Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A hosszabbító fal áramot? :D

Mh.. kérdése:

A hosszabbító fal áramot? :D

Figyelt kérdés
Anyám szerint igen, én meg csak nevettem. Szóval? Xd

2020. máj. 23. 09:57
1 2
 11/16 Szirty ***** válasza:

"a vezetékeknek nagy távolságokon van átviteli vesztesége"


Én úgy értettem a kérdést, hogy az üres, terheletlen vezetékre vonatkozik.

Veszteség akkor keletkezik ha folyik áram.

2020. máj. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Terheletlen, de feszültség alatt lévő vezetéken is jelentkezik veszteség, igaz, elhanyagolható mennyiségben.
2020. máj. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Azaz, hogy pontos legyek, nem is veszteség, hanem a tökéletlen szigetelésen elszivárgó áram. Ez 240V hálózatnál gyakorlatilag mérhetetlen mennyiség, nagyfeszültségű hálózaton kell csak foglalkozni vele.
2020. máj. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Meg a távvezeték kapacitása, koronakisülés, ilyesmi.

Régen részletesen tanultuk erősáramból, de már csak nyomokban emlékszem.

2020. máj. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Azaz, hogy pontos legyek, nem is veszteség, hanem a tökéletlen szigetelésen elszivárgó áram."

Miért ne lenne az veszteség? Mármint a szénvásárlás meg a számlázásból befolyt pénz szempontjából. Az más kérdés, hogy ha a tökéletlen szigetelőanyagok átnedvesedését pont megakadályozza, az csak jó. Én pont erre a jelenségre írtam az értéket.

2020. máj. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Szirty ***** válasza:

Mivel közös erővel több fele hasítottuk ezt a szőrszálat, kanyarodjunk vissza az eredeti kérdéshez. :)


A fentiek alapján összefoglalva tehát a válasz: igen.

A feszültség alatt lévő fali aljzatba dugott terheletlen hosszabbító fal ("fogyaszt") áramot az alábbi okokból:

Váltakozó feszültség miatt a párhuzamosan futó vezetékek kapacitásán (1-2 nF) áram fog folyni (talán néhány uA).

Ez a néhány uA áram a vezeték 0.5-1 Ohm-os ellenállásán átfolyva feszültséget fog ejteni, emiatt hő keletkezik.

Ehhez az áramhoz hozzá jön még az a néhányszor 10 nA áram, ami a szigetelésen keresztül szivárog.


De ne álljunk meg itt!

Valaki számolja ki mennyit "fal" egy ilyen hosszabbító! :)

2020. máj. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!