Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Távirányítású kisautó kerekei...

Távirányítású kisautó kerekei miért forognak, ha nincs benne elem?

Figyelt kérdés
A fiamnak van egy távirányítású kisautója. Valamelyik nap elemet szerettem volna cserélni és mikor átvittem a játékot a lakás egy pontján a kisautó kerekei elkezdtek forogni. Ha tovább mentem már nem csinálta, de ha visszavittem arra a pontra, ott megint elindult miközben fogtam. A jelenség alatt sem a távirányítóban, sem a kisautóban nem volt elem. Kiegészítésként annyi, hogy többlakásos társasházban élünk. Valaki meg tudja mondani, hogy mi okozhatta ezt?

jan. 5. 13:46
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
46%
Mágneses.
jan. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
45%
Azon a ponton erős mágneses tér van, és ez most a kis autón mutatkozott be hogy ez van, de más egyéb eszköznek egyébként komolyabban is árthat akár. Lehet egy alattatok lakó szomszéd vagy felettetek lévőnek van valami eszköze ami mágneses teret generál. Vagy a mennyezeten vagy a padlón van valami ami ezt okozza.
jan. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
75%
Roppant egyszerűen lehet prezentálni, hogy kamuzol-e vagy sem: Levideózod. Nyilván, láthatóan elem nélkül, láthatóan nem inputot adva a rádióból. Hajrá!
jan. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

2

„Azon a ponton erős mágneses tér van”

Aztán meséld már el, mitől lenne ott erős mágneses tér?

„Lehet egy alattatok lakó szomszéd vagy felettetek lévőnek van valami eszköze ami mágneses teret generál.”

Alapvetően minden elektromos készülék létrehoz valamekkora mágneses teret, de, hogy ettől nem forgott az autó kereke az biztos.

„Az első kettő hozzászólónak pedig köszönöm az értelmes hozzászólást!”

Mit köszönsz? Azért, mert adtak egy neked tetsző választ, még semmi valóság alapjuk nincs.

Akkor lássuk azt a videót, amit 9-es kért tőled, ezzel bebizonyíthatnád, hogy, amit írtál nem légből kapott baromság. Egyedül találtad ki ezt a marhaságot, vagy valaki segített benne?

jan. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
Itt kemény törlések voltak. :)
jan. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Igen, miattam is, egy kicsit elkapott a hév, elnézést mindenkitől. :D


De a lényeg; megértem, ha valaki kételkeid a szavaimban, bizonyára sokan tesznek fel itt ilyen és ehhez hasonló kérdéseket trollkodási szándékkal.


Srácok, számomra ez a dolog annyira nem kardinális, hogy videót készítsek vagy bárkit megpróbáljak meggyőzni a kérdésem valódiságáról. Egy kiírást megért, de több időt ebbe nem feccölnék, elengedem és délutánra egyszerűen elfelejtem ezt az egészet. Ugyan ezt javaslom nektek is.


9-es válaszolónak egy szösszenet. Tudod én úgy vagyok vele, hogy ha én kiírok egy kérdést és valaki veszi a fáradtságot, hogy válaszoljon rá akkor azt illik megköszönni, legalábbis szerintem. Így köszönöm neked is ezt a válasz féleséget, bár nem hiszem, hogy érted miről beszélek, a stílusod alapján mi azért eléggé más műfajt képviselünk. :D :D


Na de nem baj, attól szép a világ mert sokszínű.


Szóval köszönöm mindenkinek, a dolgot itt most részemről lezártam.


Na jók legyetek!

jan. 6. 09:12
 7/31 A kérdező kommentje:

Egyébként leírom nektek a teljes igazságot, miért ne, hisz megérdemlitek.


Szóval a dolog tényleg megtörtént, a kisautó kerekei szakaszosan forogtak, mikor elhaladtam egy bizonyos ponton.


Egy budapeti panel 6. emeletén élek a családommal, körülöttem mindenhol szomszédok, milliónyi wifi és egyéb elektromos eszköz. Aki egy ilyen esetben egyből szellemekre gondol (mint például a szervízmérnök úr) azt sajnálom, de vele érdemben nem tudok miről beszélni. Úgy gondolom, hogy egy ilyen dologra legalább 10 logikus fizikai/elektronikai magyarázat van, az, hogy itt csak egy válaszoló próbált éremben reagálni, az már más kérdés.


De amikor valaki idejön és ahelyett, hogy inkább hozzá sem szól, elkezd "gyalázkodni" (Mit köszönsz? Azért, mert adtak egy neked tetsző választ, még semmi valóság alapjuk nincs. Akkor lássuk azt a videót, amit 9-es kért tőled, ezzel bebizonyíthatnád, hogy, amit írtál nem légből kapott baromság. Egyedül találtad ki ezt a marhaságot, vagy valaki segített benne?)...


Évente egyszer vagy kétszer jövök fel ide, ha valamire nagyon nem találok választ. A legtöbb esetben értelmes és segítőkész emberekkel találkozok, de ez most másképp sikerült. Miért kellenek egyből a "kicsi troll", "légből kapott baromság" és az egyéb sértéseket. Akinek tényleg nincs ötlete, nem lenne elég egy; "Szerintem ez fizikailag nem lehetséges!" válasz?

jan. 6. 11:28
 8/31 A kérdező kommentje:
De szerintem itt van egy kis félreértés. Én nem azért vagyok itt, hogy bármit bizonyítsak. Ha nem hiszed el, nem hiszed el, szíved joga, de ez engem pont nem érdekel. Én egy olyan választ vártam, ahol valaki azt írja például, hogy vele is volt már hasonló, mert mondjuk a panelban ahol lakik a PEN vezetőt valamelyik szomszédja rákötötte a gázcsőre és emiatt idukció alakult ki... Érted a különbséget? Én nem azért vagyok itt, hogy téged lenyűgözzelek. Én ÉRTELMES választ és magyarázatot voltam. Egyébként is, miért vagy még mindig itt? Miért velem töltöd a szombat délutánod? Miért nem olyanokkal, akiket szeretsz?
jan. 6. 13:43
 9/31 anonim ***** válasza:
Olyan városban, ahol van helyi rádióadó, a kisautó vezérlésének alkotórészei meg felfoghatóak antennának és egyenirányítónak, ez nem annyira misztikus jelenség.
jan. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

„Én ÉRTELMES választ és magyarázatot voltam.”

Azt értsd már meg, hogy a lakásban levő készülékek közel sem hozhatnak létre akkora mágneses teret, ami ilyesmire egyáltalán képes lenne. Aztán, ha bele is helyeznéd egy mágneses térbe a kisautót, akkor mitől kezdene forogni a kereke? Szóval ez továbbra is egy rejtély marad, nincs rá magyarázat.

9

Egy rádióadó antenna által felfogott jele közel sem elegendő ahhoz, hogy még csak egy ilyen kis motort is működésbe hozzon.

jan. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!