Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Transzformátor 230 / 24V-ról...

Transzformátor 230 / 24V-ról le tudok választani valahogy egy AC 9V-os részt, hogy a szekunderen 9 és 24 V AC is legyen?

Figyelt kérdés
Forrasztóállomás gyári trafója szekunderen ad AC 9 és 24 V-ot, viszont nekem nincs ilyen trafóm, csak sima 230/24V-os, ezzel vásároltam. Hogyan tudom megoldani, hogy a szekunder 24-ből csináljak még 9V-ot. Illetőleg jobb megoldás volna, ha egy AC 9V-os kistrafót még berakok a 24V-os trafó mellé? A 9V AC egyébként vezérlőelektronika tápfeszültségét adná.

2014. márc. 2. 12:49
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha megbontható a trafó, és még van hely tekercselődrótnak, akkor fel lehet tekerni egy külön szekundert. De egyszerűbb berakni egy külön kis trafót. Vagy ha a vezérlő áramfelvétele nem nagy, akkor egyenirányítod az AC24V-t, aztán kap egy 7824-est, majd egy 7812-est és kész az elektronika tápfeszültsége. Ha a vezérlő elektronika nem kér többet 100mA-nél, akkor 2W körül lesz a max veszteséged a két stabon, ami még elfogadható kompromisszum.
2014. márc. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!