Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez normális? Régebben szerette...

Ez normális? Régebben szerettem volna pénzt adni azoknak akik kéregetnek, vagy zenélnek utcán, de most nem szívesen adok nekik. (Amikor írtam ezt a kérdést akkor is megállt mellettem egy)

Figyelt kérdés
2010. júl. 10. 09:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Régebben én is adtam, de mindenkinek nem lehet. Lelkiismeretfurdalásom viszont van. Ilyenkor azzal nyugtatom magam, hogy bőven van hozzátartozóm is akit segitenem kell.
2010. júl. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én igazából megválogatom, hogy kinek adok. Láttam már olyat, hogy amikor adtak a hajléktalannak pénzt, egyből a kocsmába vette az irányt...Most akkor az italra adjak neki pénzt? Egy utcai zenésznek szívesen dobok a kalapba, mert szórakoztat, és DOLGOZIK. Akik koldulnak nem tesznek érte semmit. Aki gyerekkel van, annak nem kérdés, hogy adjak-e pénzt. De mondom, némelyik nem normális dolgokra költi a pénzt. És azon is elgondolkozhatunk, hogy miért jutottak oda, ahova.
2010. júl. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

én a tesómmal meg a barátommal mentem egy bevásárló központ előtt és egy öreg nénit hallottunk hogy ezt mondja "segítsenek, éhes vagyok"

volt nálunk egy szendvics, odaadtuk neki és meg is ette

2010. júl. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, tényleg meg kell válogatni, hogy kinek érdemes adni pénzt!

Pl. volt már olyan eset is, hogy valaki mondta, hogy éhes, segítsünk neki. Errefel mikor kaját akartunk adni, nem tetszett neki, merthogy miért nem pénzt adunk. Szóval szerintem biztos nem kajára kellett volna neki, csak azt mondta...

Az utcai zenészeknek pedig szerintem érdemes adni, mert ők tényleg megdolgoznak érte - nem olyan könnyű hangszeren játszani - és szórakoztatnak. :)

2010. júl. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!