Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért érdemes élni?

Miért érdemes élni?

Figyelt kérdés
Nem a gyerek akar megszületni, hanem akaratán kívűl a szülei adnak neki életet (amelyet lehet nem is akart). Hiszen az életben folyamatosan csak küzdeni kell: tanulás, munka, emberi kapcsolatok, lakhatás, számlák...stb. Az élet nagy része olyan dolgokról szól, amelyeket nem szeretünk csinálni. Amelyeket KELL csinálni, mert különben hajléktalan lesz az ember, vagy éhezik vagy egyéb szörnyűség történik vele. Míg ha valaki meg sem születik, vagy mondjuk meghal, akkor már neki nem kell folyamatosan rabszolgának. Az életed elejét arra szánod, hogy iskolába járj, és olyan dolgokat tanulj, amik lehet hogy rohadtul nem érdekelnek, de meg KELL tanulni. Iskola elvégzésével elkezdesz dolgozni, amit lássuk be a többség nem szeret. Mert gyakorlatilag az élet egy átlag embernek rabszolgaság. Azért dolgozol, hogy kiszolgálj másokat, amiért cserébe kapsz pénzt, hogy élhess. A semmi, ami ez élet előtt és után van, lehet hogy sok embernek jobb, mint maga az élet. Én ezért sem ítélem el az eutanáziát, mert van aki állandóan szenved. Mondjuk hajléktalan és napról napra próbálja összeszedni a kevéske pénzt kenyérre/zsömlére. Neki lehet, hogy jobb a semmi, ami a halál után van, hogyha már nem kell "küzdenie" tovább. Vagy mondjuk, akinek van valami betegsége ami minden egyes nap pokollá teszi az életét, vagy akinek van valami fogyatékossága, és emiatt nem élvezheti az életet. Persze lehet mondani, hogy nem csak negatív dolgokról szól az élet. De lássuk be több a negatív, mint a pozitív. És tényleg azért a kevéske pozitív dologért érdemes élni, és elviselni az élet negatív oldalát? Ha valaki meghal, akkor a családja, rokonai, ismerősei szomorúak/sírnak, holott az elhunytnak se nem rossz, se nem jó. Csak semmi. Szerintem ez egyfajta önzés, és maguk miatt sírnak és szomorúak a gyászolók. Mert nekik kell tovább élniük az elhunyt nélkül. Holott lehet, hogy sokkal jobb már neki. Tudom elég depressziósra sikerült az írásom, de egyszerűen így gondolom.
2019. máj. 11. 02:02
 1/10 A kérdező kommentje:

Javítom az egyik mondatot:

Míg ha valaki meg sem születik, vagy mondjuk meghal, akkor már neki nem kell folyamatosan rabszolgának lennie. -> Mert ugye minden sokkal könnyebb ha nincsen semmi sem, mint pl. az élet előtti állapot. Sokan vágynak oda, és ezért lesznek öngyilkosok.

2019. máj. 11. 02:07
 2/10 anonim válasza:

A válasz nagyon sokféle lehet. Attól függ ki írja. Én szeretek élni. Nagyjából elégedett vagyok az életemmel. Van igazság benne amit írsz, de az ember hogy jobban élvezze az életet, megtanult nem ezen kattogni (depresszió), hanem kihozni azokból a legjobbat amit neki dobott a gép. Illetve ez sem igaz, egy részét a gép dobja, de "mindenki a maga szerencséjének a kovácsa". Szóval ne depizz, ilyenkor szoktak az emberek öngyilkosok lenni. Igen, önzőek az öngyilkosok. Valaki azt mondja nagy bátorság kell hozzá. Nem kell, az élethez kell bátorság. Szembe nézni a problémákkal,és felül kerekedni rajtuk.

Szerintem minden élőlénybe genetikailag kódolt a túlélési ösztön.

2019. máj. 11. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Előző vagyok. Majd elfelejtettem, hobbi. Szerintem mindenkinek kell keresnie valamit az életben, amit szeret csinálni, és addig meg tud szabadulni minden más gondjától.

