Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek is nevetséges...

Szerintetek is nevetséges vagyok, ugye?

Figyelt kérdés

168 cm magas vagyok, 48. 5 kg, és 18 év alatt. Most úgy érzem magam, mint aki elhízott, szinte már "folynak" a combjaim, vastag a karom, nincsenek kint annyira a csontjaim mint eddig. Emellett óriási a tokám, és kikerekedett az arcom.

Itt jön a képbe egy osztálytársam. Ő éppen most "megy bele" az anorexiába. Szintén lány.

Visszakanyarodva hozzám, eléggé introvertált vagyok, nem szeretek hangosan beszélni, véleményt kifejteni, mert egyrészt senkit nem érdkel, másrészt egyszer tettem ezt meg, és utána el lettem hordva mindennek. Viszont most mégis úgy érzem, hogy nekem kell a soványabbnak lennem, hiába jelentősen alacsonyabb nálam az említett osztálytársam,és egy súlyban vagyunk jelenleg. Ha szeltemberben visszamegyünk a suliba, mindenki tanár vele lesz elfoglalva, senki nem fog emlékezni arra szürke kisegérre aki most vagyok. Kihagytam a történetből, hogy nehéz családi körülmények miatt eddig figyeltek rám a tanárok, és tartották bennem a lelket. De ha ő anorexiás lesz, senki nem fog velem törődni. Éppen ezért érzem úgy, hogy nekem LE KELL FOGYNOM, hogy amikor visszamegyünk szeptemberben, igenis továbbra is "érdekes" legyek, és ne felejtsenek el.

Tudom, hogy ez a legrosszabb amit tehetek, mert így ettől az osztálytársamtól vonom meg a figyelmet és a segítséget.

Tudom, hogy nem így kéne, és próbálom magamban tudatosítani, hogy neki van szüksége a figyelemre.

A kérdésre visszatérve, szerintetek is nevetségesen viselkedem?



2019. júl. 1. 01:11
 1/6 2*Sü ***** válasza:
100%

> Szerintetek is nevetséges vagyok, ugye?


Nem. Viszont nem kis mértékben irracionálisan gondolkodsz. De ez hozzá tartozik a betegségedhez. Anorexiás vagy. Az egy mentális természetű betegség. Ne itt kérdezgess, mert azzal nem mész semmire, keress egy pszichológust. Nyilván ha az embernek elromlik az autója, akkor egy szervizt keres. Ha fáj a foga, fogorvoshoz megy. Ha mentális természetű problémái vannak, akkor pszichológushoz megy. Magától nem, vagy csak nehezen fogsz ebből kilábalni, aminek további mentális és egészségügyi következményei lesznek.


~ ~ ~


De akkor megpróbálom láttatni veled a gondolkodásod irracionalitását. Az anorexiát cseréljük ki egy lábtörésre. Nyilván ahogy egy anorexiás, úgy egy törött lábú ember is szenved. A cél a felépülés, az anorexiásnak a normális testkép, a törött lábú embernek az összeforrt csont a célja.


Veled anorexiásként foglalkozik a környezeted. A törött lábú emberrel meg foglalkoznak az orvosok. Azért, hogy az a törött láb összeforrjon. Most van egy osztálytársad, aki szintén anorexiás. A hasonlatban ez olyan, mintha az osztálytársad is eltörné a lábát. Te attól tartasz, hogy kevésbé figyelnek rád. Mint törött lábú beteg, kevésbé figyelnek rád az orvosok. Lehet, hogy ez így van, hiszen a figyelmüket meg kell osztani egy másik beteggel is. És mit akarsz? Nem azon munkálkodni, hogy mielőbb összeforrjanak a csontjaid, hanem inkább eltöröd a már összeforró lábcsontodat… meg még a másik lábadat és a kezeidet is. Csak azért, hogy te legyél a súlyosabb beteg, akinek a gyógyulására több figyelmet fordítanak majd az orvosok. Lehet, hogy így lesz, de pont azért, mert te nem hogy gyógyultál volna, csak még rosszabb helyzetbe kerültél. Pedig a cél a csontok összeforrása lenne és nem további csontok eltörése.


> Tudom, hogy ez a legrosszabb amit tehetek, mert így ettől az osztálytársamtól vonom meg a figyelmet és a segítséget.

> Tudom, hogy nem így kéne, és próbálom magamban tudatosítani, hogy neki van szüksége a figyelemre.


Az, hogy tudatos benne a dolog irracionális jellege az kiindulópontnak nem rossz. Maradjon is ez tudatos. De ez önmagában nem biztos, hogy elég, akármilyen visszajelzéseket kapsz ezen és más kérdések alatt. Hiszen a probléma eleve az irracionális mentális értékelésben van. Tehát lehet, hogy hiába tudod, hogy a dolog abszurd, mégis ezen abszurd felé fogsz haladni, ha nincs egy szakember, aki tudja, milyen eszközökkel kell téged a helyes út felé navigálni.


Szóval fogadd meg a tanácsomat, ne itt kérdezgess, hanem keress egy jó pszichológust, és vele oszd meg az ilyen jellegű gondolataidat. Velünk, meg más ismerősökkel ellentétben ő esélyes, hogy ténylegesen tud is segíteni.

2019. júl. 1. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Nem. Te konkrétan mentális beteg vagy. És ezt nem bántásból mondom.
2019. júl. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Vannak bajok.
2019. júl. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Öhhh, oké....de legalább azt belátod, hogy rossz amit csinálsz. Én is azt mondom, hogy keress pszichológust. Ne holnap, ne jövő héten, hanem még ma.
2019. júl. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Olyan jó helyesírással írtad ide ezt a levelet, hogy nyugodtan felfigyelhetnek majd rád a tanulmányaid alapján. Felejtsd el ezt az összehasonlítgatást, továbbra is figyelni fognak rád, csak a tanulmányaidra koncentrálj, és arra, hogy merre akarsz továbbtanulni. És legyen egy igazi barátnőd. És ha normális hangon mondod el a véleményedet, nem bántóan, akkor senki nem fog ezért haragudni rád.
2019. júl. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Dietetikust és klinikai szakpszichológust és/vagy pszichiátert keress fel. Én is anorexiás voltam, 36 kg-ra lefogytam. Roboráló étrendet követve és a láncmódszer segítségével gyógyultam meg teljesen. Kitartást.
2019. júl. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!