Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szerintetek a mostanában...

Szerintetek a mostanában egyre gyakrabban használt "nem kicsit. " kifejezés nem Gyurcsány öszödi beszédének az eredménye?

Figyelt kérdés

"...nem kicsit, nagyon."


Mostanában állandóan ezt hallom akkor, amikor a "nagyon" szót lenne logikus használni: "nem kicsit vagyok éhes", "nem kicsit rontottam el", "nem kicsit fázom".


2011. okt. 10. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:
lehetséges
2011. okt. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez akkoriban már pesti szleng volt.
2011. okt. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 mantis religiosa ***** válasza:

Igen, sajnos politikusaink "beszéddivatot teremtenek, lásd még "tocsikolás" vagy " dakota közmondás.


Bár a tagadásos formulák már régebben is használatban voltak. Egy tanfolyamtársam szavajárása volt kb. 10 éve a "nem gyengén" szókapcsolat, de a "seperc alatt" is virágzott anno.


Nem régen attól kaptam agybajt, hogy minden ige elé a "be" igekötőt rakták, akár alvásról, sértődésről vagy gyorsulásról esett szó.


Ha ilyet hallasz a környezetedben, próbálj tenni ellene, ne hagyd ezt a gyönyörű nyelvet elferdíteni! Ezt próbálom Én is. Szép estét!

2011. okt. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem vitának szánom, de a bealszik és az elalszik nekem mást jelent. Este elalszom (mert akkor az a szokás), de egy unalmas előadáson bealszom.
2011. okt. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
olyan szo nincs hogy bealudni, ez egy szleng
2011. okt. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"ezt a gyönyörű nyelvet elferdíteni"


A nyelv nem egy statikus dolog, folyamatosan változik.

2011. okt. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!