Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nincs esetleg valakinek meg...

Nincs esetleg valakinek meg ez a könyv?

Figyelt kérdés

[link]


Villanyszerelőnek tanulok, érdekel az elektrotechnika ezen iránya. Fogyasztásmérés a felhasználási helyen, a transzformátornál ( ha van ilyen). Vezérelt díjszabás kapcsolgatása, -ki intézi-, -hogy van megoldva a jel továbbítása-, hálózati elosztókra van osztva vagy azon belül is kisebb településrészek kapcsolnak egyszerre?

Mekkora csatlakozási teljesítményig használnak közvetlen csatlakozású mérőket és mekkora érték felett alkalmaznak áramváltósat?

Van értelme a "sumák" emberek felderítésében a kisfesz transzformátoroknál mérésnek? Vagy több alállomás dolgozik rá ugyan arra a szakaszra, így nem lehet megmondani egy utca fogyasztását?

Tudom, tudom ezeket a kérdéseket az oktatónak kellene feltenni, de őt nem akarom ezzel zavarni a szünet alatt. Viszont belenéztem a tantervbe és nem ezzel a témával fogjuk kezdeni az évet... Így felteszem nektek.


Egyéb hasznos olvasmányokat is szívesen fogadok ebben és egyéb témákban ( energiaátviteli hálózatok berendezései, méretezésük; fázisjavítás stb).



2022. júl. 31. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:

"vezérelt"

Az ELMŰ-nél a hálózatra nyomott 150 Hz feletti jelsorozattal (távirat) vezérlik a fogyasztónál levő vevőket. Többféle táviratot használnak, hogy ne egyszerre kapcsolódjon az egész. A főadók a fő betáplálási pontokon nyomják a táviratot, de a hálózat szélén, ahol reális lehetőség van másfelől táplálásra, ott vannak még adók. A napi program automatikusan megy (menetrend), de bele tud avatkozni a hozzáértő operátor.

"Mekkora"

Az idők folyamán vegyes volt az, volt, mikor 20 kW felett teljesítménydíjas árszabás lehetett (nem tudom, ma hogy van), akkor oda is áramváltós kellett, mert a megfelelő mérők csak áramváltós kivitelben voltak. Van 100 A-es direkt mérő is. De lehet, hogy csak volt.

"értelme"

Régen volt ilyen, lassan megint lehetne, mert távleolvasható készülékeknél elég kicsi lenne a pontatlanság.


"több alállomás dolgozik rá ugyan arra"

Alállomás semmiképp se, egy alállomás egy vezetékéről két transzformátor össze lehet kötve, de egészen ritka esetekben.

2022. júl. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2022. aug. 1. 05:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Fázisjavításra most találtam:

[link]

De nem ismerem az igazságtartalmát.


Viszont ehhez a témához (is) ismerni kell a rendszer hátteret, amiről itt a 3. válaszban olvasható értekezés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..

2022. aug. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Részvétem, menekülj külföldre mert itthon csak a munkanélküliség vár.
2022. aug. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
csori kis szakmunkások:D
2022. aug. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!