Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha két ceruza akkut összekötök...

Feketeruhasember kérdése:

Ha két ceruza akkut összekötök párhuzamosan akkor amelyik jobban fel van töltve abból átáramlik a töltés a másikba?

Figyelt kérdés

Tehát a pozitívot a pozitívhoz és a negatívot a negatívhoz kötöttem és azt vettem észre hogy ha multiméterrel megmértem őket külön külön akkor amelyiknek teljesen feltöltött állapotában 1,34 V volt a feszültsége annak nekiállt csökkenni míg a másiknak amelyik már teljesen le volt merülve annak meg emelkedni.

Így akkor fel lehet tölteni? Esetleg ha egy db feltöltött akksiból nem is tud annyi áram átmenni a lemerültbe akkor ha mindig cserélgetem mellette a feltöltött akksikat akkor előbb utóbb feltöltődik?


2019. nov. 16. 19:57
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
Ez egy mem szabályzott töltés. Inkább csak kiegyenlítődés.
2019. nov. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

...és a töltőáram a belső ellenálláson hőt fejleszt.

Mindkét akksin.

2019. nov. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Na jó de ha mindig frissen töltött akksit teszek mellé akkor akkor sok idő alatt ugyanúgy feltölti nem?


Úgy értem: Amivel először összekötöttem azzal ugye kiegyenlítődik a töltés és amikor ez megtörtént utána már nem tölti tovább és megáll mondjuk 50%-nál de ha megint teszek mellé egy frissen töltött akksit akkor azzal megint kiegyenlítődik így tovább tölti mint 50% míg megin egy szinten nem lesznek. Előbb utóbb akkor feltöltődik nem?

2019. nov. 16. 20:13
 4/27 A kérdező kommentje:
Ezzel nem teszek kárt benne mert a belső ellenállása miatt nem megy át nagyobb áram mint amit fel tud venni, egyébként teljesen hideg mind a kettő elem, egyáltalán nem meleg.
2019. nov. 16. 20:15
 5/27 anonim ***** válasza:

Hőfejlődésről beszélni ebben az esetben igencsak túlzás, csak elméleti jelentőségű.

Nem tud kialakulni jelentős áram, így nagyon lassan tudnád feltölteni.

Ezeknél a normál töltőáram a kapacitás tizedrészének megfelelő, amivel 15 óráig kellene tölteni, azaz 150 % töltésmennyiséget bevinni.

Még ez a C/10 áram sem okoz jelentős melegedést, ezért is lehet 15 óráig rajta hagyni annak ellenére, hogy többnyire már hamarabb feltöltődik, az ugyanis nem feltétel (és nem is tudhatja mindig az ember), hogy teljesen le volt merülve.

Valóban 1,3 V felett telítődnek ezek, de mivel a soros belső ellenálláson is esik feszültség, normál töltőáramnál 1,4 V fölé húzódik fel a kapocsfeszültség, töltés közben.

Nyilvánvaló, hogy ennyit nem tudsz a kiegyenlítő módszerrel ráadni.

2019. nov. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

Sosem fog feltöltődni. Mivel egy töltöt akku kapocsfeszültsége terhelten 1,25V körül van, a töltés végi feszültség pedig 1,5V, nyilvánvaló hogy ilyen módon soha nem lehet feltölteni.

Végtelen számú töltött akkut cserélgetve a párhuzamos kapcsolásban, valahol 60%-os szinten megállna a tölteni kívánt cella töltöttségi szintje.

2019. nov. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
És ha 1,5V -os hagyományos elemet teszek mellé? Mivel annak nagyobb a feszültsége alapból mint a Ni-Mh celláknak. (Mellékesen hozzáteszem hogy nyilván nem gondolom hogy ez hatékony vagy praktikus töltési mód, a kérdés pusztán elméleti, mert örömömet lelem az ezekkel való szórakozásban.
2019. nov. 16. 20:54
 8/27 anonim ***** válasza:
Ja, bocs. Szellemi maszturbáláshoz nem vagyok partner.
2019. nov. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Hát nevezhetjük így is, köszi az őszinteséged :D
2019. nov. 16. 21:09
 10/27 anonim ***** válasza:
Akkor már inkább minimum 2 db akkut kellene sorosan kötni és arról tölteni ellenálláson keresztül, úgy legalább nem kell végtelen ideig cserélgetni és leélni mellette az életed.
2019. nov. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!