Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mihez kezdjek egyetem után a...

Mihez kezdjek egyetem után a diplomámmal és az életemmel?

Figyelt kérdés

Van/volt itt még rajtam kívül olyan ember, aki miután diplomát szerzett, teljesen magányos lett (egyetlen egy barátja se maradt) és aki nem tudja, hova fog elhelyezkedni a végzettségével?

Most fogok végezni egy egyetemen, és pánikba estem.

Eddig ugyebár be volt osztva az időm, megvoltak a keretek (előadások, szemináriumok, vizsgák, stb.), és tudtam barátkozni néhány évfolyamtársammal, haveroztam velük.

Most viszont fogalmam sincs, mihez kellene kezdenem, teljesen tanácstalan vagyok. Nem maradtak barátaim se, teljesen összeomlottam, bepánikoltam.

Az kicsit megnyugtatna, ha olvashatnék olyan hozzászólásokat, olyanoktól, akik képesek voltak kijönni ebből a gödörből.


24/F



2019. márc. 29. 22:12
 1/9 anonim ***** válasza:
32%

Majd a melóban csicskáskodva a főnököd megoldja, hogy mi legyen az életeddel!


Vagy vonulj be, katonaság, rendőrség, titkosszolgálatok.

2019. márc. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

lol? végre elkezdheted a magad életét ember! új munkahely, új arcok, végre jut időd mindenkire. szerintem nyugodtan keress majd fel "elhanyagolt" barátokat. én miután végeztem a sulival fél évem azzal telt, hogy a rég nem látott ismerőseimmel vettem fel újra a kapcsolatot. végre ráérek, végre szabad vagyok, végre nem fél évig kell szervezni, hogy megigyunk valamit. tudok alkalmazkodni, mert van időm. nekem felüdülés volt a sok lemondott találkozó után.


amúgy ha nem írod le, hog milyen diplomád van, akkor senki sem fog tudni még tippeket sem adni, hogy mihez kezdj vele... ha már az egyetemen nem mondták el....

2019. márc. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
ja, mondjuk én dolgoztam is a suli mellett.
2019. márc. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%
Mondjuk esetleg el kéne kezdeni állást keresni, aztán meg dolgozni? Be lesz osztva az időd a melóban, ne féljél.
2019. márc. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Először is, mi a végzettséged? Keress munkát. Ha szereted, amit tanultál, akkor örülnöd kellene, hogy végre azt csinálhatod, amire vágytál. Kell, hogy legyen valami motiváció, ami ezután is hajtani fog, különben be fogsz fásulni. Keresd a lehetőségeket, pl. menj külföldre, tűzz ki magadnak célokat, tanulj nyelvet, vagy bármit. Az a legfontosabb, hogy tudd, a tanulás nem áll meg az iskola befejeztével. Fiatal vagy, most fogod letenni az alapokat az életedhez, járjál ismerkedni, találj magadnak barátokat, párt stb. Annyi minden áll előtted. Nekem úgy tűnik, csak megijjedtél attól, hogy kikerülsz a relatíve kényelmes közegből és most már tényleg a magad ura leszel. Ez az érzés normális.
2019. márc. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
Jobb, ha külföldön próbálsz boldogulni, mert Mo-on nincs jövő.
2019. márc. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

A szakomat most még nem szeretném megnevezni, esetleg privátban.

Az egyik gond az, hogy vidéki vagyok, de szeretnék Budapesten maradni, mert ott van úgymond "minden", sok munkalehetőség, régi és új ismerősök nagy része, sok egyéb szórakozási lehetőség stb. Ott tanultam, tehát számomra nem lenne új az ottani élet.

A város, ahol élek, nincs messze Pesttől, de épp olyan távolságban van, hogy már nem kényelmes a mindennapos ingázás, ezért albérletet kéne találnom. Az pedig ugye marha drága mulatság, és a pofátlan magas árakat nem tudnák a szüleim se fizetni, nemhogy én. A mással való összeköltözés még valahogy menne, de az az önálló életkezdést lehetetlenné tenné, és kiszolgáltatottá tennénk egymást a bérleti díj megosztása miatt.

