


Olyanon nem gondolkoztál, hogy tanárnak állsz? (Pl Biosz-kémia)

2019. márc. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Hat a mai gyerekeket elnezve akar az osztalyomat is nem hiszem hogy a tanári pálya nekem való lenne

Engem annyira a pénz sem befolyásol inkabb attól félek hogy belekezdek az orvosiba és rájövök a felénél hogy ez megsem nekem valo

2019. márc. 7. 11:33
 13/14 anonim válasza:

#9 szívemből szóltál. A betegek többsége amúgy is okosabb nálunk, mi az ellenségek vagyunk, néha kb ezt érzem.

Arról pedig sehol nem írnak, hogy kb lehúzhatod az egész életedet a wc-n, mert dolgozol 0-24.

dec. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Újév van. Igyál egy sört!

Ez egy négy éves poszt. Azóta kicsit javult a bér. Habár szerintem továbbra is rabszolgamunkát csinálunk...

dec. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!