Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem veszi senki komolyan...

Miért nem veszi senki komolyan a depressziót?

Figyelt kérdés
Egy évet jártam psziholgushoz de már nem , úgy éreztem nem segitett semmit ...csupán tolta kicsit az időt előbre..A szüleim nem tudnak semmit ,viszont a nővérem igen ,de különösebben nem érdekli. Kétszer voltam az ideggyógyászaton ,mert ártottam magmnak. Senki nem vette komolyan . A barátaim mikor látták ,hogy részegen kiszámithatatlanul viselkedem néha, akkor kiábrándultak és magamra hagytak .. Tudom,hogy velem van a baj ,ez egyértelmű , de miért esik mindenkinek nehezére ,hogy segitsen egy picit ? Mindenki mondja ,hogy az öngyilkosság önző dolog . És ez nem önző ?

2018. aug. 25. 11:54
 1/6 anonim válasza:
azért nem veszik komolyan mert nagyon sok mai fital szórakozik ezzel a fogalommal. Azt se tudják sokan mit jelent, aki meg tényleg bajban van azt meg ezek miatt szarják le...
2018. aug. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De a szeretteim is ? Mindig arra gondolok ,hogy ha meghalok akkor mindenki bőgni fog pedig miattuk tettem , pedig megmentehettek volna . Annyi mindent már nem tudok kimondani , most is azt érzem ,hogy sajnáltatom magam pedig ez az első alakalom ,hogy egyáltalán beszélek erről az egészről ,mert kilátástalannak érzek mindent . Annyira kimondhatatlan .
2018. aug. 25. 12:16
 3/6 anonim ***** válasza:
18%
Mert nem létezik , egy mű szó és sok minden jelenségre zavarra egy csoportba teszik és alkalmazzák .Mivel nincs nem is gyógyítható , tompítják az érzékelést tablettákkal . Ennyit tudnak a klinikán meg elavult módszerekkel terápiáznak ...
2018. aug. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Azért nem veszik komolyan,mert manapság a feketére festett nyomorultak,akik csak szórakozásból feltűnősködnek, hogy ők depressziósak,azok között vesznek el azok,akik ténylegesen segítségre szorulnak.Az igazi barátok ezt nem hagynák annyiban-keresd az ilyen embereket.
2018. aug. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nem hiszek a pszichológusokban, úgy vélem, mindenkinek maga kell megküzdenie az őt gyötrő bajokkal. Én is igy tettem. Három éves depressziót, önsajnálgatást követően felvettem a kesztyűt és megtettem azt, amit egy pszichológusnak kellene, csak hatékonyabban, gyorsabban és ingyen. Csak hogy gyorsan pár példát írjak: Írd le azt ami eszedbe jut, amikor kedved van. Nekem ez segített a legtöbbet, így gyakorlatilag felvázoltam magamnak a problémát és jobban át bírtam látni és könnyebben meg bírtam rá találni a megoldást, mintha a fejemben kellett volna turkálnom érte. Légy önálló, így nem érzed, hogy másra kellene támaszkodnod, hanem kényelmesen meg tudod oldani a problémát magad is. Én, nem úgy mint sokan, nem vetem el az öngyilkosság gondolatát. Létrejöttünket nem mi választjuk, de akkor legalább a végét mi szabhassuk meg, ha akarjuk. Mellesleg, ahogy írtad, a depressziós emberektől eltávolodnak társaik, nehogy őket is magukkal húzzák a mélybe, akkor ki is az önző? Tégy, ahogy jónak látod, én megfontolnám az önkezelést, önfejlesztést. És ahogy kezeld magad, úgy ismered meg magad egyre jobban, így egyre magabiztosabb leszel és a magabiztos egyének vonzzák a boldog embereket.
2018. aug. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
azért mivel sok fiatal a facebook,reddit,insta....stb közöségi portálon folyton ezt írogatja hogy öngyilkos lesz vagy hogy depis és elege van mindenből és ezért akar lenni öngyilkos.
2018. szept. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!