Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A rádió is ugyanúgy sugároz...

A rádió is ugyanúgy sugároz mint a telefon?

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén eléggé félek a sugárzástól, van a szobámban egy wifi router ami a szekrény tetején van tőlem messze. A telefonomat mostmár kiviszem a szobából mikor alszok és vettem helyette egy ébresztőórát. De én hülye pont olyat vettem amiben van rádió. Valamire fel kell kelnem ugye... van rajta rádió vevő antenna. Ha levágom akkor biztos nem sugároz. De nem tudom, hogy a rádió mennyire káros.

Mert úgy tudom a leg károsabb a mobil

a Wifi kevésbé káros, rádióról nem olvastam még

Viszont még a mobil gyakran tőlem pár centire volt alváskor, az ébresztő 1-1,5 méterre és szekrényben.


A segítséget előre is köszönöm :)



2018. aug. 28. 14:08
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
61%

"A szuperheterodin elvről még nem hallottál?"


Véletlenül pont előtted említettem a fogalmat. Annyi a különbség, hogy én tisztában is vagyok vele, hogy miről beszélek.

Csak ilyenkor kapok hülyét, amikor ezen az oldalon megjelennek hozzád hasonló félműveltek. De még ez a nagyképű duma:


"Ennek bővebb tárgyalása nem ehhez a témához tartozik."


Nos, ez az én dumám lehetne inkább, miután forrasztópákával a kezemben születtem és valamikor még építettem is FM-tunert, meg komplett sztereó rádiót is.

Most arról ne beszéljünk, hogy megboldogult Gelkás korszakomban hány kilométer rádiót meg magnót javítottam (egymás mellé téve).

Egy fájdalmam van nekem, amikor ezen az oldalon okoskodó félnótásokat látok, akiknek fogalmuk sincs, hogy miről beszélnek, de arc, az bezzeg van hozzá, de hatalmas.

2018. aug. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 Bubuka508 ***** válasza:
Attól még a helyi oszcillátor frekvenciája ugyanúgy összefüggésben van a vett hullámhossz frekvenciájával. Nekem meg az a fájdalmam, amikor egyesek ezt az oldalt arra használják, hogy másokat nagyképűen, lekezelően kioktassanak, amikor osztják az észt, amiből nekik sincs felesleg. De a nagy mellény a kedvenc viseletük, pedig azt a ruhatárban le kell adni. Szegény kérdezőt az ilyenek alaposan megkavarják, a lényeg, hogy nem ártalmas, amiről kérdezett. Te meg beszélj ilyen hangnemben a hozzád hasonlókkal, megnézném, ki kettőnk közül a félművelt, vagy inkább unintelligens. Én ezzel befejeztem, tovább nem vitatkozom, nincs kivel.
2018. aug. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
71%

hogy venni tudjon, ugyanolyan frekvenciájú hullámokat kell kisugároznia, mint az adónak


#5 öske, te hol tanultál rádiótechnikát?

2018. aug. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
53%

A tények:


"Bubuka508 nevű felhasználó válasza:

Nem egészen így van, az FM rádióvevő is sugároz, mert ahhoz, hogy venni tudjon, ugyanolyan frekvenciájú hullámokat kell kisugároznia, mint az adónak. Ennek bővebb tárgyalása nem ehhez a témához tartozik."


Bubuka508 nevű felhasználó válasza nyilvánvaló butaság, hiszen két azonos frekvenciából nem tudna mit kikeverni, a jó nagy interferencián kívül, a pillanatnyi fáziseltolástól függően.

Bubuka508 nevű felhasználónak bizonyára nem sok fogalma van az alsó vagy felső keverésről sem, tükörfrekvecia stb. kifejezésekről. De ennek bővebb tárgyalása nem ehhez a témához tartozik.

Bubuka508 nevű felhasználó, tévedésének beismerése helyett tovább arcoskodik, kínosan magyarázkodik.


Én nevű felhasználó fontosnak tartom mindamellett megjegyezni, hogy azzal semmi gond, amikor valaki nem tud valamit. Amikor tisztelettel kérdez például.

