Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Okosóra vásárlásban kérnék...

Okosóra vásárlásban kérnék segítséget?

Figyelt kérdés

Olyan órát szeretnék, amin be lehet állítani, hogy iskolaidőben pl 8-4ig ne lehessen rajta semmit csinálni, csak az időt mutassa, illetve én tudjak max üzenni rá. Szeretném, ha bele lehetne hallgatni, hogy mi folyik körülötte, ez pl. tök jó mikor elmarad az utolsó óra és csak gyerekmegőrzés van, akkor el tudom hozni nem kell visszamennem érte a városba.

Lehessen hívni rajta, esetleg ő is tudjon, de csak előre megadott személyeket. Ha van rajta videóhívás az plusz, de nem feltétel, anélkül megvagyunk.

Lépésszámláló, alvásfigyelő szintén jó, ha van de nem kritérium


50e magasságában szeretnék venni, alsós gyereknek


(a nem kell, minek kell válaszokat lécci le se írjátok)


2023. okt. 19. 10:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Ezek az emberek, komolyan mondom.. Azért "okoskodik" itt mindenki, mert olyan eszköz nem létezik, amit te keresel. Ha létezne, akkor is felháborító, hogy ilyeneken gondolkozol, és már előre befogod a füled a "minek?" válaszokra, mert te magad is tudod, hogy nem helyes, amire készülsz. De akkor vegyük sorba.


1. Milyen funkcionalitást vársz, ami a gyereknek is jó? Mit kell tudnia csinálni vele iskolaidőn kívül? Azon kívül, hogy te az elmaradt órák idején kívül is lehallgathatod, lekövetheted. Hívni a telefonján is tud, és sejtem, van videohívás is, tehát ezeken kívül gondoltam. És a lehallgatáson, követésen kívül.


2. Tegyük fel, hogy veszel valamit, amit iskolaidőben tényleg nem fog tudni használni, mert nem akarod, hogy nyomogassa. Ennek semmi értelme, mert nyomogatja majd akkor a telefonját helyette. Ha az elektronikus eszköz használatát akarod csökkenteni, akkor minek veszel neki okosórát? (Utálom ismételni magam, de azon kívül, hogy lehallgathasd).


3. Lépésszámláló, alvásfigyelő.. Tudom, nem akarod meghallani, hogy minek, de egy alsós gyereknek ez tényleg minek? Ha alvászavarral küzd a gyermeked, akkor orvoshoz vidd, ha nem elég aktív fizikailag, akkor pedig vidd el sétálni, túrázni. Megint csak azt érzem, látni akarod, hogy a gyerek mozog-e eleget, és hogy tényleg alszik-e, vagy csak úgy tesz, mintha. Vagy szerinted az alsós gyerek kíváncsi lesz rá, hogy mikor lépett át a REM fázisba alváskor? Ha ő kiváncsi a saját lépésszámára, akkor vegyél neki egy fitbitet, azzal követheti a saját mozgását, te pedig tiszteletben tarthatod a magánéletét. Árban is belefér.


A gyereked jóléte érdekében nagyon remélem, hogy legalább egy percig elgondolkozol ezeken, mielőtt megsértődve ignorálsz, én igyekeztem ezt minél kevésbé bántóan megfogalmazni, de úgy tűnik, a technológiát akarod kihasználni arra, hogy kibújj az alól a felelősség alól, ami szülőként téged terhel.


Nem attól leszel jó szülő, hogy a technológiát kihasználva, a gyereked életébe titokban belefurakodva minden lépéséről tudsz, hogy majd szuperanyu módjára megmenthesd, ha meghallasz valamit, ami nem tetszik, vagy letér az általad kijelölt hazafele vezető útról, mert elnyalt egy fagyit a barátaival. Ha időt fordítasz arra, hogy a gyereked magától is megbízzon benned, akkor nem kell semmiféle követés, tudni fogod, ha segítened kell neki, vagy el szeretne menni valahová, mert el fogja mondani neked. Ha időt fordítasz arra, hogy a gyereked eleget mozogjon, és jól ossza be az idejét, nem kell megfigyelned sem az alvását, sem a lépéseit. Ha pedig a telefonját nem korlátoztad még be használhatatlan szintre, akkor fog tudni jelezni neked, ha ne adj isten bajba kerül, vagy elmarad az órája.

