Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Előnyös választás egyetemhez...

Előnyös választás egyetemhez az Apple Macbook?

Figyelt kérdés
Elsősorban attól kérdezem aki szintén ezt használ. Ismerem az Applet, jó magam is Iphone tulajdonos vagyok, sokkal elégedettebb vagyok vele mint az androiddal, viszont arra lennék kíváncsi hogy érdemes e beruházni egy Macbookra? Szóval ha esetleg egyetemen majd arra lesz szükségem hogy beadandókat meg projektmunkákat csináljak, akkor nem lesz vele olyan gond hogy pl.: a tanár nem tudja a formátumot megnyitni? vagy nem tudom hogy működik ez. Szóval vélemények érdekelnének
2017. jan. 16. 20:58
 1/5 |Orfeusz| ***** válasza:

Jó, de semmi olyat nem tud, ami nélkülözhetetlen az egyetemhez.


Műszaki egyetemhez Windows kell (sajnos), a többi pályán úgyis csak Office (MS vagy Libre) szükséges, tehát konkrétan bármilyen géppel boldogulsz.


A Corvinuson mindenki burzsuj almás géppel szaladgál, nálunk a BME-n egyrészt nem mindenki laptopozik tanulás helyett, másrészt kevés a Macbook.

2017. jan. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"pl.: a tanár nem tudja a formátumot megnyitni"

És ezért vennél másfajta laptopot?

Nem ismerem a mac-et, de 100%, hogy át lehet alakítani minden fájlt windows kompatibilissé.

Szóval nekem ez lenne az utolsó szempont.

2017. jan. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%

Ha apuci rendesen tolja alád a lét akkor jó. Feltéve ha egy korszerű kiadást veszel.


De ne feledd a többieknek Lenovoja meg Dellje lesz és nem leszel velük kompatibilis.


Tehát fel fogsz tudni vele vágni meg a csajok is körbe lihegnek majd, de sok kényelmetlenséged lesz abból hogy állandóan konvertálni kell a fájlokat.

2017. jan. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Meg attól is függ, hogy milyen egyetemre mész.

ha műszakira akkor erősen ajánlott a Windows ha nem akarsz több milláért tervező programokat telepíteni a gépedre.


Plusz egyéb kalóz kiadásokból is ki fogsz maradni ami a koleszban majd közkézen forog.

2017. jan. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A Macek hivatalosan támogatják a Windowst, így a MacOS mellé tudsz azt is rátenni.

De a MS office is elérhető rá, tehát nem hiszem,hogy kompatibilitásból eredő gondjaid lennének vele, ha meg szükséged van olyan progira ami csak windowsra elérhető, akkor mehet fel a windows bootcampel.

Szerintem az Air jelenleg nagyon jó vétel, Én is egy 2015 Early-t használok, teljesen megvagyok vele elégedve, eleinte szokatlan volt a rendszer de most már semmi pénzért nem térnék vissza Windowsra.


Nem is értem,hogy sokan miért gondolják azt,hogy aki Apple cuccot vesz az felvágásból veszi... Külföldön ilyent nem tapasztaltam, de hát ez a magyar mentalitás, ezért is ragasztottam az Apple lógóra matricát.

2017. jan. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!