A probléma ott kezdődik, amikor valakinek nagyobb az arca, mint a tudása. Ez az, ami irritáló tud lenni és provokál vitákat, vagy épp hajszol engem is néha látszólagos dicsekvésbe, ami valójában nem a dicsekvést szolgálja (sőt, néha már én unom önmagam), hanem csupán azt próbálom ilyenkor érzékeltetni, hogy tegyük már helyre a dolgokat!


"Én ezzel befejeztem, tovább nem vitatkozom, nincs kivel."


Ezt szeretem, mert ilyenkor legalább lehet remélni, hogy hátha nem folytatja mások fárasztását a delikvens. Csak azután tartsd is a szavad! Nem mindenki képes erre sem, sajnos.

2018. aug. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 Bubuka508 ***** válasza:
0%
És te? Egyenes és regeneratív vevőről még nem hallottál? Jó, a szuperkészülékeknél a KF jel frekvenciája más tészta, ezt siettemben elírtam, tévedtem. De az is összefüggésben van a vett jel frekvenciájával. Itt az a lényeg, hogy a hangolásra emiatt van szükség és hogy a készülék egy bizonyos mértékig kifelé is dolgozik. A kérdező erre volt kíváncsi, nem a ti kötekedésetekre. Jó volna, ha ezt felfognátok. Szomorú, hogy ez az oldal teljesen ilyen célokra van használva, nem arra, hogy ténylegesen segítséget nyújtson annak, aki jóhiszeműen kér tanácsot. Ahogy az ember hozzászól, rögtön megjelennek az ilyen okostónik, akik sportot űznek abból, kéjt éreznek, ha valakit a földbe taposhatnak. Ez van ebben az országban, mindentől el tudják venni az ember kedvét az ilyenek és elvárják, hogy még a segíteni szándékozó érezze rosszul magát. Legalább vállalnák az ilyenek a nevüket, ne sunyin, névtelenül fröcskölnének. Ha az ember téved, arra is lehet figyelmeztetni kulturáltan, nemcsak így. De a kérdésre érdemben válaszoltam, a többi tök felesleg volt, ez az oldal különben sem vitafórum. A szabályzatban is benne van ez.
2018. aug. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
49%

"Én ezzel befejeztem, tovább nem vitatkozom, nincs kivel."

Egy meghiúsult ígéret margójára.

Az a gond, hogy túl nagy butaságot írtál, túl nagy arccal:

"Ennek bővebb tárgyalása nem ehhez a témához tartozik."

Plusz, még a fenyegető vészjelzés dacára is csak forszíroztad az ügyet.

Márpedig ilyenkor nem fojthatod másokba a szót, semmiféle ürüggyel. Sőt, nem is lehet egy fórum funkciója, hogy tévedések megálljanak benne szó nélkül. Különben mit sem ér az egész.

2018. aug. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 Bubuka508 ***** válasza:
0%
Jó, többet tényleg nem írok ide többet, most is felesleges volt, bolondot csináltam magamból a hozzátok hasonlók előtt. Most jobb? Csak segíteni akartam, nem tudtam, hogy nem érdemes, mert a legkisebb hibájáért is ízekre szedik az embert.
2018. aug. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
88%

"A telefonomat mostmár kiviszem a szobából mikor alszok és vettem helyette egy ébresztőórát"


Ha repülő üzemmódba teszed éjszakára a telefont (akár időzítetten, automatikusan), akkor a gsm része nem fog sugározni. Most legalább van egy plusz vekkered.

2018. aug. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Kedves #11,#14-es válaszok írója

A forrasztópákával születtem, és a "boldogult Gelkás koromban több kilométer magnót és rádiót javítottam" szófordulatok, és a részletes, szakszerű magyarázatok emlékeztetnek valakire, aki ma is profi módon űzi az ipart.


Véletlenül nem ebből élsz ma is egy csendes kertvárosban valahol félúton a Duna és a HÉV között? (nem akartam semmi konkrétabbat írni)

2018. aug. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
31%

A vevo nem ad. Erted. Vevo.


Igy nem sugaroz. Konnektor van a kozeledben ? Mert az is eleg durva am.


Ja meg a tv adok. Ja azt nem tudod lekapcsolni.

2018. aug. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!