Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem vesz senki komolyan?

Miért nem vesz senki komolyan?

Figyelt kérdés
Senki nem vesz komolyan. Mármint, ezt úgy kell érteni, hogy szinte a körülöttem levők mindent kinevetnek, amit mondok, semmit sem vesznek komolyan velem kapcsolatban. Kicsit unalmas már. A barátom sem vesz komolyan. Nem figyel rám, akármit mondok teljesen más témát keres, stb..
2019. ápr. 6. 12:04
 1/4 2*Sü ***** válasza:

> szinte a körülöttem levők mindent kinevetnek, amit mondok


Nyilván akkor megfontolandó, hogy lehet, hogy amit mondasz, az vagy nem felel meg a valóságnak, vagy érdektelen. (Magyarán ha nagyon durván akarom megfogalmazni, lehet, hogy egyszerűen hülyeséget beszélsz.)


> A barátom sem vesz komolyan. Nem figyel rám, akármit mondok teljesen más témát keres.


Egyrészt kérdés, hogy ő tényleg barát-e, másik oldalról meg lehet, megszokta, hogy hülyeségeket beszélsz, ezért nem vesz komolyan.


~ ~ ~


De nyilván ez így általánosított felvetés, mivel általánosságban kérdeztél. Ha konkrét példákat is fel tudsz hozni, akkor könnyebb megmondani, hogy a hiba a te, vagy mások készülékében van-e.

2019. ápr. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló! Először is köszönöm a válaszod. Másodszor, általában nem beszélek hülyeségeket, a korom ellenére viszonylag "mentálisan érett" vagyok. Ugyebár én gyermekorvosnak készülök, s a legtöbb téma erről szól, s a környezetem úgymond védelméről. Szeretnék minél több embernek egészséges életet a környezetemben, viszont ezt nem veszi senki sem komolyan. Ezt sem. Szinte semmit. Van egy párom is, úgy nagyon ő sem vesz komolyan. S ez nem tudom, kedves válaszoló, hogy tudod-e mennyire idegesítő a helyzet. Én csak jót akarok embereknek, senki nem vesz komolyan, mindenki kinevet, stb..

Senki sem hallgat rám. A "legviccesebb" az az egészben, hogy nem is tudják, hogy bizonyos dolgok mennyire, de mennyire komolyak, mármint a egészségükre nézve, és magánügyként is, egyszerűen nem fogják fel, nem veszik komolyan.

Szóval legfőképpen ez a problémám.

2019. ápr. 6. 16:26
 3/4 2*Sü ***** válasza:
100%

> Másodszor, általában nem beszélek hülyeségeket, a korom ellenére viszonylag "mentálisan érett" vagyok.


Nos, kellően cizelláltan fogalmazol, hogy ezt így, téged nem különösebben ismerve is elfogadjam.


> A "legviccesebb" az az egészben, hogy nem is tudják, hogy bizonyos dolgok mennyire, de mennyire komolyak, mármint a egészségükre nézve, és magánügyként is, egyszerűen nem fogják fel, nem veszik komolyan.


Meg kell értened, hogy ez a te vesszőparipád, a te szempontod, a te prioritásod. Az emberek többségét nem érdekli az egészség, lévén nincsenek komolyabb egészségügyi problémáik. Pl. hiába mondod egy 20 évesnek, hogy a dohányzás káros az egészségre. Tudja, de mégsem veszi komolyan, mert egyszerűen nincs megélt tudása arról, milyen az egészség hiánya. Nyilván másnak más az értékrendje, így az egészséges életmódnál számára sokkal több fontos dolog van itt és most.


Vagy éppen azért keres valaki más témát, mert esetleg tudja, hogy a dolog érinti, és igaz is, amit mondasz, csak éppen nem tud ezzel szembenézni, mert olyan szinten kellene kilépnie a komfortzónájából. Ezért keres más témát, és ezért kell neked is visszafognod magad, és nem kötni az ebet a karóhoz, hanem megtalálni azt a témát, amiről tudsz valakivel beszélgetni.


Remélhetőleg nem csak egy dolog van, ami körül minden gondolatod forog, számtalan más fontos és kevésbé fontos témát tudnál érinteni. Ami meg nem megy, azt nem kell erőltetni.


> Van egy párom is, úgy nagyon ő sem vesz komolyan.


Ez sem feltétlenül baj egyébként. Nem feltétlenül mindenben kell a párodnak szellemi partnernek lennie, találhatsz számtalan olyan közeget, ahol az ilyen irányú érdeklődésedet kielégítheted, az ilyen irányú tudásodnak, tanácsaidnak hallgatóságot találj. Pl. akár itt a gyakorikerdesek.hu -n is, mondjuk az Egészség kategóriában, vagy más hasonló tartalmú kategóriákban.


Pl. engem nagyon érdekel a matematika, de a páromat nem. De nem is kell, hogy érdekelje, van egy csomó ember körülöttem, akikkel el tudok diskurálni erről. Persze van egy csomó dolog, amit a párommal tudok megosztani, van, amit egy adott konkrét baráttal.

2019. ápr. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lehet hogy egyszerűen nem vevőek arra a témára, amiben te annyira megszállott vagy?
2019. ápr. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!