Nekem most nem nagyon van, korábban nagyon gyorsan motoroztam. Ma már felelősségteljesebb vagyok. Inkább nincs motorom és a családra koncentrálok, de rajta vagyok hogy új hobbit találjak. Fontos...

2019. máj. 11. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Elárulom a titkot, senki sem szeret élni. Csak a debilek mosolyognak egész nap, és élvezik.


A létezés titka, hogy annyira gyűlöld a világot, hogy csak az hajtson, hogy egy napon talán bosszút állsz rajta. Ezért érdemes erősnek lenni.

2019. máj. 11. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Balogh Bence 2019 ***** válasza:

Mivel már életben vagy, nem érdemes ezen a kérdésen rágódni. Alakítsd úgy az életed, hogy minél kevesebb dolgot KELLJEN csinálnod és minél többet, amit SZERETSZ.


Esetleg még öngyilkos lehetsz, de akkor nem fogod tudni értékelni a nyugalmat utána.

2019. máj. 11. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy idézet:

"A boldogság ott kezdődik, amikor azt csinálsz amit akarsz, és nem azt amit mondanak."

2019. máj. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 mindentudó99 ***** válasza:
Nem kötelez senki hogy élj. Lehet ezen változtatni. De öngyilkosság esetén számolni kell azzal hogy a pokol tüzén pörkölődsz örökkön örökké. Inkább tudd le itt azt a 70-80 évet.
2019. máj. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ugyanezt írtam egyszer szinte szóról-szóra itt az oldalon egy kérdésnél..100%-ig egyezik a nézőpontunk.Az élet,néhány örömteli időszaktól,pillanattól eltekintve kínlódások sorozata..Véleményem szerint,csak pár igazán boldog éve van az embernek,mégpedig az iskola előtti időszak.Játék a nagyszülőkkel,az első kiskutya,az első bicikli,felhőtlen,felelősségmentes pár év.Ezt követően mindenre kötelezve vagyunk,tanulni,még tanulni,azt követően dolgozni míg meg nem halunk,azért hogy fenn tudjuk magunkat tartani.Az élet számottevő részét munkával töltjük,olyan emberek között akikkel nem szívesen vagyunk,olyan dolgokat csinálva amit nem akarunk..Ne értsetek félrenem vagyok depressziós,nincs semmilyen mentális problémám,csak én is máshogy látom a világot.Igazából megvan mindenem,saját ház,felső kategóriás autó,2 éves sportmotor stb(a néhány örömteli pillanat közé tartozott a megvételük,ideig-óráig tartott)mégis úgy érzem hogy nincs semmi értelme az egész életnek,annyi pénzem nincs,és sosem lesz hogy többet ne kelljen dolgoznom,és azt csináljam amit úgy ahogy szeretek,így húznom kell az igát míg meg nem döglök..Remélem nincs reinkarnáció,mert én ezt nem szeretném eljátszani mégegyszer..soha nem fordult meg a fejemben öngyilkosság,de ha létezne olyan lehetőség,a hátralévő éveimet átadnám egy olyan beteg fiatalnak aki szeretne élni,mert én semmi örömöm nem lelem ebben az életben.
2019. máj. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

"Miért érdemes élni?" Azért, amit te adsz az életednek: a te lehetőséged, a te felelősséged.


"Nem a gyerek akar megszületni, hanem akaratán kívűl a szülei adnak neki életet (amelyet lehet nem is akart)." Ez egy lehetséges premissza. Van másik is. Tudsz róla?


"Hiszen az életben folyamatosan csak küzdeni kell:" Ez egy igazán kreatívtalan megközelítés. Hozott minta, vagy magad alkottad ezt a gondolkodási kalodát magadnak?


"tanulás" Ha nem élvezed az ismeretek megszerzését és a világ felfedezését és/vagy nem érdekel h mire viszed az életben, nem kell tanulnod.


