Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért ilyen érzékeny az egóm?

Miért ilyen érzékeny az egóm?

Figyelt kérdés
Nagyon konnyen fel tudok haborodni dolgokon. Peldaul ha valaki beszol akkor akkora agresszio robbantsa szet a fejem hogy alig tudom magam visszatartni hogy ne ussem szet (eppen ezert konfliktus kerulo vagyok ilyen teren, mert alapjaraton tudnek vissza szolni, de ettol en ugy megsertodom, hogy a beszedkozpontom szetesik es akkor osszevissza beszelek a dühtől, amire a masik fel meg jobbat tud valaszolni amitol annyira eldurran az agyam hogy nem tudom fekezni magam, es mivel a verekedes torveny sertes igy muszaly elkeruljem). Meg peldaul amikor a baratommel szakitottunk es neki hamarabb lett valakije attol is nagyon ideg allapotba kerultem. Eleg nehez igy elni, mert nehez ennek megfelelni. Hogyan tudnam nyugodtabban, konnyebben feldolgozni az ilyen dolgokat?
2019. júl. 16. 02:49
 1/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom elviselni ha peldaul valamit egy kicsit is megszolnak, nagyon megsertodom/ ideges leszek. Meg ha valamit elhibazok, akkor nem tudom egyszeruen leszarni, hanem nagyon elkezdem szegyelni magam. Ha valamilyen stressz helyzet, vagy bizonytalansag jon elo akkor rettenetesen nagy merteku stressz zudul ram. En muszaly tudjak mindent pontosan elore hanem nagyon stresszelek. (Volt hogh panikoltam is)
2019. júl. 16. 03:03
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért ilyen érzékeny mert be van gyulladva.
2019. júl. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Ha felidegesitenek gondolj arra,hogy a muszaj az pontos j. Amig elmelkedsz ezen, lehiggadsz.
2019. júl. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Orulok neked utolso, hogy probalsz te is a te kepessegeid szerint megoldo valaszt adni a kerdesre. De nem, nem ez a problema.
2019. júl. 16. 12:42
 5/6 anonim válasza:

Gondolj arra, mi lenne ha a barátnőd is olyan lenne, mint te, és véletlenül te jöttél volna előbb össze valakivel. vagy képzeld el, hogy e mondasz valakinek valami sértőt. Jó lenne ha ő is olyan lenne, mint te?

Nyugalom, nem kell idegesnek lenni. Mi lesz, hogyha a gyereked fog valamit mondani neked, amin megsértődsz? Mit csinálsz majd vele? Vagy hogy reagálod le? És ha elkezd veled kiabálni és csúnyán beszélni? Hogy reagálod le? Rá kell szólnod, de nem bánthatod komolyabban.


A barátnőd összejött valakivel. Mit kell ezen feldolgozni? Mi ez, verseny? Miért kéne neked előbb valakit szerezned, mint neki. Ő lány, előnyben van társszerzés esetén. Konkrétan nem történt semmi az ég világon. Amint szakítottál vele, különvált az utatok. Hogy mit csinál, most már nem tartozik rád, hiszen szakítottál vele. Amennyiben engedi tudatni veled a dolgokat az az ő dolga, de most már a jelenben nincs (sok) közöd hozzá. Hogy mi volt a múltban az már mindegy, mert elmúlt, és gondolom nincs közös gyereketek, sem nincs anyagi dolog ami egybekapcsolna titeket. Semelyikőtök sem tartozik semmivel a másiknak, egyikőtök sem követett el semmit a másik ellen, és közös megegyezéssel szakítottatok, tehát ha te beleegyeztél a szakításba, most már el kell engedned a csajt.

2019. júl. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják legtöbbször az a megszólás dühít fel amit igaznak érzünk. Szóval trnni ellene ott is lehet ahol a dolgaidat elköveted. Azt megfelelő igényességgel kellene tenni.

Aztán pedig lehet h kéne szedned macskagyökér tartalmú receptmentes nyugtatót is. Aztán pedig lelki tréningeket kéne végezned. Pl ha elkezdesz idegeskedni akkor gondolj arra h ez másokkal is gyakran megeshet! Az idegesség a te döntésed hiszen senki nem kényszerít rá hogy haragot érezz! Ezt te döntötted el. Vagyis dönthetsz másképp is. A visszaszóláshoz valóban nyugalom kell. De vannak más módszerek is. Pl a szégyenkeztetés. Pl azt kérdezed: Most azt akarod hogy rosszul érezzem magam? Meg akarsz alázni? Azt szeretnéd ha hitványnak érezném magam? stb. Ettől sokan visszavesznek és a vita normálabb mederbe terelődik. Az egóddal pedig az a bajod hogy kishitű és bizonytalan vagy és támadsz mert mindent támadásnak veszel pedig nem minden rólad szól és ennek felismeréséhez sok alázat kell.

2019. júl. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!