Azért írtam ezt, mert a barátokról jutott eszembe, hogy az ismerősi hálóm oda települt, szóval hogy ne kelljen a nulláról kezdenem, fel kell költöznöm valahogy. De hogy? Na, ez az.

A becsajozás számomra sose ment, félek a visszautasítástól, mert az az amúgy is kis önbizalmamat letörné. Akárhány csajjal kezdtem el életemben egyre sűrűbben beszélgetni, később nem lett belőle semmi, és kiderült utána, hogy már akkor volt neki barátja... Az esetek 99%-ában így volt, hogy azt hittem, most elhívhatnám, de jött egy hátsó gondolat,

"mi van, ha nemet fog mondani, mert lehet, van neki valakije. Annyira barátnő-típus, biztosan tetszhet másnak is a kedves, szerethető jelleme, az illata, stb." - gondoltam. És valamiért mindig beigazolódott ez a gondolatmenetem. A modell szépségű csajoknál már meg se próbálkozom, de, ahogy írtam, a velem egy "súlycsoportba" tartozók is már foglaltak. meg aztán a mellkasomon az a nyomás, amikor egy olyan lánnyal beszélek, aki tetszik... Hülyén viselkedek, leégetem magam, béna vagyok, és a végső lépést ezért nem merem megtenni, mert egy esetleges randin is ilyen idióta lennék.

A szakmámat se szeretem, egyszerűen nem tudom magam elképzelni annak, amivel ezzel el lehetne helyezkedni. Ezt a szakmát se magamnak választottam, szüleim mondták, ez jó lesz neked, ha nem tudod, mi akarsz lenni. Pontosabban volt elképzelésem, de lebeszéltek... Az egyéb iskola melletti foglalkozásaimba is belekényszerítettek, mindent erőltettek, ezért van az talán, hogy nem tudok önálló döntéseket hozni a sorsom felől.

Bocsánat, hogy hosszú volt, csak kibővítettem az írásomat.

2019. ápr. 1. 23:14
 8/9 anonim ***** válasza:
93%

Azért nem akarod leírni, mert félsz a bírálásoktól? Ne foglalkozz ezekkel. Kábé minden szakra lehet megjegyzéseket tenni (kivéve talán orvos/mérnök/jogász képzéseket, de ők meg egymás közt bunkózzák a másikat), szóval ezt hagyd. Ha nem szereted, akkor itt van, mit csinálj: elkezdesz dolgozni, mellette meg csinálsz egy olyat, ami érdekel is. Nagyon kevés szak van manapság, ami ne indulna levelező formában is. Olyan meg nincs, hogy semmi se érdekeljen. Az lehet, hogy nem kell hozzá diploma, akkor még könnyebb is a dolgod.

Pesten valóban nem egyszerű elkezdeni az életet. Csak a kialakult baráti társaság miatt nem érdemes ott kezdened, ha amúgy máshol is találnál munkát. Ha minden kötél szakad, akkor viszont kiadó szobákban gondolkodj és ne saját albérletben. Gondolom, kolis voltál eddig, szóval van tapasztalatod az alkalmazkodásban. Azért egy 2-3 fővel megosztott albérlet sokkal nagyobb szabadságot ad, mint egy kollégium, emiatt nem kell aggódnod. Simán ki lehet bírni egy kis időt, közben meg barátokat is szerezhetsz a lakótársak személyében.

A párkapcsolatot meg most engedd el kis időre, szerintem nagyon rágörcsölsz. Barátokat keress először legfőképp, a barátságokból kialakult szerelem a legjobb. Ne add fel, ezen a hozzáálláson meg változtass, mert elég visszataszító tud lenni.

2019. ápr. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Tipikus egyetemista ph...! Akinek még az élet is nehezére esik. De képes éveken át foglalni mások elől a helyet! Aki meg szívesen csinálná ezt, az meg lemarad az ilyen életképtelenek miatt...
2019. ápr. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!