Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért keltek sokakban fogyaték...

Miért keltek sokakban fogyatékos benyomást, ha az IQ-m 120?

Figyelt kérdés
Az emberek egyik fele szerint egyetemen a helyem, mások viszont fogyatékosnak gondolnak és azokhoz hasonlitanak. IQ-m 120, pszichológus mérte. Én viszont nem értem az egészet. Van három szakmám de rendszeres munkanélküli vagyok, a szakmákból 4-esre meg 5-ösre vizsgáztam, nem okozott soha nehézséget a tanulás, kivéve a matek. De akkor miért tűnök fogyatékosnak egyeseknek? Nem értem az egészet
2018. dec. 23. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:
29%

Mert az IQ nem egy szám, hanem 9 darab....


Lehet hogy logikai IQ-d 120, taps neked, de alapjáraton nem vagy túl okos, mint ahogy bizonyítékok is erre következtetnek.

2018. dec. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
13%
Most nézem, nem 9, hanem 7 intelligencia van, bár ez nem hiszem hogy gatolna a kommentem értelmezhető képességén.
2018. dec. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek egy két olyan embert, hogy simán elvégeztek valami nehéz egyetemi szakot, és abba is dolgoznak, de egy hétköznapi beszélgetésben olyan megnyilvánulásaik vannak mintha totál retardáltak lennének. A jelenség okát sajna nem ismerem.
2018. dec. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 145 az IQ-m és kb 20 éven át fogyatékosnak kezeltek. Utólag kiderült hogy Aspergeres vagyok, tehát kognitív módon intelligens de szociálkommunikációsan csődtömeg, ami miatt rengeteg támogatásra lwtt szükségem és anélkül nem lenne munkám meg egyetemem.


Jobban érzem magam Aspergeresként mert így toleránsabbak velem és megértik hogy nem én vagyok a hibás hanem így születtem.

2018. dec. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Mert szociális analfabéta vagy. Egy dolog az IQ, megint más, hogy nem tudod hogyan kell emberek közt normálisan viselkedni és kifejezni magad.

És pont ezért a világon semmit nem számít, hogy kinek mennyi az IQ-ja, mert az életben nem ezzel kell érvényesülni.

2018. dec. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonymousreview60 ***** válasza:
Minden bizonnyal az érzelmi intelligenciád alacsony, és emiatt kerülsz olyan helyzetekbe, ami miatt értelmi fogyatékosnak gondolnak. Ezen lehet dolgozni. Émpn is haladok. Sokat segítettek a táncórák és a főzőtanfolyam.
2018. dec. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%
Az első gondolatom az volt, amit 4-es írt, lehet Aspergeres vagy. Érdemes lenne utánaolvasnod, és ha szerinted igazak rád a tünetek, elmenni kivizsgálásra.
2018. dec. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy gyenge vagy matekból. Lehet, hogy nem fejezed ki úgy magadat, ahogy egy intelligens embertől elvárnák. Lehet, hogy kócos vagy, és egy kissé elhanyagolod magadat.
2018. dec. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!