Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Elképzelni is nehezen tudom,...

Elképzelni is nehezen tudom, hogy milyen lehet párkapcsolatban élni, már-már félek is tőle, ez mi?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok. Nincs a külsőmmel gond, sőt, mikor megismerkedtem 1-2 új emberrel, lánnyal, kérdezték, hogy van-volt-e már barátnőm, persze azt hazudtam, hogy igen 1, és még erre is rácsodálkoztak, hogy, hogy-hogy csak 1? Meg miért nem szerzek most azonnal magamnak? Havonta jelölgetnek be Fb-n a lányok, és írogatnak, meg sokan visszamondják ismerősök, hogy az egyik lány ismerősének a barátnőjének/osztálytársának bejövök, meg érdeklődött irántam, stb. Olyat is hallottam vissza, hogy egy lány a számomat tudja fejből.. Tehát gondolom nem ez az oka annak, hogy 18 éve még meg sem csókoltam senkit(max anyámat). Már-már azt sem tudom, ha eljön egyszer az idő, akkor mit fogok hazudni, hogy miért voltam ilyen béna a csóknál, vagy miért nem merek lépni, vagy, hogy egyáltalán leszólítani egy lányt, vagy elhívni magammal valahova, de elképzelni sem tudom, hogy milyen lehet egy másik emberhez így kötődni. Nem egy tömeggyártmány ecsetfej fiú vagyok, lehet ez is baj, hogy merek egyedi lenni.

A legrondább haverom már a szexuális életéről beszél, én meg hozzá sem tudok szólni, és kínos csendben ülök, nehogy szóba kerüljek társaságban egy barátnő/csók/párkapcsolat/szex téma közben.. Nagyon irritáló, főleg így, hogy a visszajelzések alapján mindenki azt gondolja, hogy van már tapasztalatom. Csak a család tudja, hogy a fiú még mindig olyan béna, hogy nem tud hazahozni egy lányt..


2014. jún. 8. 22:23
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Szeretnék változtatni ezen, még a puát is olvasgattam, de az első lépés ott az, hogy szólíts le valakit, ami nekem egyáltalán nem menne.. Mit tehetnék?
2014. jún. 8. 22:24
 2/15 anonim válasza:
Na végre egy rendes normális fiu, nem késtél még le semmirõl.Boldogok lesznek azok a lányok,akik veled fognak járni.Akik sokat hencegnek, hogy hány lánnyal jártak, annak a fele sem lehet igaz!
2014. jún. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ezt én is így gondolom, bízom benne, hogy boldog(ok) lesz(nek) az illető(k), csak lenne már rá alkalom. Azt is tudom, hogy ezen csak én tudok változtatni, de már nem tudom, hogy, hogy..
2014. jún. 8. 22:45
 4/15 Nadga ***** válasza:

ne feszengj ezen. nem kell erőltetni semmit. ha tényleg ennyire odavannak érted a lányok, akkor nem kell félned semmitől.

először is ne az esetleges társat keresd bennük, hanem a barátot. egy igazi kapcsolat mindig barátságból alakul ki (igaz, a barátzóna mindig nagy veszély, de ez ezzel jár). biztos vannak lányok a baráti körödben, próbálj meg többet beszélni velük, vagy esetleg barátságokat kötni más lányokkal.

a lényeg, hogy soha ne arra gondolj, hogy "mi lenne, ha", hanem egyszerűen érezd jól magad és élvezd az aktuális lány társaságát, akivel beszélgetsz.

ha van normális értékrended, azt is tudni fogod, hogy kikkel érdemes szóba állni, és kikkel nem.

egyszóval ne stresszelj!

remélem ez segített valamennyit :)

19/F

2014. jún. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igazából 1 max 2 lány van akivel szoktam beszélgetni, és igen, lehet ez is baj, hogy rögtön a barátnő jelöltet keresem benne. ha pedig nem tetszik külsőleg akkor már nem is nagyon foglalkozok vele nehogy túlságosan is megkedveljen, és ne tudjam lerazni szegényt. persze ezt csak úgy teszem hogy ne tiporjak a lelkébe. ilyen álmosan is most jöttem rá erre, de igen kösz erre te is raebresztettel hogy ezért sincsenek lány barátaim.
2014. jún. 9. 04:21
 6/15 Nadga ***** válasza:

na, hát akkor most már csak több lánnyal kell szóba elegyedned. ha igaz, amit magadról írtál, akkor ez nem lesz nehéz.

azon kívül meg nem nagyon tudok mást tanácsolni, amit korábban mondtam: ne agyalj rajta annyit, csak érezd jól magad, ismerkedj, mintha csak szimplán új személyiségeket akarnál megismerni. ha mindenkit potenciális barátnőként látsz magad előtt, akkor sehova nem fogsz jutni, mert feleslegesen gyártod magadnak a parát.

na mindegy, végül elmondtam ugyanazt még egyszer. xd

a lényeg, hogy ne izgulj, és szurkolok neked.

