Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Régi, mechanikus ébresztőórát...

Régi, mechanikus ébresztőórát hogyan kell beállítani?

Figyelt kérdés

Vettem egyet, de nincs magyar nyelvű leírása.

Az időt be tudtam állítani, az a kérdés, hogy hogyan lehet az ébresztő funkciót beállítani, hogy reggel 6:20-kor ébresszen? Azt láttam az oldalán, hogy ha kihúzom a gombot, akkor felhúzásra került, és csörögni fog. De az óra honnan tudja, hogy az reggel, és nem este, és hogyan tudom a percet beállítani? Van a két mutató meg a sárga mutató, ami az ébresztőóráé lesz gondolom.

Gyakorlatilag ugyanilyen, mint a linken lévő.

[link]



2023. júl. 31. 10:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Olyan pontosan nem tudod beállítani az ébresztést, és az óra nem tudja, hogy nappal, vagy este, tehát maximum 12 órával korábban kell beállítani. Az egyik ezüst színű mutató jelzi, és ha ez találkozik az óramutatóval, akkor csörög. Először próbáld ki, és csak utána állítsd be élesen. A képen látni (ami a hátulját mutatja), hogy a bal oldali tárcsa az ébresztőállító. Minden este fel kell húzni a felső gombot, különben nem fog csörögni. Ha elromlik, vagy csak lemerül az elem, akkor sem.
2023. júl. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
33%
Itt tartunk🤦‍♀️
2023. júl. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
2: Amikor leírom, hogy nincs magyar nyelvű leírás, neked meg nincs konstruktív hozzászólásod, nem értem miért kell bunkózni :D Egész életemben csak mobilon ébresztettem magam, de holnaptól dolgozni kezdek, és a biztonság kedvéért vettem egy ébresztőórát mellé, nehogy valamiért lekéssem a kezdést. Amikor a nagyszülő megkérdezi, hogy hogyan kell kikapcsolni a számítógépet, vagy anyukám megkérdezi, hogy hogyan kell kitörölni a telefonján az értesítést, nekem sem az a reakcióm, hogy "itt tartunk 🤦‍♀️".
2023. júl. 31. 11:09
 4/18 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem ezzel semmi probléma nincs. Én ugyan még használtam pl. utcai tárcsás telefont (gyerekkoromban talán még tantusszal mentek), kazettás magnót, filmes fényképezőgépet, de nem várnám el senkitől, hogy azonnal tudja kezelni ezeket (nem mintha olyan nehéz lenne).
2023. júl. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm egyes és négyes. Valóban nem nehéz, csak azt hittem lesz hozzá leírás a dobozban, de nincs :D Videót hirtelen meg csak karórára láttam, azért az meg más. Az idő beállításával nem volt gondom, az ébresztőórával voltak csak kétségeim, én meg igazából pont azért vettem. Láttam digitális ébresztőórát 5000-10 000 Ft felett, csak mivel még nincs fizetésem, nem akartam ennyit rákölteni, ráadásul most egyedül leszek otthon, nincs senki, akinek a mozgására felébrednék, vagy ébresztene, ha valamiért nem kelnék fel magamtól, elkésni meg nem akarok. Nem tervezem lecserélni a telefonos ébresztést, csak bebiztosítani akartam valamivel, mert póttelefon meg nincs itthon.
2023. júl. 31. 11:40
 6/18 anonim ***** válasza:
79%
Nincs mit.
2023. júl. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
37%
Nincs mit (1, 4...)
2023. júl. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%
A régi mechanikus órák 12 órásan működnek, nem 24 órásan, tehát a legközelebbi adott időpontban fog csöngeni. Tehát ha most állítod be 6-ra, akkor este 6-kor. Az előző ugyanolyan időpont (pl este 6 óra) után kell beállítani.
2023. júl. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
39%
Állítsd be most mondjuk 1 órára. Az mindjárt itt van, ki tudod várni, működik-e.
2023. júl. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
46%

"Itt tartunk🤦‍♀️"

Ezzel egyet kell értenem.

Teljesen elkényelmesítette, elkényeztette és elbutította az embereket a technológia és itt tartunk, hogy valaki egy kicseszett ébresztőórát nem tud beállítani részletes leírás nélkül.

A párhzamod rossz kérdező! A 80 éves faterom jobban kezeli az ájfónját mint te a 2 azaz kettő gombbal és funkcióval megáldott ébresztőórádat.

Holnap bemegyek a HR-es csajokhoz és viszek nekik egy vekkert és mondom nekik hogy azt aki nem tudja beállítani, ne vegyék fel! :D

2023. júl. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!