Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A hosszabbító fal áramot? :D

Mh.. kérdése:

A hosszabbító fal áramot? :D

Figyelt kérdés
Anyám szerint igen, én meg csak nevettem. Szóval? Xd

2020. máj. 23. 09:57
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Mármint csak maga a hosszabbító úgy hogy nincs semmi beledugva
2020. máj. 23. 09:58
 2/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Semmit, még jelzőlámpás változatok sem.

Mivel azokban glimmlámpa van (neonlámpa, azaz neongázzal töltött kisülőlámpa), aminek áramfelvétele csupán jelképes.

2020. máj. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a hosszabbítót dugod be, az nem fogyaszt semmit. A lámpás verziók sem, egyszerűen miliwattokról van szó, évekig kellene bedugva tartani hogy mérhető legyen a fogyasztása. A régi mechanikus villanyórát meg se mozdítaná.

A mobiltöltő, számítógép, tv, stb viszont eszik, ha be van dugva, így érdemes vagy kihúzni, vagy billenőkapcsolós aljzatba dugni és azt lekapcsolni, ha nem használod az eszközt.

2020. máj. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2020. máj. 23. 11:11
 5/16 anonim ***** válasza:
72%
Ennyi erővel a fal-i konnektor is fal-ná az áramot.
2020. máj. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Szirty ***** válasza:

Hát igen. Gondolj arra hogy az erőműtől, transzformátortól milyen hosszú a vezeték a házatokig.

Az a +2 méter mit számítana? :)

2020. máj. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
#6 számítana, mert a mérőóra után van, neked pedig az alapján számláznak :D De szerencse, hogy ilyen kis méretben mint az otthoni fogyasztás, nem számít
2020. máj. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Szirty ***** válasza:

"számítana, mert a mérőóra után van"


Igaz, de a kérdés nem az volt pénzbe kerül-e!

Én a kérdésre válaszoltam.


"ilyen kis méretben mint az otthoni fogyasztás, nem számít"


Nagy méretben mit számítana?

2020. máj. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
#8, a vezetékeknek nagy távolságokon van átviteli vesztesége. Ahhoz, hogy te a lakásban megkapj 1 kW energiát, az ország másik végén az erőműben ettől többet kell betáplálni a hálózatba. A veszteség fűti a vezetékeket, a transzformátorokat, leszivárog a földbe, stb. Pár 10 méteren elhanyagolható, de az erőműtől a házadig akár 200 km vezeték és földkábel is lehet.
2020. máj. 24. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Azt olvasom, hogy átlag 120 kV-os szabadvezetéknél ez kb. 0,3 kW/km. Rossz időben ennek 3-8-szorosa.
2020. máj. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!