"munka" Légy művész, feltatláló, aranymosó! Nem csak a napi 8 óra robot létezik.


"emberi kapcsolatok" A társas én fejleszthető.

A kommunikáció szintúgy.


"lakhatás, számlák...stb." Magad döntöd el, mennyire akarsz beilleszkedni a társadalomba.


"Az élet nagy része olyan dolgokról szól, amelyeket nem szeretünk csinálni. Amelyeket KELL csinálni, mert különben hajléktalan lesz az ember, vagy éhezik vagy egyéb szörnyűség történik vele." Vacak életed lehet, ha csak ezt látod. Miért nem töltöd az időd értelmes dolgokkal?


"Míg ha valaki meg sem születik, vagy mondjuk meghal, akkor már neki nem kell folyamatosan rabszolgának." benned egy tibeti szerzetes inkarnálódott újjá, nekik hasonló a világképük.


"Az életed elejét arra szánod, hogy iskolába járj, és olyan dolgokat tanulj, amik lehet hogy rohadtul nem érdekelnek, de meg KELL tanulni. Iskola elvégzésével elkezdesz dolgozni, amit lássuk be a többség nem szeret." Csak ha nem tudsz vmi jobbat kitalálni és megvalósítani magadnak. Tudsz v leállsz az önsajnálatnál?


"Mert gyakorlatilag az élet egy átlag embernek rabszolgaság. Azért dolgozol, hogy kiszolgálj másokat, amiért cserébe kapsz pénzt, hogy élhess. A semmi, ami ez élet előtt és után van, lehet hogy sok embernek jobb, mint maga az élet." Így is lehet látni, máshogy is. Magad választod a nézőpontjaidat, tudod.


"Én ezért sem ítélem el az eutanáziát, mert van aki állandóan szenved. Mondjuk hajléktalan és napról napra próbálja összeszedni a kevéske pénzt kenyérre/zsömlére. Neki lehet, hogy jobb a semmi, ami a halál után van, hogyha már nem kell "küzdenie" tovább. Vagy mondjuk, akinek van valami betegsége ami minden egyes nap pokollá teszi az életét, vagy akinek van valami fogyatékossága, és emiatt nem élvezheti az életet." De te nem ilyen vagy, neked nem az objektív dolgokkal van problémád (valahol netezel, amit valamiből fenn is tudsz tartani) neked a fejedben lévő program nem passzol össze a 3D-s világgal.


"Persze lehet mondani, hogy nem csak negatív dolgokról szól az élet." Na, ez már egy csepp öröm a panaszkodásban.


"De lássuk be több a negatív, mint a pozitív." Melyik számít jobban: egy kockacukornyi arany, vagy egy utánfutónyi sz*r? Hát az arany! -mondod. Addig számít az arany, míg nem tudod komposztálni a sz*rz. Tudod?


"És tényleg azért a kevéske pozitív dologért érdemes élni, és elviselni az élet negatív oldalát?" A te szemedben kevéske, a kertészek a sz*rt is használni tudják. Állj be kertésznek!


"Ha valaki meghal, akkor a családja, rokonai, ismerősei szomorúak/sírnak, holott az elhunytnak se nem rossz, se nem jó. Csak semmi." Dolgozz még a részleteken.


"Szerintem ez egyfajta önzés, és maguk miatt sírnak és szomorúak a gyászolók. Mert nekik kell tovább élniük az elhunyt nélkül. Holott lehet, hogy sokkal jobb már neki." A veszteségérzet is okozhat sokkot, sírást.


"Tudom elég depressziósra sikerült az írásom, de egyszerűen így gondolom." Hát igen, de rmeéljük, megszabadultál a belső feszkótól. Ez is a ventilálás egy útja.


Merre van neked az előre? Hogyan tovább?

2019. máj. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az élet örömei tehetik csodálatossá. Szerintem ha semmi nem lenne az nagyon rosdz lenne. A szerelem szex egyéb szépségek feledtethetik a nehézségeket.
2019. máj. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!