Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Régi, mechanikus ébresztőórát...

Régi, mechanikus ébresztőórát hogyan kell beállítani?

Figyelt kérdés

Vettem egyet, de nincs magyar nyelvű leírása.

Az időt be tudtam állítani, az a kérdés, hogy hogyan lehet az ébresztő funkciót beállítani, hogy reggel 6:20-kor ébresszen? Azt láttam az oldalán, hogy ha kihúzom a gombot, akkor felhúzásra került, és csörögni fog. De az óra honnan tudja, hogy az reggel, és nem este, és hogyan tudom a percet beállítani? Van a két mutató meg a sárga mutató, ami az ébresztőóráé lesz gondolom.

Gyakorlatilag ugyanilyen, mint a linken lévő.

[link]



2023. júl. 31. 10:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
46%
Percre pontosan csak a drága, márkás órákat lehet beállítani. A tapasztalat azt mutatja, hogy az olcsó, kínai órák +/- 5-10 perc között kezdenek el csörögni. Sőt, ha nem nyomod ki, akkor fél óráig is képesek csörömpölni.
2023. júl. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
10: És a magadfajta emberek annyira megkeseredettek, hogy gyakorira járnak névtelenül beszólogatni a kérdések alá? Szerintem ez elég szánalmas dolog. A párhuzamom teljesen jó volt, sem anyukám, sem nagymamám nem most kezdte el használni a modern eszközöket, mégis meglepő dolgokat tudnak kérdezni (méghozzá többször ugyanazt). Egyébként, a mechanikus óra is egy technológia, azelőtt napóra meg ki tudja még mik voltak, na azok aztán nem csörögtek :) A párhuzam fő lényege egyébként a stílus tekintetében volt hangsúlyos, nem a technológia kapcsán, ezt látom nem sikerült viszont értelmezned. De mondok másik példát: pár hónapja egy volt osztálytársam írt rám, hogy hogyan kell a Wordben sortörést, oldaltörést törölni. Ha számomra egy teljesen triviális kérdéssel valaki megtalál, legyen az akárki akármilyen korosztályból, akkor nem beszólok neki, hanem a lehető legjobban elmagyarázom. 80 éves faterod vajon sortöréssel is megbirkózik? Ja, és csak úgy magától kitalált mindent, senki nem mutatott meg neki semmit soha, egyszer sem? Mert akkor nagyon ügyes. Megtanítani valakit ilyen dolgokra pár perc, de a hozzáállás meg stílus sajnos intelligencia kérdése, látom neked ezen még van még javítanod. A kérdésem egész konkrétan meg az volt, hogy a percet hogyan lehet beállítani, és lehet-e valahogy befolyásolni, hogy reggel-este csörögjön, azt én magam is írtam, hogy ha "ha kihúzom a gombot, akkor felhúzásra került, és csörögni fog", úgyhogy nem a vekker felhúzásával volt a gondom. A HR-es lányoknak én inkább azt tanácsolnám, hogy szövegértési tesztet írassanak a felvételizőkkel :)
2023. júl. 31. 14:22
 13/18 anonim ***** válasza:
36%
Az a Te anyukád és nagymamád szegénységi bizonyítványa.
2023. júl. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
36%

Azzal az egy kicseszett mutatóval lehet beállítani a percet!

Most esettle öcsém, hogy még az órát sem ismered! :DDDD

2023. júl. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Azt nem lehet beállítani ezen a kínai órán, hogy konkrétan pl. 6:23-kor csörögjön. Előbb ismerkedj meg az olcsó kínai órákkal :)
2023. júl. 31. 14:34
 16/18 anonim ***** válasza:
78%
De mindegyik vekkeren be lehet. Csak nem túl pontosan.
2023. júl. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Épp a pontosság hangsúlyos sajnos egy ébresztésnél, pláne, ha rászámolom a csörgés késlekedését a kattanás után, így a próbálgatások alapján. De mindegy, úgyis a mobil mellé csak kiegészítés, aztán majd egyszer veszek egy nem 300 forintosat is.
2023. júl. 31. 14:44
 18/18 Szirty ***** válasza:
78%
Mennyi ideig küzdöttél, próbálkoztál a beállításával mielőtt itt feltetted ezt a kérdést?
2023. júl. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!