Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Könyvajánlást keresnék! Hogy...

Könyvajánlást keresnék! Hogy találjam meg a helyem a párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

A kérdést direkt nem a párkapcsolati témába tettem ki.

Úgy érzem, hogy rendszeresen elvesztem magam a kapcsolataimban. Elhanyagolom a hobbim (van amit abba is hagytam, mert a párom szerint hülyeség), lemondom a programjai, végletekig alkalmazkodom és ez sokszor a kapcsolataimban is gondokat okoz, túlságosan ragaszkodónak tartanak.

A klasszikus kapcsolatban hiszek, hogy mindent meg kell beszélni, meghagyva a teret és elfogadva a másikat, de ha már együtt vagyunk, akkor közös célokért kell dolgozni.

De valahogy ha komolyra fordul a dolog mindig alárendelem magam. Akkor találkozunk amikor a másiknak jó, azt csinálunk amit szeretne.

Nem arról van szó, hogy mindig ugyanolyan srácokat fogok ki, hanem valahogy mellettem változnak olyanná, akikkel lehetetlenné válik a kompromisszum.

Szeretnék ezzel pszichológust is felkeresni, de sajnos a diákmunkás pénz erre nem nagyon elég, az ingyenesek meg... Szóval nem vagyok meggyőzve.

Így keresnék pár könyvet, hogy hogyan tudnám kapcsolatokban/kapcsolatok mellett megtartani/megtalálni magam. Azért nem "egyéni" önismereti könyveket, mert ha egyedül vagyok, akkor minden jó. Kiegyensúlyozott vagyok, vannak barátaim, dolgozok, lekötöm magam. Aztán összejövök valakivel (és ha rossz időszak van akkor pláne) eldobok mindent és egy hisztis kolonc leszek. :(


2019. márc. 8. 12:21
 1/1 anonim válasza:
Könyvet konkrétan nem tudok mondani de szerintem hallgasd a Pál Feri előadásokat. Fenn vannak a honlapján keddi alkalmak címszó alatt. 2012 ben kezdi a sémák boncolgatását, ezen a környéken érdemes szerintem elkezdeni. Sokat segíthet.
2019. márc. 14. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!