Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi legyek, ha nagy leszek?

Mi legyek, ha nagy leszek?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, a gimnáziumom 11. osztályát végzem jelenleg. Van egy angol B2 szintű komplex telc nyelvvizsgám, a jegyeim egész jók. Magyarból kitűnő vagyok, angolból 5-ös, biológia lesz a választott érettségi tantárgyam középszinten, abból jelenleg 4,5 vagyok. Töriből gyenge 4, matekkal állok hadilábon, hármas. Magyarból és angolból fogok emelt szinten érettségizni.


Személyiségre nagyon nyitott természetű vagyok, sok barátom van, segítőkésznek tartom magam és empatikusnak. Szeretem az embereket, ők is szeretnek engem többségében, szívesen meghallgatok mindenkit, szívesen adok tanácsokat. A barátaim szerint jó is vagyok benne, ebből adódóan arra gondoltam, hogy pszichológiára mennék továbbtanulni, alapvetően tetszik is a szak, érdekel a téma, el tudom képzelni magam pszichológusként/viselkedéselemzőként. Egyetlen problémám, hogy nagyon magas a ponthatár és kételkedem benne, hogy felvesznek. A szociálpedagógián is gondolkodom, oda biztosan felvennének, viszont félek, hogy nem bírnám, sok rossz tapasztalatot hallok efelől a szakma felől. Ha valaki tud róla információkat, esetleg egy átlagos fizetést mondani, az kérem ne tartsa magában. Elsősorban nem a pénz érdekel, de azért szeretnék majd megélni valahogy, lehetőleg itthon, nem akarok külföldre menni.


Ha valakinek valami más eszébe jutna, bármivel kapcsolatos szakmát szívesen várok, ami csak egy kicsit is illő lehet hozzám. Csapatban dolgozni tudok, bár egyedül jobban átlátok mindent, a kommunikációm jó, határozott vagyok, jól érvelek, képes vagyok megváltoztatni az emberek véleményét adott témákkal kapcsolatban.


Ha tudtok, egyetemet/főiskolát is tanácsolhattok, szakkal együtt. Nekem a szegedi Tudományegyetem a célom, de nyitott vagyok másra is.


Előre is köszönöm!



2019. ápr. 29. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Bevallom, amikor a kérdést megláttam, első gondolatom az volt, hogy már megint egy unatkozó ember, vagy egy hülye. :)

Meglepődtem, mikor láttam, mennyire értelmesen, összeszedetten fogalmazol, és nem mellesleg helyesen írsz.

Dicséretes, hogy a hazádban szeretnél élni.

Olyan pályát válassz, amit szívvel-lélekkel tudsz csinálni!

Ha mégis kiderülne, hogy vakvágány, akkor sincs gond. Az ember változik. Pályát, szakmát is lehet váltani. :)

2019. máj. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Esetleg ha valami HR-el kapcsolatos dolgot választanál?
2019. jún. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát ezen is gondolkodtam, de ha jól láttam oda magyarral nem fognak felvenni, max az angollal, de még úgy is kevés lenne a pontom. Egy HR-es mit csinál pontosan?
2019. jún. 17. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!