Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy mai ledes "izzó" fázisérzé...

Egy mai ledes "izzó" fázisérzékeny-e?

Figyelt kérdés
Ha jól gondolom elektronika van benne, így elképzelhető, hogy probléma a fázis/nulla felcserélése a lámpa bekötésekor?

2023. jan. 29. 18:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#8

Izzó csere nem a szaki dolga. De a szabvány szerinti bekötés igen. Az meg elő írja azt, hogy a fenék érintkezőnél legyen a fázis. Így ott milyen jelölés is lenne egy izzónál?? Csak 1 módon lehet bele tekerni, de az már a szakin mullik, hogy jól is legyen kötve. Persze nem köteles figyelni erre, de ha baj van, akkor majd a bíróság magyarázhatja, hogy miért nem úgy kötötte.


#2-nél meg a jelölés gondolom a panelekre vonatkozott, ahol valóban meg van jelölve. Ezt meg onnan feltételezem, hogy utána tért át az izzóra. Valamint ezt úgy keverhette ide, hogy a kérdésben "izzó" szerepel, ami meg megint tág fogalom lehet.

2023. jan. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

11

„Az meg elő írja azt, hogy a fenék érintkezőnél legyen a fázis. Így ott milyen jelölés is lenne egy izzónál?? Csak 1 módon lehet bele tekerni,”

Mi van akkor egy asztali lámpánál, amelynél a hálózati csatlakozó fordítva is bedugható?

2023. jan. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Az asztali lámpa dugóját ki tudod húzni izzócserekor, mindegy hogy van bekötve.

De a csillárt nem, ugye? És ott előírás hogy a fázis legyen kapcsolva, az az alsó érintkezőre kötve, így kikapcsolt kapcsolónál nem érhet áramütés.

Vagy ott se kapcsolod/oltod le izzócserekor?

2023. jan. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

11, 13

Úgy van, ahogy írod, de én is ezt írtam a 3-as válaszban. Az még mindig kérdés miért menne tönkre a LED lámpa, ha megfordítják a fázist és a nullát, vagyis a menetes rész a fázis, a középső érintkező a nulla? Merthogy egy asztali lámpánál ez bármikor előfordulhat.

2023. jan. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#14


A #13 nem én vagyok, csak a #11.

Egyszer elkezdtem lefel gépelni, hogy mivel másabb egy olyan készülék amit úgy terveznek, hogy mindegy hogy legyen a bekötés, mert nem direktbe van kötve, nem szabvány írja elő, hogy hogy kell kötni. Egy nem szakember is tudja üzemeltetni stb stb... Pl ott van egy villany motor. Van aminél nem mindegy, hogy mit hova kötsz, mert vagy nem fog működni, vagy nem rendeltetésszerűen fog működni. Míg ott van egy mosógép és mindegy hogy dugod be működni fog.

Tényleg írtam egy szép hosszú választ de a végén elengedtem. Ha akarod megérted, ha akarod nem. Mivel még mindíg csak ámulsz, hogy hogy a viharba van egy olyan valami amire nem vonatkozik a szabvány, amit úgy fejlesztettek ki, hogy bárhogy dugod be az bizony működjön... Tényleg felesleges neked magyarázni.

2023. jan. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

15

Veled értek egyet, a LED lámpa nem megy tönkre, ha megfordítják a fázist és a nullát. Nem nekem kell, hogy elmagyarázd, a kérdés azokhoz szólt, akik szerint tönkremegy, hogy magyarázzák el szerintük miért megy ettől tönkre.

2023. jan. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!