Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Kinevetnek mert en komolyan...

Kinevetnek mert en komolyan veszem a dolgokat. De en igy szeretem onmagam ahogy vagyok. Mit kene csinalnom?

Figyelt kérdés
2011. jan. 3. 19:42
 1/8 Snowpehely ***** válasza:
100%

Hagyd rajuk! Ha elegedett vagy onmagaddal, akkor ne band, hogy a tobbiek mit gondolnak. Minden ember mas, miert kellene a tobbseghez alakitanod a felsogasodat? Kesobb meg hasznat latod majd. Talan azert nevetnek ki, mert kisse irigyek, hogy TE komolyan tudod venni a dolgokat, tested-lelked beletenni, mig ok csak felszinesen allnak a dolgokhoz, s ezzel feleolyan jo munkat visznek veghez.


(Bar attol fugg, milyen "dolgokrol" van szo a kerdesedben.)

2011. jan. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Engem hülyének gondolnának, amiért mindent "halál komolyan" veszek. Már egyszer megtapasztaltam, tudom miről beszélsz.

Ha magadnak így jól vagy, akkor ne csinálj semmit. Akik nem fogadnak el úgy ahogy vagy, azok nem méltók arra hogy megismerjék valós önmagad. Én évek óta egy álarcot tartok fenn önmagamról, nem erőlködöm, hogy elfogadtassam magam másokkal. Kevés olyan ember lenne, aki élvezné szarkasztikus, komoly énemet, így nem mutatom ki csak annak az egy embernek, akit méltónak találtam rá, és aki nem kérdez vissza minden szavam után, hogy ezt hogyan értetted, meg ez mit jelent, mond érthetőbben, stb. Aki nem kényszerít rá ostoba dolgokra, hogy aztán napokig legyen mi megzavarja jelenleg kellemes életemet.

2011. jan. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
baratsagrol van szo... :(
2011. jan. 3. 19:57
 4/8 A kérdező kommentje:
Tulsagosan szeretem a "volt" legjobb baratnomet, de ot nem erdekli. Egyszeruen nem tudom magam tul tenni rajta...
2011. jan. 3. 19:59
 5/8 anonim válasza:
En is ugyanebben a helyzetben vagyok... ez van.
2011. jan. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha ez vagy te, akkor minek akarsz változni? Aki szeret, az elfogad így, aki nem, az meg nem érdemli meg, hogy a barátod legyen.


Amúgy meg nem kell mindent komolyan venni. Nem szabad mindenen megsértődni, és halál komolyan venni mindent! Így megértem, ha sokan nem akarnak barátkozni veled.

Tudom, hogy a 2 dolog, amit leírtam, üti egymást, de azért ahhoz, hogy önmagad légy, változhatsz is egy kicsit. Azzal nem veszted el magad. Tudom, hogy ez bonyolult, de így van.

Tehát az élet nem faarc és komolyság. Hülyülés is kell, mert anélkül megbolondulhatnánk. Legalábbis én igen. Tudni kell, mikor szabad komolyan viselkedni, és mikor engedheted el magad.

Akkor leszel kibékülve magaddal, ha tudsz magadon is nevetni, ha pl. mások hülyét csinálnak belőled, akkor is jót nevetni velük, mégha ez rosszul is esik. Ha halál komolyan veszed, és megsértődsz, akkor sznob majomnak fognak gondolni, és nem fognak befogadni a körükbe. Nem mondom, ha nagyon megbántanak, azt ne hagyd szótlanul, de tudnod kell másokkal együtt nevetni, illetve magadon is nevetni. Remélem menni fog. =)

2011. jan. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tulsagosan is bonyolult lenne a story,hogy leirjam. Gyakorlatilag nincs itt szo az elfogadassal...

Koszonom szepen a valaszokat. Ertekelem. :)

2011. jan. 3. 20:10
 8/8 A kérdező kommentje:
onmagam/onmagunk elfogadasarol*
2011. jan. 3. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!