Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kiszámítani a...

Hogyan lehet kiszámítani a kimenetet ennél a terhel fesz. Osztónál ha a kapcsoló zárva van?

Figyelt kérdés

Próbáltam de sehogy nem jött ki neten meg nem találtam olyan ammi erre jó lenne. Hnap Tz és nem szeretnék erre rossz jegyet kapni. Légyszi valaki segítsen


[link]



2013. febr. 7. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Hm... Mi a probléma?

Kapcsoló nyitott, a 10V feszültség 3:2arányban (6:4) arányban oszlik, azaz 10V, összesen 10Komh, a 2kohmon 4V lesz, amit a müszer mutat.

Kapcsoló zárt: felső tag 3K, alsó 1K (2 db párhuzamosan kapcsolt 2k eredője.

Osztásarány így: 3:1

Most másképp számolva: 10V kerül 4 k-ra, azaz 10/4=2.5V/kohm. Azaz a 2.esetben: 2.5V.

2013. febr. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

De lehet még másképp számolni:

1. eset az ellennálásokon folyó áram: I=U/R 10V/5kohm=2mA

Így a felső tagon esik: 3kohm*2mA=6V alsó tagon a maradék 4V, számszerűen: 2kohm*2mA= 4V

2. eset: 3+1kohm-al(2 db 2k párhuzamosan)

Folyó áram: 10/4=2.5mA

Ebből felül: 3*2,5=7.5V, alul 1*2.5=2.5V

2013. febr. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az osztó felső tagja az R1, az alsó az R2 és az R3 párhuzamos eredője. Tehát a képlet így néz ki:

Uki=Ube * (R2 X R3)/(R1 + R2 X R3). (* a szorzás, X a replusz.)


Mivel R2 és R3 is 2k, az párhuzamos eredőjük könnyű: 1k. Tehát a kimenő fesz: 10*1k/4k=2.5 lesz. (A generátorhoz csak annyi van írva, hogy 10, ennek ugye kéne legyen dimenziója, de ez lehet V, mV, uV stb., még akár kV is bár az nem életszerű :), ezért nem írtam dimenziót. A TZ-ben mindenképpen írd ki, pontlevonás a jutalmad, ha lehagyod.)


Egyébként ha végképp nem segít se saját tudás, se net, se gyakorikérdések, írd fel a Kirchoff törvényekből származtatott egyenletrendszert, az mindig működik.

2013. febr. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Meg még lehetne aránypárokkal is számolni....
2013. febr. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! A 2. résszel nem voltam tisztába de most már értem! köszi!!
2013. febr. 7. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!