Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan csináljam meg mégis?

Hogyan csináljam meg mégis?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ma arra ébredtem, hogy kellene csinálni egy "úti töltőt" a telefonomhoz. Szerencsére volt egy nem használt Micro USB -s töltő (Voda 845) így neki is álltam.

Kábelt kettévágtam, darabokra bontottam, nos valahogy így néz ki: ( [link]

És egy ilyet kötöttem a Piros és a Fekete kábelhez: [link]

De ha rádugom a 9 V -os elemet, a telefon újraindul. Mi lehet a baj?

--------------------------------------------------------

Ha valaki hülyének néz, akkor linkeljen egy eredeti erre való úti töltőt! ;)


A válaszokat előre is köszönöm.


2011. okt. 1. 18:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ezt mi alapján gondoltad ki!?

Komolyan azt hiszed, hogy 9V-os elemmel simán tudsz tölteni telefont, amikor az USB 5V-on működik?!

Stabil 5V-ot kell csinálnod, azzal tudsz tölteni, de ennyi hozzáértéssel inkább ne állj neki...

2011. okt. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Istenem, te képes voltál direktben rákötni egy 9V-os elemet a telefonra? Hány éves vagy?


Az USB 5V-os tápot használ, ennek majdnem a kétszeresét akasztotta rá. Ráadásul ha nincs szerencséd, akkor fordított polaritással (gondolom nem figyeltél erre). Ilyenkor ha van túlfesz védő dióda, azt szépen kiégeted, utána pedig az elektronika meghülyül a 9 volttól.


Az ötlet nem rossz, de kéne hozzá egy feszültség stabilizáló 5 voltos IC (ilyenek vannak 400-500 forintért) és az már megteszi.


Mellesleg:


[link]

2011. okt. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Akkor ezt abbahagyom, és amint tudok, veszek egy Úti töltőt!

2011. okt. 1. 19:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát bizony nem a telefonhoz való (vagy saját) töltővel könnyen eldurranhat valami xD
2011. okt. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!