Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen tabletet vegyek egyetemre?

Milyen tabletet vegyek egyetemre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már egy ideje keresgélem milyen tabletet vegyek, de talán a bőség zavara miatt nem igazán tudok dönteni. Olyat keresek, ami a hátralévő egyetemi tanulmányaimat (3,5 év) biztosan végigkíséri és ár-érték arányban megfelelő.


Alapvetően tanulásra használnám, tehát internetes böngészés (pl.: szakirodalmak keresése, letöltése), sok-sok jegyzetelés és ennyi. Filmeket, sorozatokat nem feltétlen néznék rajta.


Jelenleg két készülék között vacilálok: Xiaomi Pad 6 és iPad (2022)


Ti melyiket ajánlanátok? (Persze, ha ezen a kettőn kívül van még javaslatotok azt szívesen fogadom.)



márc. 23. 10:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%
Notebookot vegyél, laptop alkalmatlan szövegszerkesztésre. Jegyzetelésre is határesetnek tartom, bár szoktam látni, akik elboldolgulnak.
márc. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%
*tablet alkalmatlan
márc. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

Böngészésre, streamingre, zenehallgatásra és ehhez hasonló feladatokra megfelel a táblagép. Én az iPad-et választanám, azért mert szoftveresen évekig támogatott, mire kijárod az egyetemet, még mindig jó eséllyel a legújabb iPadOS fog rajta futni, de még ezt követően is évekig kap majd biztonsági frissítéseket.

Viszont ha sokat jegyzetelsz, nem biztos, hogy a táblagép a nyerő. Gépelni nem, csak pötyögni lehet rajta, szakdolgozat írás kényelmetlen rajta. Erre megoldás egy csatolható billentyűzet, csak árban magas. Ezért felvetek 3. opcióként egy 2 az 1-ben laptopot, ebben is vannak egész kompakt készülékek, nekem is van ilyen. Laptop és tabletként is használható, érintős és billentyűzet is van hozzá. Árban nem több a tabletnél, de olcsóbb mint plusz billentyűzet és iPad.

márc. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

"alkalmatlan szövegszerkesztésre. Jegyzetelésre is határesetnek tartom"

Mondják az őskövületek.

Egy laptoppal hogyan fotózol le egy grafikonz, vagy akármi kivetített, táblára rajzolt ábrát? Hogyan rajzolsz bele a jegyzetbe, stb,

Meg kellene már haladni a "csak a laptop a jó mindenre is" alapvetéseket. A tabletekhez is lehet csatlakoztatni bluetootos billentyűzetet, kész lehet gépelni...

Jellemzően nem a tablet vagy a laptop a szűk keresztmetszet hanem a használója. Lusta megtanulni a kezelését, lusta elsajátítani készségszinten a jegyzetelésre használt szoftverek kezelését, a funkcióiknak kb a 10-15%-át tudja csak. Aztán a végén az a mondás, hogy szar a tablet, szar a laptop. Ha az ember pofáraesik a biciklivel nem az útra meg a biciklire kell fogni.

Kérdező kb mindegy mit veszel. Ha van más Apple terméked is, akkor érdemes az iPadot. Ha idegenkedsz az apple rendszerétől, akkor meg a másikat. De ha visszafelé akarsz menni az időben, akkor vehetsz laptopot is.

márc. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ!


Laptopom az van, viszont mindenképpen tabletet szeretnék. Nekem ez lenne az ideális, mert:

1. Matekot tanulok és #4es válaszolónak igazat adva függvényeket, ábrákat, stb. egy pörgősebb előadáson nem tudok gyorsan beilleszteni/megszerkeszteni. (Megpróbálkoztam vele egyszer-kétszer tételkidolgozásnál. Hát nem volt egyszerű)

2. Szintén a matek miatt a füzetem a gyakorlati órákon felrobban. Elszámolok valamit, kihúzom/kisatírozom. Borzasztó ronda és sokszor átláthatatlan. Ezt a problémámat a tablet mindenképpen orvosolná (persze vennék hozzá tollat).


#4 iPhone-om van, így az Apple-el nincs problémám. Igazából az ár miatt nézegettem más márkáktól is. Mivel hosszú távra tervezem ezért tényleg fontos, hogy sokáig bírja. #3 válasza pedig nagyon meggyőző az iPad-del kapcsolatosan. Úgyhogy elképzelhető, hogy akkor az lesz a választás!

márc. 23. 13:11
 6/12 anonim ***** válasza:
53%

2 közül az ipadot javaslom pedig nem vagyok apple parti.

vagy a samsung S szeriås tabletjei is nagyon jók .

márc. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 ludicrousSpeed ***** válasza:
0%
Erre még mindig a remarkable való, nem a crapple vacka.
márc. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
#4 Megnézem hogyan csinálsz száz oldalas szakdolgozatot tableten latexben vagy word-ben. Aztán utána majd hasonlítsuk össze, hogy mennyivel jobb pc-n vagy notebookon ugyanazt megszerkeszteni.
márc. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%
Egyébként már lényegtelen, mert írta a kérdező, hogy van laptopja. Ez esetben jegyzetelős tabletnek én az iPad-ot javaslom a kettő közül.
márc. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 ludicrousSpeed ***** válasza:
44%
LátoM crapple kommandó meg is jött leszavazni :D Zseniálisak vagytok :D
márc. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!