Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mostanában egyre gyakrabban...

Mostanában egyre gyakrabban csíp meg áram, ha valamihez hozzáérek. Mit tegyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Akármilyen fém tárgyhoz érek hozzá (sőt már nem fém tárggyal is megtörtént) szinte mindig megcsíp kicsit az áram. Nincs rajtam műszálas pulcsi, stb. Ez mitől lehet?
2011. febr. 15. 12:17
 1/9 anonim válasza:
Vastagtalpú cipő.Földelj le mindent,mindenkit,ha zavar.:)
2011. febr. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
rossz öblítő?
2011. febr. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Én is igy vagyok vele, nem tudom mitől lehet. Túlságosan fel vagyunk töltekezve árammal? Sugárzással? Lehet ez elektromágneses sugárzás (elektroszmog) is. Engem legtöbbször a bevásárlókocsitól csip meg az áram, ahogy hozzáérek. Azóta vagy kesztyűvel fogom meg ami most még oké de mi lesz nyáron, vagy eleve kossárral vásárolok.
2011. febr. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Öblítőt már régóta ugyanazt használok. Itthon egy vastagabb talpú gumi papucsot szoktam hordani. Attól lehet?

Köszi a válaszokat!

2011. febr. 15. 12:51
 5/9 anonim válasza:
100%
Bevásárlókocsisnak:ha zavar,hogy megcsíp a bevásárlókocsi,keress olyat,amelyik aljáról egy fém lánc lóg a földig,ha egyet sem találsz,akkor vihetsz magaddal minden bevásárlás alkalmával egy 10-15cm hosszú,fém láncot,egy kis fém karabinerrel a kocsi aljára csípteted,a lényeg,érjen le a földig.Többet nem fog megcsípni a kocsi,mivel a statikus feszültséget,amivel feltöltődik,levezeti a lánc a földbe.(lásd régi buszok,még meg nem rongált bevásárlókocsik)
2011. febr. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Gumitalpú papucstól van.Nem is tökéletesen,de több 10kV-ig elszigetel téged a földtől.Járj mamuszban,vagy vastag zokniban,a rázások 80% meg fog szűnni.
2011. febr. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Maradt 20%.Ebből 15% az otthon levetett pulcsi,esetleg feltöltheti a hajadat,megcsípheti az orrodat.5% a kinti életben érhet.:)
2011. febr. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
23%
Az a baj,hogy teli vagy energiával!Próbáld valahogy levezetni,sportolj sokat!:)
2011. febr. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. febr. 15. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!