Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Gyerekkoromban volt otthon...

Gyerekkoromban volt otthon olyasmi kommunikációs cuccunk, ami csak egy hangszóró volt meg egy mikrofon és a megfelelő gombok lenyomásával tudtunk beszélni egymással a különböző helyiségekben?

Figyelt kérdés
Apuval a műhelyben, anyuval a konyhában, a tesómmal egymással, ilyesmi. Próbálok ilyesmit keresni, de nem találok, még a nevére sem emlékszem. Teljesen egyszerű cucc volt, nem walkie-talkie, hanem vezetékes, de nem kellene hordozható, asztali-fali lenne jó. Tudtok ilyesmit? Vezeték nélküli is jó lenne természetesen.

febr. 13. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a BEAG "orifon" névre hallgató cucca volt? https://www.youtube.com/watch?v=C1g0i2WPVw8
febr. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, valami ilyesmi lehetett, bár nem így nézett ki, fekete volt, még játékboltokban is lehetett kapni hasonlót, talán szobatelefon vagy milyen néven. Emlékszem, még áruházban is beszéltek így egymással az eladók (90-es évek eleje talán). De a lényeg nem is az, hogy milyen volt, hanem hogy most hol kaphatnék hasonlót!
febr. 13. 21:09
 3/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
32%

Van olyan keresőkifejezés, hogy "two wire intercom".

Van olyan, hogy "házitelefon".

Van olyan, hogy nem hiszed el:

[link]

febr. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3: :-O Nem mondod, hogy van gógli?! A "two wire intercom" segített, azon keresztül eljutottam valamihez ami talán jó lenne nekem, azt köszi.
febr. 14. 07:21
 5/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
32%
Nem a Google volt a lényeg, a megadott linken, ha láttad a tartalmat egyáltalán.
febr. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5: A gyerekeknek való piros-sárga kis játéktelefonra gondolsz? Igen, láttam, csak már elmúltam 10 éves. No mindegy, úgy tűnik megvan a megoldás. Részemről ennyi.
febr. 14. 09:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Manapság inkább PMR rádió ami hasznos. Amit párosával árulnak.
febr. 22. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7: Végül is igazad van, bár nem kell, hogy mobil legyen, de ahogy nézem árban ugyanott van. Elgondolkodom rajta, köszi!
febr. 22. 06:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!