Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyok lelkileg érzékeny...

Miért vagyok lelkileg érzékeny a sötétedésre?

Figyelt kérdés

Pár éve van ez és nem tudok rájönni miért. Amikor sötétedik, megy le a nap, nagyon rossz hangulatom lesz és sírhatnékom. Mikor már beáll a tényleges sötét akkor rendbe jövök, csak mikor megy le a nap. Az az 1 óra kb.

Ennek van valami diagnosztizált neve? Vagy csak szimplán én vagyok valamire érzékeny?



2019. jan. 14. 16:40
 1/4 A kérdező kommentje:
21/F
2019. jan. 14. 16:42
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

Szia!


Ilyenről még nem hallottam, hogy csak a naplemente okoz depressziós tüneteket, de valószínűnek tartom - tekintve hányan élünk a Földön -, hogy nem egyedi eset.

Ha van is, én nem ismerem a diagnosztizált nevét. Talán a Gugli tudja.

Valószínűnek tartom, hogy érzékenyebb lehetsz az átlagnál. Nem történt valami nem olyan rég, (valami megrázó eset) amivel összefüggésbe hozható?

Esetleg még a téli depresszió egy különlegesebb fajtája lehet.

2019. jan. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
29%

Ó, nem voltam elég figyelmes. Ha évek óta tart, akkor nemcsak télen lép fel.

DE ettől még kötődhet az eredete valami megrázó, netán sorsfordító eseményhez, ami az életedben történt.

(Családon belüli haláleset, vagy hasonló.)

2019. jan. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nekem is ez az első gondolatom hogy valami történt akkor amikor sötétedett ? Vagy este fele valami ami így megmaradt ?


Egy tipp, ne vedd észre amikor sötétedik :D úgyis hamar besötétedik,meg azt mondod utána ha már sötét van nincs baj...szoval

akkor ne legyél kint, és csinálj vmit ami eltereli a figyelmed hogy ez eszedbe se jusson. Ne figyelj rá és elmúlhat :)

2019. jan. 31. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!