Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Inverter perifériájának...

Inverter perifériájának kiépítésében tudnátok segíteni? Nem szakmám, de megtudom csinálni nem vagyok értelmi fogyatékos, ezt egyesek kedvéért le kellett írnom!

Figyelt kérdés
Lenne nekem egy 5KW-os inverterem szinuszos ( [link] ) ezzel kapcsolatban szeretnék egy perifériát kiépíteni, de hogy miket kellene megvennem azt nem tudom. Pl, lenne egy külön kör csak az energiatakarékos világit ásnak, ill még egy kör a mikrónak, hűtőnek, sütőnek. Ehhez szeretnék vmi védelmet, fara téve dobozba szépen kivitelezve, plusz egy egy fázisú analóg mérőórát is beterveznék. Szeretnék még villámvédelmet neki villám és túlfeszültség védelmet is az inverter elé.

#inverter #szolár rendszer #EP3000 Pro
2019. jan. 1. 09:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nah szval tehát egy ilyen csak 5KW-osba! https://www.youtube.com/watch?v=PRFVCLcziXE&t=624s
2019. jan. 1. 09:56
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi az a periféria ?
2019. jan. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ha nem tűnt ki a leírásból, akkor mondom, villám és feszültség védelem, egyéb biztonsági kioldók, védők mint fi relék, elosztók.

Ezekhez egy megvalósítási terv, műszaki értékere lebontva, azaz, a lámpakörbe pl, milyen védelem kellene, az milyen műszaki paraméterekkel rendelkezzen?

De ezt egy szakmabeli teljességgel érti, nem kell magyarázkodnom, ez a periféria (inverter [vagy frekvenciaváltó] előtt és után ugye).

2019. jan. 1. 10:46
 4/11 anonim ***** válasza:
Ne fáraszd magad ilyesmivel, inkább igyál meg valamit.
2019. jan. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem akarom fárasztani magamat, épp ezért írtam ki, de legfeljebb ha nem kapok egy szakmaias választ csak beszólásokat akkor máshol próbálkozok. Tegnap elég volt kösz..
2019. jan. 1. 11:08
 6/11 anonim ***** válasza:

Ja meg szeretnéd terveztetni. Nos akkor érdemes villamosmernokkel beszelni és megbizni egy tervvel.

Mivel villamlevezetest is írtál feltehetőleg napelemes rendszer lesz, azt is érdemes megtervezni. De ugye nem arultad el hogy mit akarsz csak lehulyeztel egyből amikor a perfieriakat mint kifejezést nem értettem.

Mivel munkambol adódóan évek óta projekteket csinálunk aminek a napelem is a resze tudom hogy mi kell de a tervezőt soha a büdös életben nem hivtam fel hogy "Mariann van egy piros inverterem és a periferiakat tervezés meg"


Így bocsánat hogy a szakmában dolgozom de ott nem így kommunikálnak. :)

2019. jan. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem hülyéztelek le, de ha azt nem érti vki mi az a "periféria" akkor azzal nem karok kezdeni tényleg semmit.

Villamos mérnők? Ja meg a kisf**zom az! Ne verjél már költségekbe ezt is elég kipengetnem!

Nem, még szolár nem lenne, csak aksik, + amit ide kiírtam de oly feleslegesen csak a szokásos napi trollok vannak itt.

Az inverter éppenséggel szürke, de tök mindegy..

Szakmába dolgozol? Jah vágom. Láttál neten videókat szakika? Látod milyen (nem írom már hogy periféria mert..) kiegészítőkkel van körül véve egy ilyen készülék? Akkor láthatod hogy nem vagyok ezzel egyedül! De itt felesleges az energiámat pocsékolni, majd megoldom máshogy/máshol/mással.. :)

2019. jan. 1. 12:41
 8/11 Vortrex ***** válasza:

Ez egy off grid inverter, tehát akkumulátorról működik és nem bír a hálózatra termelni.

Ebben az a jó, hogy az e-on engedélye nem kell hozzá, így szabadon barkácsolható, de ha később hálózatra köthető invertert szeretnél, akkor célszerű volna szakszerűen kivitelezni.


Nagy vonalakban:

1. Kell egy "AC oldali leválasztó kapcsoló", ami az inverter erősáramú kimenetét szakítja.

Ez gyakorlatilag egy kicsi biztosíték doboz, benne egy egyfázisú moduláris forgócsapos kapcsolóval (fázist és nullát is szakít), egy 20A-es kismegszakítóval (a te esetedben) és túlfesz védelemmel (pl. T1/T2 típusú túlfesz levezető, 2800187)


2. DC oldali leválasztó kapcsoló, ez nem egy nagy vívmány, gyakorlatilag a napelemek vagy az akkumulátor vezetékeit szakítja az inverter előtt. Egy sima Apator kapcsoló is lehet a falon vagy akár az inverter beépített kapcsolója.


3. DC oldali túlfesz levezető doboz. Ide ahány string jön a napelemekről, annyi T1/T2 DC Túlfeszültség védő modul kell, ezek általában 600-1000V-osak, de a te off grid invertered 12-48V között mehet, tehát 12 vagy 48V-os levezetőt kell keresni. Ez úgy néz ki, hogy a napelemekről lejövő "+, -, föld" három kábele be van kötve a túlfesz levezetőbe, a levezető másik oldala meg a földelésre (2-3m mélyen 20-as köracél).


Illik betenni stringenként, és/vagy az akku és az inverter közé egy biztosítékot is, ami izgalmas a te esetedben, mert 5kw 12V-on több mint 400A, ott már füstölni fog a vezeték, itt lehet érdemes volna megállni átgondolni.


Az AC vezetékek mérete tipikusan 1.5mm2 a világítás áramkörnek, 2.5mm2 a dugalj áramkörnek.


Most jön a feketeleves. Napelem rendszerrel ilyen teljesítményt off grid-ben használni nem célszerű, olykor hatalmas áram többleted lesz (süt a nap, de az akkumulátor tele), máskor meg hiányod. Egy On grid rendszernél ez a probléma nem áll fenn, így sokkal hatékonyabb, ami nagy szó a napelem rendszereknél.

Ha "off grid"-re kötöd a panelokat (12V 400A) nem lehet később "on grid" invertert kötni rá (azok a 800V 6A-t preferálják), lényegében soros/párhuzamos kötés, amit nagy szívás lehet a tetőn átkötni.


Minden amit leírtam a kivitelezéssel kapcsolatban csak akkor ér valamit az e-on-nál (ha mégis On grid rendszerre váltanál és hálózatra kötnéd), ha egy mérnök a nevét adja hozzá, mind a villamos kivitelezéshez, mind a napelemek felszerelési tervéhez, és ezen terveket az e-on elfogadja.

2019. jan. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Leírta hogy nincs napelem.

Nincs.


Az akkumlatorbol akar tulfeszt levezetni.

2019. jan. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8 válaszoló ön mérnök?
2019. júl. 20. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!