Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért kellene mindenkinek...

Miért kellene mindenkinek megfelelési kenyszeresnek lenni egyesek szerint?

Figyelt kérdés

Nagyon unalmas hogy az emberek nem a saját szemelyseguket elik es ezt at akarják másra vetíteni. Főleg a nők.

Elitelnek azért vkit mert nem tucat, nem átlagos, onmagat adja.

Olyan mintha népbetegség lenne.

Én nem azt mondom h utálom az embereket de szerintem mindenki értékesebb, szerethetőbb, boldogabb lenne ha onmagat adná es leszrna masok véleményét.

En magamra talaltam kileptem a megfelelesi kényszerből es masok ezért próbálnak ezerrel eltaposni, ami nem fog sikerülni.



2018. jan. 6. 09:32
 1/3 petiheal válasza:
Teljesen igazat adok, rólam mindenki azt gondolja hogy egy intelligens, tisztelettudó, kedves ember vagyok, holott, nem vagyok túlképzett sem (érettségi), a kedvességem pedig nem mások miatt van hanem magam miatt, magamat minősítem a viselkedésemmel, és a másik ok amiért kedves vagyok az pont az hogy nem szeretem az embereket, es ha kedves vagyok akkor nem nyavajognak, mert attól a falra mászom.
2018. jan. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy a 40 évig tartó kommunista diktatúra hiszterézise, utóhatása. Akkor az volt az elfogadott hogy mindenki alkalmazott, vagy akár szolga, aki parancsokat teljesít akár egy katonaságnál. Az idő alatt eltűntek például azok az önálló indivídumok, egyéniségek, akik például a bakonyi 120 tanyán önállóan megéltek szabadon és boldogan, mert nem mások parancsai szerint "táncoltak". Mára már az oktatási rendszer is alkalmazottképző intézmményhálózat lett. Ez a beteges biorobot gyártás a magánéletbe is áttevődött. Márpedig itt a következő két idézet:


"A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van."

(Bob Dylan)


"A boldogság ott kezdődik, amikor azt csinálsz, amit akarsz, és nem azt, amit mondanak."


De ez a két idézet ugyebár nem valósul meg, ezért sok Magyarországon a depressziós, a boldogtalan, sőt az öngyilkos gondolatoktól szenvedő ember. Az emberek a szolgaságban keresik a jobb életet, a boldogságot. Vagyis sok iskolát végeznek mert azt gondolják akkor boldogok és szabadok lesznek. Aztán jóval később jönnek rá hogy a szabadság egyszerűbben is megvalósítható lenne, csak nem úgy ahogy tanították nekik. Nem megfelelési kényszerrel. Mert az pont a boldogtalanság irányába vezető út.

Ha az életben mások elvárásai szerint éltem akkor életem kudarc és boldogtalanság volt. Ha pedig kizárólag a magam elvárásai szerint szabadon, akkor az életem siker és boldogság volt.

2018. jan. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, Kérdező, ez részben a korszellem, részben a politika műve. A korszellem díjazza az erőszakot (gy.k. az erősebb kutya bszik), és azt neveli bele az emberekbe, hogy tiporj el mindenkit aki nálad gyengébb, mert akkor te leszel az erős. A pontagyú idióták meg el is hiszik, hogy az agresszivitástól meg az erőszaktól lesznek valakik.

Másrészt itt a politika. A politika elsődleges célja, hogy megossza az embereket. És hogy a legkönnyebb? Ugrassz össze mindenkit aki más - a magyart a kínaival, az amerikait az orosszal, a buszvezetőt a taxissal, a napot a holddal, a kéket a zölddel, és húzzál hasznot a háborúskodásukból - és tessék, most pontosan ez történik. Aki pedig föl merészeli hozni, azt egyből leugatják hogy fújkonteó, büdöskonteó, nemszabad.

Néha komolyan úgy érzem, az emberiség vastagon megérett a pusztulásra, egy ilyen skizofrén társadalom, ahol csak másságtudat van, nem fog fennmaradni töredék ideig se, mint a dinoszauruszok. Azok legalább csak akkor öltek, ha megéheztek.

2018. jan. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!