2014. jún. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A következő baki ott következik, hogy új embert megismerni, akivel tartom is a kapcsolatot az kb 7 hónapja tudtam, igazából vele is csak muszájból vagyok jóba, mivel a haverom barátnője, és napiszinten látom, mindenkivel csak gyors röpke ismerkedés szokott lenni, aztán el is felejtjük egymást. Ez nem egy rossz szempont, hogy csak érezzem jól magam, de én akkor érzem jól magam(pl buszon is), ha nem szükséges beszélgetnem senkivel, hanem hallgathatom a zenét. Tudom, ez eléggé introvertált, de nem tudok vele mit kezdeni, sokan csak felidegesítenek a korosztályomból, a felszínes, közönyös témáikkal, amiben semmi különleges nincs, ezért inkább hanyagolom is, csak feleslegesen fárasztja le vele magát az ember, ha az a beszédtéma, hogy "jó a cipőd". :/
2014. jún. 9. 11:03
 8/15 Nadga ***** válasza:

ne aggódj, ezzel én is teljesen így vagyok. a legtöbb emberrel nincs semmi bajom, egyszerűen csak nem tudom, miről kéne beszélgetnem velük, vagy egyáltalán miért kéne. plusz a zenehallgatás a buszon mindenek felett áll :D

szóval abszolút értem mire gondolsz, igazából nekem is a sulimból max 5-6 személy van, akikkel úgymond "érdemes foglalkozni". és persze ők sem lányok. az a gáz, hogy túl sok manapság az ostoba, elbutult, értelmileg impotens ember.

viszont van egy másik baráti köröm az iskolain kívül, és velük nagyon jól kijövök, mondhatni ők a legjobb barátaim. ha neked is vannak ilyen barátaid, akkor pedig nincs miért aggódnod ez ügyben, nem is kell mindenkivel jóban lenni, meg szóba állni.

egyébként pedig (bocs, hogy így elkanyarodtam a témától), magát az ismerkedést sem kell erőltetni. úgy értem, 18 éves vagy, rengeteg helyen fogsz még járni és rengeteg embert ismersz majd meg. nem hiszem, hogy eközben egy olyan eset sem akadna majd, amikor valaki olyat ismersz meg, aki a te "igényeidnek megfelel" (testileg és szellemileg is). valójában erre értettem azt, hogy ne stresszelj, csak élvezd azoknak a társaságát, akiknek te is élvezed a társaságát. ne agyalj annyit a dolgon, de azért járj nyitott szemmel.

2014. jún. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Nadga ***** válasza:

ja és ha egyszer beszélgetsz valakivel, aki tetszik, vagy tetszik benne valami, akkor próbáld vele tartani a kapcsolatot. a röpke ismerkedésekből is szövődhetnek komolyabb dolgok. elég ha csak néha ráírsz facebook-on és beszélgettek egyet, vagy elkéred a számát és felhívod, vagy ha eleinte túl félénk vagy, akkor menjetek el valahová úgy, hogy a barátaid is ott vannak.

előbb-utóbb jobban megismeritek majd egymást, és akkor kiderül majd, hogy érdemes-e rászánni az időt. tudom, ez így most egy kicsit nyersen hangzik, de ez az időszak amolyan "válogatás". tudom, ez most még nyersebben hangzik xd

másrészről pedig ne keseredj el, ha a legtöbb ilyen röpke ismerkedésből nem lesz semmi. az emberek 60-70 %-ával akiket megismerünk életünk során, nem beszélünk valami sokat. szóval ha egy "nem jön be", csak tovább kell keresned. ez mindenkivel így van, senkinek nem megy csettintésre a dolog.

2014. jún. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

A suliban nem igazán van baráti társaságom, de azon kívül fogjuk rá, hogy van, de ők is ilyenek, nem foglalkoznak lányokkal, kivéve egyet, akinek barátnője van. Mondjuk ez a csaj azért próbálkozik azzal, hogy az ő barátnőihez közelebb kerüljek, de nem igazán jövök ki már vele sem, és nem érzem jól magam, ha vele és a haverommal együtt kell legyek, főleg meg nem úgy, ha a barátnői is ott vannak..

Egyszer egy lányhoz már olyan közel kerültem, hogy majdnem csók is volt, csak nem mertem, és abban a pillanatban nem is gondoltam rá, hogy itt az ideje, csak most, visszagondolva, így már tudom, hogy kellett volna, ezzel a lánnyal egy kiránduláson ismerkedtem meg, ő kezdeményezett, aztán megint ő, és megint, míg rászántam magam, hogy beszélgessek vele, hirtelen meg is tetszett, aztán a kirándulásról hazatérve egymáshoz se szóltunk, mivel annyira nem voltam képes, hogy ráírjak, valamiért nem mertem, pedig ennél nyilvánvalóbb dolgok ritkán fordulnak elő..

2014. jún. 9. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!