Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Naplóírás fiúként? Ti mit...

Naplóírás fiúként? Ti mit gondoltok erről, kellene? Milyen titkosírást választanátok?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy nagyon sokat segít lelkileg is, de nem túl lányos?

Nemrég határoztam el, hogy belekezdek az írásba, alapokkal tisztában vagyok, titkosíráson is gondolkodtam, de szinte kivitelezhetetlen lenne.

Cirill írás nem lenne jó, mivel anyám profi oroszos és simán el tud olvasni bármit, ezért a japán, koreai, héber és arabban gondolkodtam.(az utóbbi 3 nyelven tudok olvasni, de a kivitelezése nem lenne huzamos) Ezek közül melyik lenne jó?



#nyelv #napló #naplóírás #titkosírás #naplóírás fiúként
2019. jún. 2. 12:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A naplóírás nem nemhez kötött. Legfeljebb a lányok azok, akik csacsognak róla.

Szerintem nagyon jó. Általa összeszedetté, logikusabbá tudsz válni. Nem mellesleg: Kikapcsol, megnyugtat.

Milyen titkosírás? Hát, ha már szükséges, akkor talán koreai, de a nyelvek keverése sem megvetendő. Hogyha ilyen sok, egzotikus nyelven olvasol.

2019. jún. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Minek titkosítani..(?) (költői kérdés volt)


Esetleg ha valami orvosi pályát választasz akkor latinul írsz. (amíg megtanulsz perfect latinul addig elhalasztod a naplóírást???)

2019. jún. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 2*Sü ***** válasza:

> Naplóírás fiúként?


Nem gondolom, hogy ez nemfüggő lenne…


> Ti mit gondoltok erről, kellene?


Tud hasznos lenni, ha vissza tudod nézni, hogy mi foglalkoztatott 1 hónapja, fél éve, három éve, akkor milyen gondolataid voltak ezekről, és mennyire mások vagy éppen hasonlók ma a gondolataid ugyanezekről. Tud hasznos lenni. Én nem naplót, hanem blogot vezettem, tehát az én naplóm nyilvános volt, de a legőszintébb és legmélyebb gondolataimat írtam le. Érdekes volt több év távlatából visszaolvasni, hogy milyen súlyos jelentőséget tulajdonítottam csipp-csupp ügyeknek, mennyire máshogy gondolkodok néhány dologról, vagy milyen érdekes, hogy egy itt és most újszerűnek érzett gondolatról már írtam 5 évvel ezelőtt…


> Milyen titkosírást választanátok?


Én nem írnék papír alapú naplót. Ott a net. Ott meg ezerféle megoldás van, hogy hogyan tudsz egy csak jelszóval elérhető naplót írni. Mondjuk regisztrálsz egy blogra, oda írod meg a bejegyzéseidet, csak éppen nem publikálod, hanem pisztkozatként, vázlatként hagyod, így csak te láthatod, a külvilág számára nem lesz publikus. Nyilván ha nem jegyezteted meg a jelszót a böngészővel, akkor még a saját számítógépedről is csak jelszóval lesz elérhető. De akár csinálhatsz egy zárt Facebook csoportot, aminek csak te vagy a tagja, vagy a gépeden is tárolhatod a naplóbejegyzéseket egy mappában, ami egy jelszóval titkosított zip fájlban vannak.

2019. jún. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi baj vele. Mi a napló? Gondolatok összeszedve, leírva. Mit csinál az ember? Gondolkodik. Nyugodtan kezdj bele, nem kell titkos írás. Ha attól félsz, hogy valaki elolvassa akkor dugd el, szerezz rá lakatot vagy vezesd gépen.
2019. jún. 3. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
amiket felsoroltál azok nem titkosírások.
2019. jún. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet én vagyok lemaradta, de tudomásom szerint sem a japán, sem a héber, sem az arab nem titkos nyelvek. Titkos nyelv például az, amit az Enigma használt. Kérdésre felelve, egyáltalán nincsen nemhez kötve, ezt nem tudom, honnan szedted, de sürgősen felejtsd el.
2019. jún. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem, én fiú vagyok, és többször is gondolkoztam azon, hogy belekezdek, de még nem álltam neki.
2021. dec. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csinálhatnád akár úgy, hogy a felsorolt nyelvek karaktereivel írsz, de magyarul. Pl. Ha tudnál görögül olvasni, akkor az alfa helyettesíthetné az a betűt a pi a p-t és így tovább, csak nem egy nyelv betűit használva, hanem vegyesen
2021. dec. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy a magyar ábécé betűit felcseréltem, de nem úgy, hogy arréb tolom 2vel, hanem vmi más logika szerint
2021. dec. 28. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!