2023. okt. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
1. pont után még nekikezdtem a másodiknak, de felslegesen, a többit el se olvastam... nincs telefonja, nem is értem, hogy jön ez ide, a kérdésbe totál nem releváns, mert ÓRÁT keresek
2023. okt. 26. 17:38
 13/18 anonim ***** válasza:
50%

Ha nem olvasod el, akkor meg minek kérdezel? Így hogy várod el, hogy segítsünk?


Okos órát akarsz a gyerekednek, nem csak "ÓRÁT". Nyilván ennek akkor tudnia kell valamit, amit egy ÓRA nem tud. Ezt szerettem volna megtudni, hogy van-e valami értelme anélkül, hogy szegény gyereket le akarod követni. Így még mindig nem derült ki, hogy mit is keresünk, de ha nincs telefonja sem, akkor teljesen mindegy, mert minden okosóra mobillal együtt működik jól.


Szerintem inkább akkor vegyél egy kamerás drónt, és repülj utána az iskolába, biztos nem fogják kiröhögni szegényt.

2023. okt. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

"minden okosóra mobillal működik jól"

ha nem tudsz válaszolni, minek írsz?


amúgy meg is van, ez gyerekeknek készült és pontosan azt tudja amit szeretnék

[link]

2023. okt. 27. 21:24
 15/18 anonim ***** válasza:

Megnéztem, csak hogy a saját szememmel is lássam. Belehallgatni a gyereked környezetébe pont, hogy nem lehet vele, hála az égnek ilyet nem találtam rajta, bár térképen követheted, ez talán még a kisebbik baj.


Bár a stílusod meg a makacsságod miatt már tényleg nehezemre esik segíteni, azért halkan elmondanám, hogy ez azért működik "telefon nélkül", mert ebbe sim kártyát kell tenni, kvázi ez maga egy telefon, a technikai értelemben véve - de biztosan számoltál azzal is, hogy ehhez mobil előfizetést (sőt, mobilinternet-csomagot) is kell venned - másképp hogyan is érnéd el a cuccot távolról?


Én még mindig azt mondom, hogy ha már egy mobil előfizetése is lesz a kis srácnak, akkor érdemesebb neki egy olcsó-középkategóriás mobiltelefont venni, amit sokkal több mindenre tud majd használni, mint ezt a kacatot, hasonló összegért, na jó, esetleg picivel többért. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy ismeretlen márka, kétségbe vonható minőség/megbízhatóság, adatvédelem (nem tudod, hogy rajtad kívül ki láthatja még a gyereked helyzetét) és társai. De ismerem a véleményed a dologról, többet nem szólok bele, hajrá.

2023. okt. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

igen, tudom, hogy kell bele sim. nem írtam olyat, hogy olyat keresek, amibe kell. És van rajta olyan funkció, amit be lehet kapcsolni és 5mp-re bele lehet hallgatni. Privátban küldte valaki, aki nem akart ide bekommentelni, a gyerekének is ilyen van ;)

pontosan azért nem akarok telefont, hogy iskolaidőben ne azt nyomogassa. itthonra meg van tabletje, nem is egy gagyi darab, az pontosan elegendő

2023. okt. 28. 15:29
 17/18 A kérdező kommentje:
nem írtam olyat, hogy olyat keresek, amibe NEM kell
2023. okt. 28. 15:29
 18/18 anonim válasza:
51%
Nem unjátok még ezt a vitát? Örülj Kérdező, hogy találtál egy órát, amivel kielégítheted a helikopterszülő énedet és kész.
2023. okt. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!