Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van-e értelme az alábbi...

Van-e értelme az alábbi problémával a fogyasztóvédelemhez fordulni, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Vásároltam 7 hónapja egy elektromos robogót a Likebike.hu weboldalról. Ez egy jogosítvány nélkül használható, max 25km/h végsebességre képes, nem közúti használatra tervezett jármű, ami a Z-tech ZT-05 Pension fantázianév alatt fut, de maga a gyártó a kínai Yadea cég. Sajnos 7 hónap után elkezdett vacakolni. A gázkar húzásával a meghajtott kerék vagy forog vagy nem, néha megy, néha nem, néha elindul magától akkor is, ha csak bekapcsolom de nem húzom a gázkart. Ha sikerül elindítani akkor használható, bár egyértelműen ez így hibás. Gyanúm szerint valami elektromos kontakt hiba lehet. Gondoltam mielőtt kapcsolatba lépek a céggel, neten kicsit böngészek, volt-e másnak is hasonló problémája. Rákeresve a típusra azonban feltűnt valami, mégpedig az, h a hátsó lengéscsillapítóm nem a jó helyre van rögzitve. Hátul alul két menetes furat van. Egy M8-as a lengéscsillapítónak, egy M6-os a műanyag sárvédőnek. Nálam a lengéscsillapító az M6-s furatra van csavarozva együtt a sárvédővel, az M8-as furatban pedig csak a lengéscsillapító régzítésére szolgáló M8-as csavar van behajtva csak úgy magában. Én a lengéscsillapítót visszaraktam a helyére, aminek eredményeképpen az elsó lengéscsillapító kattogása megszűnt (amiről azt gondoltam, hogy normális). Felhívtam hát a céget, és elpanaszoltam, hogy a gázkar valahol kontaktos lehet, tehát a fentebb leírt problémát, és rákérdeztem arra is, hogy miért volt rossz helyre rögzítve a hátsó lengéscsillapító, mondtam, hogy visszaraktam a megfelelő helyre. Még a mondatot sem fejeztem be, a srác a vonal túloldalán szinte felkiáltott, hogy hát jaaaaaaa akkor már értem, ez a gond, hogy átraktam, ezért ment a motor tönkre és ezáltal garanciát vesztett. Próbáltam észérvekkel meggyőzni, hogy ennek semmi köze a belső elektronikához, de nem fogadta el, ráadásul mindezt rendkívül szemtelen hangnemben. Felhívtam hát a Z-tech magyarországi képviseletét, és beszéltem az ottani főnökkel, aki konfirmálta az állításomat, és nevetségesnek tartotta, hogy emiatt mehetett az elektronika tönkre, főleg úgy, hogy a motor még azelőtt lett hibás mielőtt a lengéscsillapítót visszatettem a helyére. Nem álltam itt meg, folyékony angol nyelvtudásomra támaszkodva kapcsolatba léptem a kínai Yadea céggel is, akik szintén konfirmálták az igazamat, sőt, megjegyezték, hogy a rossz helyre csavarozott lengéscsillapító tönkreteheti az elsőket, mert változik a moci dőlésszöge. A Likebike.hu leterel azzal, hogy márpedig az úgy jó, ahogy ők rakják össze. Jelen pillanatban a Likebike.hu ezt a terméket nem helyesen összeszerelve értékesíti Magyarországon. Tudok-e bármit tenni, esetleg a fogyasztóvédelemnél van-e értelme feljelentést tenni?

#elektromos robogó #garanciális probléma #hibás termék #szemtelen kiszolgálás #balesetveszélyes termék
2021. nov. 17. 11:24
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Fogyasztóvédelmi Robin Hood.... ?


:-D

2021. nov. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:
Azért ez télleg durva. Nyilván ezektől sem kell venni semmit. Örülök hogy relative olcsón megúsztad a járgányod javitását.
2021. nov. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

#22: olcsón...??


Pont 15ezerrel többet fizetett a kelleténél!


Ugyanis garanciális időszak alatt INGYEN kötelező megjavítani.

2021. nov. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:
En raneztem a kepekre. Itt a legnagyobb problema az indok, amivel a motor meghibaasodasat magyaraztak, hogy amiatt van az elektronikanak baja, hogy a kerdezo atrakta a helyere a lengescsillapitot, aminek semmi de semmi koze nincs az elektronikahoz. Raadasul ez igy veszelyes is lehet, mert a sarhanyot tartó 6mm-es csavar nem erre van meretezve, igy a lengescsillapito amin 8mm furat van lotyog es verodik hatul, amit torest is okzhat es balesetveszelyes. azzal hogy atrakta a jo helyre garanciat vesztett, de a magyarazat akkor is baromsag. Kivancsi vagyok hogy sikerult ezt az embert felvenni erre munkahelyre zero muszaki tudassal. Szerintem is oszd meg facebookon meg ahol csak tudod.
2021. nov. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!